Ana Sayfa » Kıbrıs » 2012-2013 Kktc Kontenjanlarına Yerleştirilen Ve Burs Almaya Aday Öğrencilerin Listesi Açıklandı

2012-2013 Kktc Kontenjanlarına Yerleştirilen Ve Burs Almaya Aday Öğrencilerin Listesi Açıklandı

Lefkoşa, 24 Aralık 12 (T.a.k.): 2012-2013 Kktc Kontenjanlarına Yerleştirilen Ve Burs Almaya Aday Öğrencilerin Listesi Açıklandı..

 
 
2012-2013 Kktc Kontenjanlarına Yerleştirilen Ve Burs Almaya Aday Öğrencilerin Listesi Açıklandı
Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Kavaz'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:


"Burs tüzüğüne göre, 2012-2013 öğretim yılından Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan çalışmalar sonucunda ihtiyaç  alanı olarak belirlenen ve Bakanlar Kurulu'nca onaylanıp ilan edilen lisans,  ön lisans  ve özel yetenek düzeyindeki kontenjan sahalarına 2012 ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrencilerin yerleştirildiği program için gerekli program türünde yüksek puan alan, kontenjan sayısı kadar aday; Burs Tüzüğümüze göre Devlet Bursu'na ADAY gösterilerek öğrenci listesi açıklanmıştır.


Ancak aday öğrenciler, Burs Tüzüğü'nun 10'uncu maddesinin 9'uncu fıkrası gereği Sosyal Hizmetler Dairesi'nin yapacağı ekonomik durum araştırmasına tabidirler.


İtirazı olan adayların 4 Ocak 2013 tarihine kadar müdürlüğümüze belgeleriyle birlikte yazılı itiraz etmeleri gerekmektedir.


Süre sonunda Kontenjan Bursu alacak olan öğrenci velilerinin gerekli işlemleri yapmak üzere Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekmektedir. Daha geniş bilgi Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden öğrenilebilir."


