Ana Sayfa » Türkiye » 2012 zor bir yıl olacak

2012 zor bir yıl olacak

Türkiye AB Bakanı Ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Üyelik Müzakereleri Açısından 2011 Yılının Kolay Geçmediğini, Ama Fransa'daki CumhurBaşkanlığı Seçim Süreci Ve Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin AB Dönem Başkanlığını Yürütecek Olması Dolayısıyla 2012'nin De 2011'i Aratabilecek Kadar Zorluklar Barındıran Bir Yıl Olacağını Söyledi.

 
 
2012 zor bir yıl olacak
Temmuz Başında Takvim Gereği, Güney Kıbrıs'ın Dönem Başkanlığının Söz Konusu Olduğunu Kaydeden Bağış, "Maalesef Yarım Bir Devletin Üstleneceği Bir Devlet Statüsünde Bir Dönem Başkanlığı İle Karşı Karşıya Kalacağız. Biliyorsunuz Aslında Kıbrıs Adası AB'ye Üye Oldu.

Ama Türk Tarafında, Yani Kktc Topraklarında AB Müktesebatının Geçerli Olmadığı, Askıda Olduğu İlan Edildi. Bizim Arzumuz, Gönlümüzden Geçen Aslında Temmuz'a Kadar Kıbrıs'ta İki Tarafın Eşit Bir Şekilde Temsil Edilebileceği Bir Ortak Devletin Kurulması Ve O Ortak Devletin Dönem Başkanlığını Üstlenmesi, Ama Bunun Gerçekleşmemesi Durumunda Bir Yarım Devletin Dönem Başkanlığıyla Karşı Karşıya Kalacağız. O Da Türkiye'nin AB Sürecinde Birtakım Engeller Ortaya Çıkaracaktır" Dedi.

Bakan Bağış, Türkiye'nin Ab Üyelik Müzakerelerinde 2011 Yılında Yaşanan Gelişmeleri Ve 2012'den Beklentileri Anadolu Ajansı'na Değerlendirdi.

Soru: 2011 Yılını Ab Üyelik Müzakereleri Süreci Açısından Değerlendirir Misiniz.
Cevap: Müzakere Süreci İle Reform Sürecini Ayrı Tutmamız Gerekiyor. Müzakere Süreci Açısından Önümüze Konan Siyasi Engeller Nedeniyle 2011'de Maalesef Fasıl Açma Konusunda Fazla İleriye Gidemedik. Ama Reformlar Konusunda Ülkemizde Bir Seçim Yılı Olmasına Rağmen Yıllardır Beklenen Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu Olmak Üzere, Çevre İle İlgili, Tarımla İlgili, Gıda Güvenliği İle İlgili Bebek Mamalarından Çocuklarımızın Oyuncağına Kadar Günlük Hayatımızı Etkileyen Birçok Konuda Önemli Adımlar Atıldı. Ama 2011'in En Önemli Reformu Bence Anayasa Konusunda Bir Altyapının Oluşmasını Sağlayacak Meclis Seçimleriydi. Türkiye'nin Gerçekten, O Demokrasinin Oturmuş Olması, Halkımızın Yüzde 87'sinin Sandığa Gitmiş Olması, Kullanılan Oyların Yüzde 95'inin Meclise Yansımış Olması Ve Meclisteki Tüm Siyasi Partilerin Eşit Sayıda Temsilciyle Bir Uzlaşı Komisyonu Kurmuş Olması Belki De Türkiye'nin Demokratikleşmesi Ve Şeffaflaşması Adına Yapılmış En Önemli Çalışmaydı.

Şu Anda Meclis Başkanı'mızın Çok Ciddi Ve Dirayetli Çabaları Sonucunda Bu Komisyon Yoğun Bir Çalışma İçerisinde. İnşallah Bize Yakışan, Sivil, Şeffaf, Bütün Vatandaşları Eşit Şartlarda Kucaklayan Bir Anayasaya Kavuşmamız İçin Önemli Bir Süreç Yaşanacak. Tabii Bunu Eğer Başarabilirsek İnşallah Terör Belasından Da Kurtulmuş Olacağız. İnşallah Türkiye'nin Ab Standartlarında Bir Anayasaya Kavuşması Diğer İlgili Alanları Da Etkileyecektir.

