Ana Sayfa » Kıbrıs » 20. GaziMağusa Çocuk Festivali'nin, "15. Resim Çizme Yarışması" Sonuçlandı

20. GaziMağusa Çocuk Festivali'nin, "15. Resim Çizme Yarışması" Sonuçlandı

Lefkoşa, 21 Mart 12 (T.a.k.): GaziMağusa Belediyesi Ve Mağusa Kültür Derneği Tarafından Bu Yıl 20.'si Düzenlenen GaziMağusa Çocuk Festivali'nin İlk Etkinliği Olan 15. Resim Çizme Yarışması'nın Sonuçları Açıklandı. .

 
 
20. GaziMağusa Çocuk Festivali'nin,

Gazimağusa Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi'nden verilen bilgiye göre, bu yıl bin öğrencinin katılımın sağlandığı 15. Resim Yapma Yarışması'nda, dereceye girenler Türksal İnce Başkanlığında, Peran Alnar, Fehmi Tuncel, Mustafa Cihangir ve Serkan Sürek'ten oluşan jüri tarafından belirlendi.

Yarışmada, ana sınıflar serbest çizim yaparken, 1'den 5. sınıfa kadar olan öğrenciler "Ağaç Sevgisi, Hayvan Sevgisi ve Sevdiğim Oyuncaklarım" konularını, 3, 4 ve 5. sınıf öğrencileri ise "Mağusa", "Deniz Altında Yaşam", "Gökyüzünde Balonlar, Kuşlar ve Uçurtmalar", "Nasıl Bir Çevrede Yaşamak İstersiniz?" konularını işledi.

Bu yıl 10 Mart'ta başlayıp 1 Haziran tarihlerine kadar, her yıl olduğu gibi binlerce çocukla buluşan festivalde, 2 Nisan tarihinde ise Mektup Yazma Yarışması yapılacak.

15 Resim Çizme Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler sınıflarına göre şu isimlerden oluşuyor:

"Anasınıf:

Melisa Ağcabay, Gülay Karazor, Mert Yükselen, Ekin Kermen, Muna Kehalil, Narin Dağtekin, Ceylan Coşkun, Meryem Korkmaz, Nevaeh Hawkins, Boğan Aybey, Sadi Sermet, Ayşe Buse Gül, Ahmet Bertis, Damla Sarı, Hasan Hüdakan, Fatma Kesken, Berkay Belindir, Aleshinloye, Hatice Tumbo, Ayda Aypar, Ayşe Öztunç, Emine Üşenmez, Miray Aslan.

1. Sınıf: Emcet Oktay, Özgü Öykener, Kevser Tektaş, Çağatay Başarır, Yunus, Mustafa Harmancıoğlu, Hasan Bıyıklı,Dilem Bozkurt

2. Sınıf: Beyza Yazıcı, Hasan Ali Kevik, Ömer Daş, Adanur Bahçeci, Kayra Mahirel, Sude Yıldız, Rabia Arkar, Göksu Sungurtekin, Sonay Asya Kavaz, Ceren Özdirenli, Aleyna Altınorak, Selinay Çapuk, Gülten Küçüker, Vedia Alara Yanan, Ceyda Toygar, Berkay Tuncegil

3. Sınıf: Hüseyin Arsal, Münüse Özcan, Kadir Çalış, Mehmet Coşkun, Pembe Kayhan, Doğa Çalıkuşu, Erbay Kiriş, Çağla Birşan, Cennet Melisa, Enis Özelmas, Ezgi Kavalcıoğlu, Meliha Kuyucuoğlu

4. Sınıf: Umut Annaç, Güliz Bitirim, Dilan Barut, İsmet Baydur, Mehmet Osman Alan, Hüseyin Arslan, Ayten Yabaner, Mert Güçlücan, Dila Bekiroğlu, Münüse Hoca, Tuğberk Kılıç, İlyada Hasanoğlu, Hürmüs Güder, Zehra Duru Elhakan

5. Sınıf: Emre Çağakan, Emre Demirdöven, Melisa Pelge, Melek Abou Rajab, Seyit Ahmet İnci, Fatma Kayalı, Ege Su Ergüven, Aliye Orkun, Jale Karahasan, Sultan Akcansoy, Yasemin Türkmen, Erdoğan Fevzi Ayık, Ege Çaltınoğlu, Hüseyin Işıksel, M. Yağmur Kavaz."

(TUĞ/HÖ)

 
21 Mart 2012 Çarşamba 18:05
Okunma: 1073
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)