2012-2013 KKTC kontenjanlarına yerleştirilen ve SHD değerlendirmeleri uygun gelmeleri
halinde burs almaya aday lisans öğrencilerin listesi
Sıra No ADI SOYADI ÜNİVERSİTE FAKÜLTE BÖLÜM
1 ABDULLAH BAŞ ERCİYES ÜNV. MÜHENDİSLİK FAK. BİYOMEDİKAL MÜH
2 ABİDE AŞIKOĞLU ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) MÜHENDİSLİK FAK. İnşaat Mühendisliği (İngilizce)
3 ABİDE KARAKUŞ TRAKYA ÜNV. TIP FAK. TIP
4 AHMET KOÇAK ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ODTU KUZEY KIBRIS KAMPUSU (KKTC-GÜZELYURT) Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği (%50 Burslu)
5 AHMET ERSEN ŞENÇAĞLI ANKARA ÜNİVERSİTESİ Veteriner Fakültesi Veteriner Fakültesi
6 AKILE TOLGAN DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama
7 ALİ NİHAT ANKARA ÜNİVERSİTESİ Veteriner Fakültesi Veteriner Fakültesi
8 ALİ YEŞİLADA EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) İİBF. İstatistik
9 ARİF MALEK ANKARA ÜNİVERSİTESİ Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı
10 ASLIHAN ÖZTÜRK TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği
11 ASYA ÇAVUŞ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA) Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği
12 AYKUT NERGİZ ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ ÇANAKKALE SAĞLIK YÜKSEKOKULU Acil Yardım ve Afet Yönetimi
13 AYLAN HATİCE KANDULU HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Fen Fakültesi Aktüerya Bilimleri
14 AYTAÇ AYDOĞDU SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği (İÖ)
15 BUKET DOĞAN İSTANBUL ÜNV. İKTİSAT FAK. MALİYE
16 BURAK KAYA ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ODTU KUZEY KIBRIS KAMPUSU (KKTC-GÜZELYURT) Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%25 Burslu)
17 BURCU CIRIK HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği
18 CEMİL HÜRTÜRK ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNV. Diş Hekimliği Fakültesi DİŞCİLİK
19 CEMRE GÜÇLÜ ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNV. TIP FAK. TIP
20 ÇAĞRI KOMBAYCI ÇUKUROVA ÜNV. Diş Hekimliği Fakültesi DİŞCİLİK
21 ÇİSE CEMALLER ÇUKUROVA ÜNV. TIP FAK. TIP
22 DAYAN LÜTFİOĞLU MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Atatürk Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği
23 DENKAY YILDIRIM ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği
24 DEVRİM KAYALI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA) MÜHENDİSLİK FAK. Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (İÖ)
25 DOĞUKAN YARIMSAKALLI EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Fen Fakültesi Fizik
26 DUYGU MADENCİ ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ODTU KUZEY KIBRIS KAMPUSU (KKTC-GÜZELYURT) İktisat (%50 Burslu)
27 DUYGU ÇİL ABANT İZZET BAYSAL ÜNV. EĞİTİM FAK. ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ
28 ECEM KATAR YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik (%30 ing)
29 EDA YILDIZ DÜZCE ÜNV. SAĞLIK YÜKSEKOKULU SOSYAL HİZMET
30 EDİP ALİ ARKAN ANKARA ÜNİVERSİTESİ Veteriner Fakültesi Veteriner Fakültesi
31 ELİF AKGÖR KOCAELİ ÜNV. MÜHENDİSLİK FAK. HARİTA MÜH.
32 EMETULLAH CEMRE ÖĞÜTVEREN DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri
33 EMİNE TULUHAN ÇANAKKALE 18 MART ÜNV. TIP FAK. TIP
34 ENGİN KOÇAN ANKARA ÜNİVERSİTESİ Veteriner Fakültesi Veteriner Fakültesi
35 ENVER ENVERGİL DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) İİBF. Ekonometri
36 FERİHA BİNİCİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama (İngilizce)
37 GAMZE GÖZTAŞ MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ (HATAY) Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği
38 GİZEM ZENGİN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) FEN EDEBİYAT FAK. İstatistik
39 GÖKNUR ERCAN MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) SİYASAL BİLGİLER FAK. Kamu Yönetimi (Fransızca)
40 GÜLCAN AYLA GÜNEŞ ANKARA ÜNİVERSİTESİ Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı
41 GÜLFEM AŞİNA HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği
42 GÜLTEN HOCAOĞLU ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği
43 HACER KOFALI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Veteriner Fakültesi Veteriner Fakültesi
44 HALİL CAN BAŞOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
45 HAMDİ ARSLAN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) MÜHENDİSLİK FAK. İnşaat Mühendisliği (İngilizce)
46 HİÇRAN ÇELİK HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Edebiyat Fakültesi Tarih
47 HÜLYA SAYGINEL DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Fen Fakültesi Matematik (İngilizce)
48 HÜSEYİN BEYKÖYLÜ HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (%50 Burslu)
49 HÜSEYİN MAZI İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ MÜHENDİSLİK FAK. Makine Mühendisliği (İngilizce)
50 KAĞAN SAVUN ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik (ing)
51 KEMAL AYDIN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği
52 KEZİBAN COŞKUN SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA) Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji
53 KÜBRA MUTLU EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) MÜHENDİSLİK FAK. Kimya Mühendisliği (İngilizce)
54 KÜBRA SARİ DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (KÜTAHYA) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi (İÖ)
55 MEHMET GALİP TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU Bankacılık (İÖ)
56 MELİKE UYGUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (BURDUR) Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Muhasebe ve Finansal Yönetim
57 MELİS TÜRKKAL MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) SİYASAL BİLGİLER FAK. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)
58 MELTEM GÜNEŞ SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya
59 MERVE COŞKUN MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) İKTİSAT FAK. Ekonometri (İÖ)
60 MERVE KAYNARCA ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAK. Tıp
61 MERYEM BUĞÇE KOYUNCU İ, D, BİLKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Fen Fakültesi Matematik (Tam Burslu) (ing)
62 MÜTRÜKE YEŞİLDAL GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Fen Fakültesi İstatistik
63 NECİP ORAN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) İNŞAAT FAK. Harita Mühendisliği
64 ONUR ALP TEKER DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) MÜHENDİSLİK FAK. Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)
65 ÖZKAN ALTINKAYA HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Fen Fakültesi Kimya
66 ÖZLEM BALCI ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA) İİBF Maliye (İÖ)
67 ÖZLEM DOĞAN EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) İzmir Atatürk Sağlık YO Ebelik
68 PALİN ÇİFTCİOĞLU BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Diş Hekimliği Fakültesi DİŞCİLİK
69 REMZİYE YILDIZ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ FEN EDEBİYAT FAK. Kimya (İngilizce)
70 RÜÇHAN TÜM YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Diş Hekimliği Fakültesi DİŞCİLİK
71 SALİH ŞAHİN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAK. Bilişim Sistemleri Mühendisliği
72 SEDA FINDIK DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA) İşletme ve Ekonomi Fakültesi İktisat (Tam Burslu)
73 SELVİNUR OBUZ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Fen Fakültesi Matematik (İngilizce)
74 SEVAL ÇILDAM HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Mühendislik Fakültesi Hidrojeoloji Mühendisliği
75 SEYHAN SÖNMEZ ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Fen ve Edebiyat Fakültesi Coğrafya
76 SILA DEMET ERTUNALILAR MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Atatürk Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği
77 SİBEL ÖZTAHİR TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (Almanca)
78 SUZAN KISAOĞLU ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ODTU KUZEY KIBRIS KAMPUSU (KKTC-GÜZELYURT) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%50 Burslu)
79 TUĞÇE NERGİZ ANADOLU ÜNV. Sağlık Bilimleri Fakültesi DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ
80 ÜLFET TEMELCİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) TIP FAK. Tıp
81 YAĞMUR DAĞA İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ MÜHENDİSLİK FAK. Kimya Mühendisliği (İngilizce)
82 YAĞMUR EREN MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik
83 YASEMİN YASAK ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA) Diş Hekimliği Fakültesi DİŞCİLİK
84 YUNUS ÇAKKOL MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (BURDUR) Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Muhasebe ve Finansal Yönetim (İÖ)
 
 
24 Aralık 2012 Pazartesi 11:12
Okunma: 1415
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)