Tabii 2011 Kolay Bir Yıl Olmadı, Ama 2012'nin De 2011'i Aratabilecek Kadar Zorluklar Barındıran Bir Yıl Olacağını Bekliyoruz. Çünkü 2012 Mayısında Fransa'da Bir Seçim Var. Şimdiden Fransa Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'nin Adaylık Statüsünü, Müzakere Sürecini, Hatta Tarihi Gerçekleri Çarpıtarak İstismar Etmeye Başladığına Hep Beraber Şahitlik Ediyoruz.

Hemen O Seçimlerin Ardından Temmuz Başında Takvim Gereği, Kıbrıs'ın Dönem Başkanlığı Söz Konusu.
maalesef Yarım Bir Devletin Üstleneceği Bir Devlet Statüsünde Bir Dönem Başkanlığı İle Karşı Karşıya Kalacağız. Biliyorsunuz Aslında Kıbrıs Adası Ab'ye Üye Oldu. Ama Türk Tarafında, Yani Kktc Topraklarında AB Müktesebatının Geçerli Olmadığı, Askıda Olduğu İlan Edildi. Bizim Arzumuz, Gönlümüzden Geçen Aslında Temmuz'a Kadar Kıbrıs'ta İki Tarafın Eşit Bir Şekilde Temsil Edilebileceği Bir Ortak Devletin Kurulması Ve O Ortak Devletin Dönem Başkanlığını Üstlenmesi, Ama Bunun Gerçekleşmemesi Durumunda Bir Yarım Devletin Dönem Başkanlığıyla Karşı Karşıya Kalacağız.

O Da Türkiye'nin Ab Sürecinde Birtakım Engeller Ortaya Çıkaracaktır. Ama Bütün Bunlara Karşı Bizim Çok Sabırlı Ve Azimli Olmamız Gerekir. Çok Şükür O Da Bizde Var. Sayın Başbakanımızın Talimatıyla Diklenmeden Dik Durma Politikasını Yürütüyoruz. Bir Yandan Reformlar Konusunda Çok Ciddi Adımlar Atıyoruz. Şu Anda Meclisin Gündeminde Önemli Reform Yasalarımız Beklemekte. Bunlardan Bir Tanesi Anayasa Değişikliği Çerçevesinde Kabul Edilen Ombudsmanlık Yasası, Yani Kamu Denetçiliği Yasası, Vatandaşın Devletle Olan Herhangi Bir Çıkmazını, Herhangi Bir Sorununu Mahkemelere Başvurmadan Cebinden Tek Kuruş Çıkmadan Başvurup Çözebileceği Bir Mekanizmanın Oluşması. Onun Dışında Ayrımcılıkla Mücadele Kurumunun Kurulması Şu Anda Meclis Gündeminde. Bu Da Ülkemizdeki Farklı Gruplara Değerlerinden Ötürü, İnançlarından Ötürü, Tercihlerinden Ötürü Yapılmasını Engelleyecek Çok Önemli Bir Mekanizmanın Oluşmasını Sağlayacak. Bir De İnsan Hakları Kurumu. Tamamen Özerk, Tamamen Bağımsız Bir İnsan Hakları Kurumunun Kurulması Türkiye'de Vatandaşlarımızın İnsan Haklarına Yönelik Birtakım Hassasiyetlerini Gözetecek Ayrı Bir Kurumun Kurulması Çok Önemli Olacak. Bunlar Tabii İşin Başlangıcı.

Danimarka Dönem Başkanlığı
Soru: Danimarka'nın Dönem Başkanlığı Döneminde Yeni Bir Müzakere Faslının Açılması Mümkün Mü?
Cevap: Eğer Bizim Şartlarımızda Açarlarsa Biz Açma Konusunda Çok Sıcağız. Ama Ab'nin İçine Düşmüş Olduğu

Kriz Nedeniyle "bunlardan Ne Koparabilirsek Kardır" Yaklaşımı Sergileyeceklerse Faslın Açılması Bizim Boyumuzu Yükseltmez. Yani Biz Faslın Açılmasına Endekslemiyoruz, Biz Kendi Reformlarımıza Endeksliyoruz. Türkiye'nin Rekabet Faslını Açmaması İçin Hiçbir Sebep Yok. Türkiye'nin Eğitim Ve Kültür Faslını Açmaması İçin Hiçbir Sebep Yok. Enerji Faslını Açmaması İçin Bir Sebep Yok. Ama Rekabet Faslında Falan Komisyon Yetkilisi Türkiye'deki Serbest Ticaret Bölgelerindeki Teşviklerin Kaldırılmasını İsterken O Teşviklerden Kat Kat Daha Fazlasını Fransız Hükümeti Kendi Süt Çiftçisine Teşvik Olarak Veriyorsa Ben Bunda "bir Saniye" Derim. Veyahut Da Eğitim Ve Kültür Gibi Son Derece Makul Bir Faslın Açılışını Sadece Kıbrıs Rum Yönetimi Şımarık Bir Tavırla Engelliyorsa Ve 26 Ülke Buna Seyirci Kalıyorsa Orada Bir Yanlışlık Olduğunu Ben Vurgularım.

AB'nin Ve Üye Ülkelerinin İhtiyaç Duyduğu Enerji Kaynaklarının Yüzde 70'i Türkiye'nin Doğusunda, Kuzeyinde Ve Güneyindeyken, Yani Birileri Mobil Enerji Kaynakları İletim Teknolojileri Geliştirmedikçe Avrupa'nın O Enerji Kaynaklarına Ulaşabilmesi İçin Türkiye'ye İhtiyacı Varken Hala Enerji Faslı Açılmıyorsa Ve Bunun Tek Müsebbibi Kıbrıs Rum Yönetimi İse 26 Ülke De Buna Seyirci Kalıyorsa Orada O Zaman Bu Sorunu Avrupalıların Düşünmesi Lazım. Artık Bu Fasılların Açılmaması Türkiye'den Çok Avrupalıların Sorunudur. Çünkü Türkiye'nin Avrupa'ya Olan İhtiyacı, Avrupa'nın Türkiye'ye Olan İhtiyacına Kıyaslandığı Zaman Farklı Bir Gidişat Sergilemektedir. Türkiye Ab Üyesi Olmadan Da Çok Ab Üyesi Ülkeden Daha Fazla Altyapı Yatırımı Yapabilmiştir, Daha Fazla Tasarruf Yapabilmiştir, Daha Başarılı Bir Ekonomik Gösterge Ortaya Koyabilmiştir.

Vize Muafiyeti
Soru: Vize Muafiyeti Konusunda 2012 Yılı İçinde Nasıl Bir Gelişme Bekleyebiliriz?
Cevap: İlk Adımda Vizelerin Kolaylaştırılması Yolunda Birtakım Adımların Gerçekleşmeye Başladığını Görüyoruz. İşte Ab Komisyonu Açıkladı. Artık Üye Ülkeler Farklı Farklı Belgeler Talep Edemeyecekler. Hepsinin Yeknesak Bir Belge Talep Listesi Oluştu.

Belki Ülkemizin Farklı Coğrafyalarında, Bir Karadeniz Bölgesinde, Bir Akdeniz Bölgesinde Birer Ortak Vize Ofisinin Açılması Söz Konusu. Artık Vatandaşlarımıza Kısa Süreli Vizeler Yerine Daha Uzun Süreli, Çok Giriş Çıkışlı Vizeler Verilmeye Başlanacak Vize Fiyatları Düşürülecek, Bazı Özel Firmaların Ülkeler Adına Vize Takibi Yapması Ve Vatandaşın Vize Alma Sürecinde Yaşadığı Sıkıntıların Giderilmesi İçin Yetkilendirme Olacak. Mesela Alman Hükümeti Bir İhale Açtı Yakında, Onun Şu Anda Sürecini Takip Ediyoruz. Amerikalılar Ab Üyesi Olmamakla Birlikte Bunu Bazı Özel Taşeron Firmalar Aracılığıyla Yürütmeye Başladılar. Bütün Bu Gelişmeler Sürerken Öte Yandan Türkiye'nin Nihai Hedefi, Ab Üyesi Ülkelerin Türkiye'ye Uyguladığı Vizelere Tamamen Son Vermektir. O Konuda Baskımız Sürecek. Ama Konularınızda Haklı Olmak Yetmiyor, Güçlü Olmanız Lazım. Türkiye'nin Ekonomik Olarak Güçlenmesi Bu Konularda Da Elini Güçlendirmektedir."

soru: Terör Örgütüne Avrupa Ülkelerinin Destek Verdiği İddiaları Sürekli Gündeme Geliyor, Bugün İtibariyle Bu
destek Konusunda Ne Söyleyebilirsiniz?
cevap: Şu Anda Ab Üyesi Birçok Ülkenin Tutumunu Aslında "bana Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın" Diye Özetlemek Mümkün.

Yani "Türkiye'deki Terör Olayına Çok Fazla Girersek Bizim Ülkemizin İçerisinde Yaşayan Türk Ve Kürt Asıllı İnsanlar Arasında Bir Çatışma Olur, Bundan Da Bizim Ülkemizin Huzuru Kaçar" Korkusunu Yaşayan Maalesef Çok Ab Üyesi Ülke Var. Ama Ümit Ediyorum Ki 2012'nin Başında Ocak Ayının Ortasında Danimarka Yargısı Doğru Kararı Verecektir Ve Ülkemizdeki Kardeşi Kardeşe Düşürmeye Çalışan Fitneci Yayınlara Son Verilmesi İçin Roj Tv'yi Kapayacaktır. O Konudaki Kararın 2012'nin Ocak Ayında Alınmasını Bekliyoruz.
onun Dışında Diğer Ülkelerde Maalesef Terör Örgütü Yandaşlarının Zorla, Tehditle, Şantajla Para Topladıklarını, İnsanları Tehdit Ettiklerini Biliyoruz. Ona Yönelik Bazı Operasyonların Artması Beklentilerimiz Var. Aynı Şekilde Pkk'nın Sadece Bir Terör Örgütü Değil, Çok Ciddi Bir Uyuşturucu Ve Rant Şebekesi Olduğunu Avrupalı Müttefiklerimize Vurguluyoruz. Hatta Avrupa'nın Şu Anda En Geniş Uyuşturucu Ağı Pkk'nın Elindedir. Evet Bizim Askerlerimizi, Bizim İnsanlarımızı, Bizim Öğretmenlerimizi, Bizim Günahsız Yavrularımızı Belki Mermilerle Öldürüyor Pkk, Ama Avrupa'nın İnsanlarını Da Özellikle Avrupa'nın Genç Nüfusunu Da Uyuşturucu İle Zehirleyerek Öldürüyor. Buna Avrupalı Müttefiklerimizin De Artık Dur Demesinin Vakti Gelmiştir.
2012 Boyunca Da Aynı 2011'de, 2010'da, 2009'da Olduğu Gibi Avrupalı Müttefiklerimize Pkk'nın Aslında Onlar İçin De Bir Sorun Olduğunu, Berlin'in, Paris'in, Amsterdam'ın Güvenliğinin Şırnak'ta, Batman'da, Diyarbakır'da Başladığını Anlatmaya Devam Edeceğiz. Bıkmadan Usanmadan Bu Konuda Politikalarımızı Anlatacağız. Bunu Yaparken De Kendi Ülkemizin İçindeki Demokratik Alanı Genişleteceğiz. Bütün Vatandaşlarımızı Kucaklayacağız. Her Bir Vatandaşımızın Anayasal Haklarından Sonuna Kadar Yararlanabilmesinin Önünü Açacağız.
soru: Terör Örgütüne Son Birkaç Ayda Önemli Kayıplar Verdirildi. Bu Süreçte Neler Değişti Ve Olumlu Neticeler Alınmaya Başlandı Mı?
cevap: Şu Anda Herhalde Devletin Kurumları Arasında Tarihte Görülmediği Kadar Yakın Bir Diyalog Ve İşbirliği Var. Artık İletişim Konusunda Birtakım Engelleri Aşmış, Askeriyle, Polisiyle, Zabıtasıyla, Sahil Güvenliğiyle, İstihbaratıyla Bütün Kurumlarımızın Tek Vücut, Tek Yumruk Büyük Bir Çaba İçerisine Girdikleri Bir Dönemi Yaşıyoruz. Sayın Başbakanımızın Bütün Kurumlarımızdan En Büyük Beklentimizin, Siyasi İradenin En Büyük Beklentisinin Ülkenin Çıkarları İçin Yüzde Yüz Dayanışma Olduğunu Vurgulamasından Sonra Gerçekten Kurumlarımız Bu Konuda Hassasiyet Göstermişlerdir. İnşallah Bunun Neticesinde Daha Büyük Başarılar Da Gelecektir.

soru: Kck Operasyonları Hakkında Eleştiriler Var Bu Konuda Ne Söylersiniz?
cevap: Her Ülke Kendi Güvenliğini Mekanizmalarıyla Korur. Bugün Almanya'da Birileri Çıksa "biz Alternatif Devlet Kurduk" Dese Alman Hükümetinin Buna Sessiz Kalacağını Mı Zannedersiniz- Veya Hollanda'da Ya Da Fransa'da Birileri Çıksa "biz Artık Karar Verdik Kendi Vergimizi Kendimiz Toplayacağız, Kendi Kurallarımızı Kendimiz Koyacağız, Kendi Yargımızı Kendimiz Tecelli Ettireceğiz, Biz Burada Alternatif Bir Devlet Oluşturuyoruz" Dese, O Ülkelerin, Hollanda'nın Fransa'nın, İngiltere'nin, Almanya'nın, Belçika'nın Buna Seyirci Kalacağını Mı Zannedersiniz. Her Ülkenin Devlet Anlayışı Orada Düzeni Koruma Üzerine Kuruludur. Bu Çerçevede Türkiye Tabii Ki Üzerine Düşeni Yapacaktır.

Türkiye'de Erkler Ayrımı Vardır. Yargı, Yürütme Ve Yasama Farklı Görev Alanlarında Farklı Amaçlara Hizmet Etmektedir. Ama Ortak Paydası Da Devletin Birlik Ve Beraberliğini Korumaktır. O Görevlerinde Her Kurum Kendi Mesuliyetini Yerine Getirecektir. Bir Yanlış Varsa Da Onun Başvurulması Gereken Düzeltilmesi Gereken Makamlar Da Bellidir. Ben Kck Operasyonları Çerçevesinde Her Gözaltına Alınan Suçludur Demiyorum. Bir Kişi Suçu İspat Edilene Kadar Suçsuzdur. Öyle Olmalıdır. Ama Birtakım Savcılarımız Hakimlerimizi İkna Edecek Kadar Belgeler, Bulgular, Deliller Ortaya Koymuşlar Ki Bu Operasyonlar Gerçekleşiyor Ve Bunun Çerçevesinde Bu Gözaltılar Gerçekleşiyor. Onları Takip Etmek Ve Yargının Bu Süreci En Hızlı Şekilde Sonuçlandırması İçin Kendilerine Fırsat Vermek Gerekir Diye İnanıyorum.
ermeni İddiaları

soru: Ermeni İddialarının Fransa Parlamentosunda Kabul Edilmesinin Ardından Türkiye Bazı Yaptırım Kararları Açıkladı. Fransa'nın Bu Tutumunu Devam Ettirmesi Halinde Ne Tür Yeni Tedbirlerin Alınması Düşünülüyor?
cevap: Bunu Bu Aşamada İsterseniz Fransız Yöneticilerin Tahayyül Gücüne, Hayal Gücüne Bırakalım. Türkiye'nin Bu Konudaki Yaptırımlarının, Daha İlk Aşamadaki Yaptırımlarının Ne Olduğundan İkinci Aşamanın Ne Olacağını Onlar Düşünsünler.

soru: Diğer Avrupa Ülkelerinde Benzer Tasarıların Gündeme Gelme İhtimali Var Mı?
cevap: Çok Fazla Yok. Çünkü Bu Tasarının Kendisinin Bile Akla Ziyan Bir Tasarı Olduğunu Avrupalı Muhataplarım Da Söylüyorlar. Çünkü Bu Tasarının Tarihi Gerçeklerle Alakası Yok. Tarihi Tartışmayı Engellemeye Yönelik Bir Tasarıdır Bu. İfade Özgürlüğünü Kısıtlamaya Yönelik Bir Tasarıdır Bu. Bu Tasarının Metnini İyi İncelediğiniz Zaman Aslında Tasarının Fransız İhtilalinin Bütün Değerlerine Karşı Bir Tasarı Olduğunu, Fransız Cumhuriyeti'nin Kuruluş Felsefesine Aykırı Bir Tasarı Olduğunu, Ama Daha Da Önemlisi Fransa'nın Kurucuları Arasında Yer Aldığı Avrupa Birliği'nin Müktesebatına, Kurumlarına, Kurallarına, İşleyiş Tarzına Aykırı Bir Tasarı Olduğunu Görürsünüz. Ab Üyesi Ülkeler De Bunu Artık Taşıyamazlar. Çünkü Bu Tasarı Tamamen İfade Özgürlüğünü Kısıtlayan, 1915 Olayları İle İlgili Yeni Çıkan Bir Belgeyi, Bulguyu Bile Bir Tarihçinin Ortaya Koymasını Engellemeye Kalkan Bir Tasarıdır. Bunun Da Akılla İzanla Mantıkla Pek Bir Bağdaşık Noktası Yoktur.

cumhurbaşkanının Görev Süresi
soru: Cumhurbaşkanının Görev Süresi Ne Olacak?
cevap: Benim Şahsi Yorumum Sayın Cumhurbaşkanımız, Kendisi Gibi, Mecliste Seçilen Her Cumhurbaşkanı Gibi 7 Yıllığına Seçilmiştir. Ben Bir Milletvekili Olarak Sayın Abdullah Gül'e Cumhurbaşkanı Seçilmesi İçin Oy Verirken Onun 7 Yıl Görev Yapması İçin Oy Verdim. Kendisi Gibi Meclise Seçilen Herkes Gibi Onun Da 7 Yıl Görev Yapmak En Doğal Hakkıdır. 2007 Yılında Seçilmiştir. 2014 Yazında Görev Süresi Dolar. O Zaman Anayasanın Sonradan Değişen Maddesi Gereğince Yeni Cumhurbaşkanı Meclis Tarafından Değil, Halk Tarafından Seçilir. Halk Tarafından Seçilen Cumhurbaşkanı Da 7 Yıllığına Değil, Anayasamız Gereğince 5 Yıllığına Seçilir. Beş Yılın Sonunda Da Eğer İsterse İkinci Bir Kez Aday Olabilir.

Ben Milletimizin Gönlünden Geçen Cumhurbaşkanını İyi Kötü Tahmin Edebiliyorum. Ama Önemli Olan Sayın Cumhurbaşkanımızın Da Sayın Başbakanımızın Da Şu Anda Seçilmiş Oldukları Görevde Ülkenin Birlik Ve Beraberliği İçin, Güçlenmesi, Kalkınması İçin Başarılı Hizmetler Yapabilmesi İçin Fırsat Vermektir. Vakti Zamanı Geldiğinde De Türkiye O Demokratik Olgunluğu İçerisinde Seçimini Yapar. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2014'ün Temmuzuna Kadar Görevinin Başındadır. Sayın Başbakanımız Da 2015 Haziranına Kadar Seçilmiş Bir Milletvekilidir, Ama Bu Süre İçerisindeki Farklı Gelişmeler Çerçevesinde Gerekli Adımlar Atılacaktır Diye Düşünüyorum.

Espriler Ve Eleştiriler
soru: Bir Eş Ve Baba Olarak 2011 Yılı Nasıl Geçti, 2012 Yılından Neler  Bekliyorsunuz.
cevap: 2011'de Maalesef Aileme Yeteri Kadar Vakit Ayıramadım. Çocuklarım Konusunda Biraz Suçluluk Hissine Kapılıyorum. Hatta Babalar Gününde Çocuklarıma Gidip Annenize Hediye Alın Dediğimi Hatırlarım. Çünkü Maalesef Hem Annelik Hem Babalık Görevini Eşim Üstlendi. Ama 2012'de Ümit Ederim Ki Biraz Daha Çok Vakit Ayırabilirim. Şundan Da Çok Mutluyum: Çok Anlayışlı Bir Eşim Ve İki Çocuğum Var. Onlar Da Bu Uzak Kalmanın, Evden Ayrı Kalmanın Aslında Ülkenin Çıkarları İçin Gereksinim Olduğunun Farkındalar Ve Destek Veriyorlar. O Yüzden De Aileme Müteşekkirim.


soru: Son Aylarda Özellikle Esprilerinizle Çok Gündeme Geldiniz. Twitter'da Hakkınızda Çok Yorumlar Yapıldı, Bunları Nasıl Karşılıyorsunuz-
cevap: Benim Aslında Yaptığım Bir Leonardo Esprisi Türkiye'de 43 Bin Kişinin Cebinden Tek Kuruş Para Çıkmadan Avrupa'dan Eğitim Alabileceğini Ülkemizde Duyurmak Adına Çok Önemliydi. Belki Beni Biraz Eleştirdiler. Ama O Espri Sayesinde Birçok Kişi Ab Fonlarıyla Leonardo Da Vinci Programı Kapsamında Her Yıl On Binlerce İnsanın Avrupa'da Gidip Eğitim Alabileceğini Öğrendi. Ulusal Ajansımızın Web Sayfasına Tıkladı, Oradan Başvuru Formlarını İndirdi. Evet, Belki Biz Biraz Yıpratıldık, Belki Biraz Eleştirildik, Ama O Espri Sayesinde Binlerce İnsanın Bir Vizyona Kavuşmasına Vesile Olduk. Esprilerin Kötü Tarafı Yok. Espriler Eğer İnsanların Yüzüne Gülümse Koyabiliyorsa Onların Dertlerini, Streslerini, Üzüntülerini Bir Anlığına Bile Olsa Unutturabiliyorsa Varsınlar Beni Eleştirsinler, Yeter Ki Milletimin Yüzü Gülsün.

soru: Üç Dönemdir Meclistesiniz, Tüzüğünüz Gereği Aday Olmayacaksınız,ileriye Yönelik Hedefleriniz Nedir-
cevap: Tekrar Aday Olmayacağım. İngilizce Bir Atasözü Vardır, "tanrıyla Şakalaşmak İstersen Plan Yap" Derler. Siyaset Hiç Hesapta Olmayan Bir Şekilde Sayın Başbakanımızın Bir Davetiyle Önüme Çıktı. Ben De O Daveti Almaktan Onur Duyduğum İçin Siyasete Girdim. Önümüzdeki Dönemde De Eminim Birtakım Farklı Fırsatlar Olacaktır. Önemli Olan Şu Anda Türk Milleti Bizi 2015 Haziranına Kadar Bir Göreve Seçti. Milletin Vekili Olmak Çok Büyük Bir Onur. Onun Hakkını Verelim, 2015 Geldiği Zaman Da Ondan Sonrası İçin Planlarımızı Yaparız.

soru: 2012 Mesajınız Nedir?
cevap: 2012 Ab İçin Bir Toparlanma Yılı Olacak, Ama Bu Toparlanmanın Sancıları Olacak. Bu Süreçte Birbirimize

Sıkı Sıkı Sarılmak, Daha Çok Üretmek, Daha Çok Çalışmak Durumundayız. Zorlukları Aşarız, Ama Bu Zorlukların Bizi Güçlendirmesi İçin De Vesile Olmasını Sağlamalıyız. Ülkemizdeki Farklılıkları Zenginlik Olarak Görüp Birbirimizi Değiştirmek Yerine Olduğumuz Gibi Kabul Edip, Sevip Sayıp Birlikte Üretmeye, Birlikte Ter Dökmeye Yoğunlaşmalıyız Diye Düşünüyorum. Bütün Vatandaşlarımın Yeni Yılını Kutluyorum. 2012'nin Herkese Bolluk, Sağlık, Muhabbet, Başarı Ve Temennilerinin Gerçekleşebileceği Bir Yıl Olmasını İstiyorum.
 
1 Ocak 2012 Pazar 14:26
Okunma: 584
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu