Ana Sayfa » Kıbrıs » "22. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ? KAPSAMINDAKİ ETKİNLİKLER SÜRÜYOR

"22. GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ? KAPSAMINDAKİ ETKİNLİKLER SÜRÜYOR

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından düzenlenen "22. Gazimağusa Çocuk Festivali? kapsamındaki etkinlikler sürüyor.

 
 

 

 

Gazimağusa Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, "Tarih Avcıları Yarışması? yarın yapılacak. Yarışma saat 17.00'de başlayacak.

Yarışmada, öğrenciler, Namık Kemal Meydanı'ndan başlayarak, suriçindeki tarihi eserleri dolaşacak.

18 farklı eseri dolaşan öğrencilere, her noktada tarihi sorular sorulacak; öğrenciler final noktasına ulaşmak için yarışacak.

Yarışmaya, Çanakkale Ortaokulu, Mağusa Türk Maarif Koleji, Canbulat-Özgürlük Ortaokulu, Doğa Koleji, Akdoğan Polatpaşa Lisesi öğrencileri katılacak.

MEKTUP YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU, ÖDÜL TÖRENİ 20 MAYIS'TA

Öte yandan, Gazimağusa Çocuk Festivali'nin ilk etkinliği olan Mektup Yazma Yarışması'nda dereceye girenler belli oldu.

Dereceye girenlere ödülleri, 20 Mayıs'ta Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacak ödül töreniyle verilecek.

DERECEYE GİRENLER

Mağusa Bölgesi'nden kazanan öğrencilerin listesi şöyle:

Meliz Yurdaer (Doğa İlkokulu 3. Sınıf), Ela Güloğlu (Doğa İlkokulu 3. Sınıf), Beren Kuyucuoğlu (Doğa İlkokulu 3. Sınıf), Lara Salimer (Doğa İlkokulu 3. Sınıf), Esma Meliz Yazıcıoğlu (Alasya İlkokulu 3.Sınıf).

Yasmin Daboul (Alasya İlkokulu 3. Sınıf), Vedia Alara Yaran (Doğa İlkokulu 4. Sınıf), Tonguz Kayeoğlu (Doğa İlkokulu 4. Sınıf).

Aylin Aylanç (Doğa İlkokulu 4. Sınıf), Alara İlteralp (Karakol İlkokulu 4. Sınıf), Doğa Çalıkuşu (Şehit Zeki Salih İlkokulu 5. Sınıf), Setayesh Mausavi (Gazimağusa T.M.K. 6.Sınıf).

Ayten Yabaner (Gazimağusa T.M.K 6. Sınıf), Zeynep Yüksel (Ted Koleji 7.Sınıf), Kardelen Tüfekçi (Canbulat Özgürlük Ortaokulu 7.Sınıf).

Zana Dindar (Doğa Koleji 7.Sınıf), Tuğşem Müezzin (Doğa Koleji 11. Sınıf), Hasan Ozan İşler (Gazimağusa T.M.K 7.Sınıf), Ezgi Aybolo Ateş (G.M T.M.K 7.Sınıf).

Aral Özgener (Ted Koleji 8. Sınıf), Hilmi Arıca (Ted Koleji 8.Sınıf), Şerife Mert (Ted Koleji 8. Sınıf), Selsu Solman (Ted Koleji 8. Sınıf), Ünel Karabulut (Ted Koleji 8.Sınıf), Meryem Kaçar (Canbulat Ö.Ortaokulu. 8.Sınıf), Buse Yalavaç (Ted Koleji 9.Sınıf), Deyna Perihan Aydiroğlu  (Doğa Koleji 10. Sınıf)

Ayşe Salk (Doğa Koleji 10. Sınıf), Şengül MusaoğullarI (G.M.T.M.K 11.Sınıf), Nurcan Düzenir (G.M.T.M.K, 11.Sınıf), Uğfe Kuyucuoğlu (Doğa Koleji 12.Sınıf).

İskele Bölgesi'nde kazanan öğrencilerin listesi ise şöyle:

"Gözde Güngör (3.Sınıf Şehit Mehmet Zorba İlkokulu), Gözde Gürler (3. Sınıf Yenierenköy İlkokulu), Büşra Ecer (3.Sınıf Yenierenköy İlkokulu), Sude Avşar (3. Sınıf Mehmetcik İlkokulu).

Duana Yılmaz (4. Sınıf Yenierenköy İlkokulu), Selcan Durmuş (4. Sınıf Dipkarpaz İlkokulu).

Sıla Menekşe, (4.Sınıf Ziyamet İlkokulu), Muhammet M. Yanaşoğlu (5. Sınıf Dipkarpaz İlkokulu), Fatma B. İskender (5. Sınıf Yenierenköy İlkokulu), Gülten Balık (5.Sınıf Yenierenköy İlkokulu).

Elif Çil (6.Sınıf Mehmetcik Ortaokulu), Gizem Ütenoğlu (7.Sınıf Mehmetcik Ortaokulu).

Yıldız Milli (7.Sınıf Mehmetcik Ortaokulu), Özge N.Altıkardeş (7.Sınıf Mehmetcik Ortaokulu), Ufuk Baybars (7.Sınıf Recep T.Erdoğan Ortaokulu), Mahide Köse (8.Sınıf Mehmetcik Ortaokulu), Melike Açık (8. Sınıf Mehmetcik Ortaokulu).

Gülbahar Tiflikci (8.Sınıf Erenköy Lisesi), Tülay Baybora (9.Sınıf Erenköy Lisesi).?

(RÇ/ÖK)

 
2 Mayıs 2014 Cuma 13:29
Okunma: 1645
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)