Ana Sayfa » Kıbrıs » 2'nci Liselerarası Müzik Yarışması Finalle Sona Erdi

2'nci Liselerarası Müzik Yarışması Finalle Sona Erdi

Yarışmada Güzelyurt Kurtuluş Lisesi "en İyi Orkestra" Seçildi.

 
 
2'nci Liselerarası Müzik Yarışması Finalle Sona Erdi

ORKESTRA İSTANBUL'DAKİ YARIŞMADA KKTC'Yİ TEMSİL EDECEK

Lefkoşa, 7 Mart 14 (T.A.K): Milli Eğitim Bakanlığı ve Telsim işbirliğinde 2'ncisi düzenlenen Telsim Freezone Liselerarası Müzik Yarışması finalle sona erdi.

Telsim'den verilen bilgiye göre yarışmanın finali Lefkoşa Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.

13 okulun 14 grupla katıldığı yarışmada gazeteci-yazar, müzisyen Kürşat Başar, söz yazarı ve prodüktör Zeynep Talu, piyanist, besteci Burçin Büke ile sanatçı Ayşen jüri olarak görev yaptı.

GÜZELYURT KURTULUŞ LİSESİ ORKESTRASI İSTANBUL YOLCUSU

Yarışmada Güzelyurt Kurtuluş Lisesi orkestrası, "En iyi orkestra" seçildi. Orkestra yarışmanın ödülü olan piyanoyu kazandı. Orkestra ayrıca 26 Nisan'da İstanbul'da gerçekleşecek Vodafone Freezone 17'nci Liselerarası Müzik Yarışması'nın finalinde KKTC'yi temsil edecek.

Önümüzdeki günlerde, yarışmacı grupların katılımıyla bir de basın toplantısı düzenlenecek.

Kazanan kişilere ödülleri, yarışmacılara sertifikaları, okullara ise plaketleri verilecek.

DERECEYE GİRENLER

Açıklamaya göre dereceye girenlerin isimleri şöyle;

"EN İYİ KIZ SOLİST

1. Kız Solistİsim:  Doğay Dalyan         Okul: Levent Koleji Grup 2                       Gamze Gül            İmge Saner 

2. Kız Solistİsim:  Toya Mehmet Okul:The English School of Kyrenia

3. Kız Solistİsim:  Seren Coşaner Okul: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

EN İYİ ERKEK SOLİST

1. Erkek Solistİsim:  Mazlum Keleşoğlu  Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi

2. Erkek Solistİsim: Emre Özarabacı      Okul: Türk Maarif Koleji

3. Erkek Solistİsim: Dinçer Şoföroğlu Okul: Girne Amerikan Koleji

EN İYİ ENSTRÜMAN PERFORMANSI

1. Enstrümanİsim:  Berk Yağlı              Okul: Gazimağusa Türk Maarif Koleji

2. Enstrümanİsim: Yaşar Kızıltan  Okul:  20 Temmuz Fen Lisesi

3. Enstrümanİsim: Begüm Tekakpınar Okul: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

EN İYİ SAHNE PERFORMANSI

Okul: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

EN İYİ İCRA PERFORMANSI

Okul: Levent Koleji (Grup 2)

EN İYİ ORKESTRA

1. Orkestra : Güzelyurt Kurtuluş Lisesi2. Orkestra : Dr Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi3. Orkestra : Türk Maarif Koleji.)

(RÇ/HÖ) FOTOĞRAFLI

 
7 Mart 2014 Cuma 20:01
Okunma: 1024
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)