Ana Sayfa » Kıbrıs » "21.Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi" Açıldı

"21.Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi" Açıldı

Turizm, Çevre Ve Kültür Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürlüğü Tarafından Bu Yıl 21'incisi Düzenlenen "Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi", Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Tarafından İzlenime Açıldı.

 
 
Sergide; Ödül Alan Altay Sayıl'ın "Portre" Mehmet Ali Karahasan'ın "Çocuğun Sırrı" Ve Mustafa Müezzinoğlu'nun "Hasret" İsimli Eserlerinin Yanı Sıra, Yarışmaya Katılan 35 Katılımcının 60 Fotoğrafı Yer Alıyor. Sergi 5 Ocak'a Kadar Açık Kalacak.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu; Milli Eğitim Gençlik Ve Spor Bakanı Kemal Dürüst Yanında Çok Sayıda Yetkili Ve Sanatseverin Hazır Bulunduğu Törende, Ödül Alan Fotoğraf Sanatçılarına Ödüllerini Takdim Ettikten Sonra Serginin Açılışını Gerçekleştirdi.

Eroğlu

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Serginin Açılışında Yaptığı Konuşmada, Son Yıllarda Fotoğraf Sanatına İlgi Gösteren Sanatçı Sayısında Artış Olduğuna İşaret Etti.

Bu Çerçevede Zaman Zaman Düzenlenen Yarışmaların, Açılan Sergilerin, Yeni Yeni Fotoğraf Sanatçılarının Ortaya Çıkması Açısından Güzel Bir Teşvik Olduğunu İfade Eden Eroğlu, "Sanatın Her Türlüsü Ülkemiz İçin Önemlidir, Anlamlıdır. Bir Ülkede Sanatseverlerin Olabileceği Gibi, Sanatçıların Da Olması Şarttır" Dedi.

Turizm Çevre Ve Kültür Bakanlığı Dışında Zaman Zaman Değişik Kuruluşlar Tarafından Da Yarışmalar Düzenlendiğini, Kendisinin De Açtığı Bazı Sergilerde Çok Güzel Fotoğraflar Gördüğünü Memnuniyetle İfade Etmek İstediğini Kaydeden Eroğlu, Fotoğrafçılığın Ayrı Bir Sanat Olduğuna Dikkati Çekti.

"Devletlerin Hayatlarında Kültür Ve Sanat Olmazsa O Devletten Bahsetmek Mümkün Değildir. Bizim Genç Devlet Yapımıza Rağmen Her Alanda, Her Geçen Gün Sanatçılarımızın Sayısı Artmaktadır" Diyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, Bu Durumun Oldukça Memnuniyet Verici Olduğunu Vurguladı.

Geçtiğimiz Günlerde Brt Ve Trt İşbirliği İle Kktc'li Bestekarların Eserlerinin Seslendirildiği Bir Konser Düzenlendiğini Anımsatan Eroğlu, "Ben Doğrusu Bu Kadar Bestekarımız Olduğunu, Bestekarlarımızın Bu Kadar Güzel Eserleri Olduğunu Bilmiyordum O Gece Trt Sanatçıları İle Yarışacak Düzeyde Olan Ses Sanatçılarımız Olduğunu Da Gördüm Ve Bundan Çok Gurur Duydum. Bu Akşamki  Fotoğraf Sergisi De Ayrı Bir Memnuniyetimiz Olacaktır. Dolayısıyla Ben Yarışa Katılan Bütün Arkadaşları Kutluyorum"  Şeklinde Konuştu.
 
22 Aralık 2011 Perşembe 19:18
Okunma: 715
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler