Ana Sayfa » Kıbrıs » 1 Mayıs İşçi Ve Bahar Bayramı...

1 Mayıs İşçi Ve Bahar Bayramı...

Başbakan Küçük Mesaj Yayınladı .

 
 
1 Mayıs İşçi Ve Bahar Bayramı...

KÜÇÜK: "1 MAYIS BÜYÜK BİR OLGUNLUK İÇİNDE GEÇEREK BAYRAM ADINA YARAŞIR BİR ŞEKİLDE DOSTLUK VE DAYANIŞMA GÜNÜ OLARAK KUTLANACAK"

"TOPLUM OLARAK HİÇBİR FARKLILIK GÖZETMEDEN HALKIN BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA ORTAMI İÇERİSİNDE BİR BÜTÜN OLARAK YAŞAM SÜRDÜRMESİ MÜCADELESİ VERMELİYİZ"

Lefkoşa, 30 Nisan 12 (T.A.K): Başbakan İrsen Küçük, 1 Mayıs'ın her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir olgunluk içinde geçerek, "Bayram" adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanacağını vurguladı. 

Küçük, hükümet olarak işçi, memur tüm çalışanların sorunlarına çözüm bulmaya, bu yolda gerekli bütün adımları atmaya şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceklerini belirterek, "Hükümetimiz, ülkemiz insanlarının iş güvencesine kavuşması, işsizliğin azaltılması yönünde büyük gayret ve çaba ile çalışmalar yapmaktadır" dedi.

Başbakan Küçük, bugün toplum olarak vermeleri gereken mücadelenin; "Hayatını dürüstlük ve doğruluktan şaşmadan kazanma, ülkeyi daha refah ve aydınlık yarınlara ulaştırma, tüm sektörleriyle Avrupa ülkeleriyle rekabet edebilir bir ekonomiye ulaşma ve her şeyden önemlisi hiçbir farklılık gözetmeden halkın birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma ortamı içerisinde bir bütün olarak yaşam sürdürmesi mücadelesi" olduğunu vurguladı.

Başbakan İrsen Küçük, 1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Küçük, "Baharı karşılamak ve emeği yüceltmek üzere her yıl 'İşçi ve Bahar Bayramı' olarak kutlanan 1 Mayıs'ın, çalışanlar ve ülke için anlam ve öneminin vurgulanmasına katkı yaparken, düzenlenen etkinliklerle de birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının öne çıkmasına vesile olduğuna işaret etti.  

Ülkedeki çalışma yaşamı için büyük önem taşıyan bu anlamlı günün hem halka hem de tüm çalışanlara kutlu olmasını temenni eden Küçük, şunları kaydetti:

ÜLKENİN KALKINMASINDA ÇALIŞANLARIMIZIN ALIN TERİ VAR"

"Ülkemizin daha bayındır, daha kalkınmış, daha üretken hale gelmesinde çalışanlarımızın alın teri ve emeği vardır. Onların katkısı ekonomiye can vermektedir. Sürdürülebilir bir büyümeyi içeren ekonomik bir ortamın yaratılması ve ekonomik yönden kendi kendimize yeterli bir KKTC yaratma amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızın olumlu sonuçları alınmaya başlanmıştır. 

"EKONOMİK KRİZ VE ÇÖZÜMSÜZLÜK SIKINTI YARATIYOR"

KKTC ekonomisi yaşanan küresel kriz ve  adanın çözüm bekleyen siyasal sorunlarının da neden olduğu sıkıntılı dönemler geçirmiştir. Ancak hükümetimizin kararlı tutumu ile almış olduğu  ekonomik tedbirler ve uygulanan programlar neticesinde son dönemde ekonomik verilerin pozitife döndüğü ve gözle görülür bir iyileşme eğilimine girildiğini rakamlar göstermektedir.

Ülkemiz için sevindirici bir gelişme olarak karşımıza çıkan bu durumun tüm iş yaşamında etkisini göstereceği ve bu gelişmenin çalışanlarımız için daha iyi koşullara kavuşmasına yol açacağının beklentisi içindeyiz. 2009 yılında kişi başına düşen milli gelir 11 bin dolar civarında iken bugün 16 bin dolara yükselmesinin olumlu yansıması  da hissedilecektir. Bugün 1 Mayıs'ı  idrak ederken  yaşanan sıkıntıların önümüzdeki  yıllarda  yaşanmaması için her türlü tedbir ve önlem alınmaya devam edecek ve günü kurtarmaya dönük değil, yarınları aydınlık bir geleceğe ulaştırma gayretlerimize devam edeceğiz.

'1 MAYIS HER ZAMANKİ GİBİ OLGUNLUK İÇİNDE KUTLANACAK'

Ülkemizde her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs'ın büyük bir olgunluk içinde geçerek 'Bayram' adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanacaktır. Hükümet olarak; işçi, memur tüm çalışan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmaya, bu yolda gerekli bütün adımları atmaya şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz."

"KTHY ÇALIŞANLARI 7 MAYIS'TAN İTİBAREN İŞE BAŞLAYACAK"

Başbakan İrsen Küçük, hükümet olarak insanların iş güvencesine kavuşması ve işsizliğin azaltılması yönünde büyük gayret ve çaba ile çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Hükümetimiz, halkına verdiği bir sözü daha kısa zamanda yerine getirecektir. Çalışanlara verdiği değerin bir göstergesi olarak KTHY'nın iflası ile işsiz kalan personelin iş güvencesine kavuşması ve istihdamlarının gerçekleşmesi için de yoğun çalışmalar sürdürülmektedir. 

İşsiz kalan KTHY  çalışanların 7 Mayıs'tan itibaren işe başlamaları için gerekli hazırlıklar ve düzenlemeler hızla  tamamlamak üzeredir. 

'KKTC ÇAĞDAŞ VE DEMOKRATİK TÜM İMKANLARI SUNUYOR'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti, çalışanların eşit şartlarda çalışmaları ve her türlü yasal haklarını almaları için çağdaş ve demokratik ortamın tüm imkanlarını  sunmaktadır. İnanıyorum ki, ülkemizdeki çalışma hakları ve yaşamı en ileri dünya medeniyetleri ile eşit seviyededir. 

Her geçen gün daha da ileriye gitme hedefiyle ciddi boyutta çalışmalar sürdürülmekte ve birçok önemli atılımlara imza konmaktadır. Bizler, "daima halkın yanında" duruşumuzla, halkın yararına çalışmakta olan ve bunun kavgasını veren bir hükümet anlayışıyla icraatlarımızı sürdürmekteyiz."

"BUGÜN TOPLUM OLARAK VERMEMİZ GEREKEN MÜCADELE..."

Başbakan İrsen Küçük, bugün toplum olarak vermeleri gereken mücadelenin; "Hayatı dürüstlük ve doğruluktan şaşmadan kazanma, ülkemizi daha refah ve aydınlık yarınlara ulaştırma, tüm sektörleriyle Avrupa ülkeleriyle rekabet edebilir bir ekonomiye ulaşma ve her şeyden önemlisi hiçbir farklılık gözetmeden halkın birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma ortamı içerisinde bir bütün olarak yaşam sürdürmesi mücadelesi" olduğunu belirtti.

Küçük, hükümetin dün olduğu gibi çalışan, emek veren ve üretenin yanında olduğunu, her zaman yanında olmaya da devam edeceğini vurguladı.

Başbakan Küçük, tüm çalışanların ve halkın 1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramını kutladı.

(EMR/HÖ)

 
30 Nisan 2012 Pazartesi 19:42
Okunma: 917
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu