Ana Sayfa » Kıbrıs » 34.Güzelyurt Portakal Festivali Başlıyor !

34.Güzelyurt Portakal Festivali Başlıyor !

Bu yıl 34. kez gerçekleşecek Güzelyurt Portakal Festivali için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

 
 
34.Güzelyurt Portakal Festivali Başlıyor !
24 Haziran-10 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek ve yine muhteşem ve görkemli bir açılışla başlayacak olan Portakal Festivali kültür, sanat, spor ve eğlencenin yer alacağı 17 geceye ev sahipliği yapacak.
Sadece bölge halkına değil ülke geneline hitap eden programı kapsamında bu yıl yine Türkiye’nin sevilen sanatçılarını Kıbrıs Türk halkı ile buluşturacak. Festivalde kültür sanat, spor, el sanatları sergisi ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinlikler yer alacak. Festival Piyangosunda bu yıl verilecek olan “araba” ödülü Final gecesinde sahibini bulacak.

Reklam ve Tanıtım Çalışmaları
Güzelyurt Portakal Festivali’nin ülke genelinde tanıtılması amacıyla görsel basında reklam aktivitelerine yer verilerek, Festival programı halka tanıtılacak.
İlanlar yanında reklam bannerleri, billboardlar ve afişler Güzelyurt girişi ile kent çemberlerine asılacak. Ayrıca tüm kentlerde broşür ve portakal suyu dağıtımı gibi aktivitelerle ilginin sürekliliği sağlanmaya çalışılacak.
34. Güzelyurt Portakal Festivali’ni tanıtmak amacıyla geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenlenerek, basın mensuplarına Festival ve gerçekleşecek organizasyonlarla ilgili bilgi verilecek.
Tanıtım çalışmaları kapsamında Festival Komitesi ve bölge protokolünün katılacağı bir de resepsiyon verilecek. Gaziveren Aphrodite Tesislerinde gerçekleşecek resepsiyonda Festival tüm yönleriyle katılımcılara anlatılacak.

Festival kortejle renklenecek
Güzelyurt Portakal Festivali 24 Haziran 2011 Cuma günü renkli görüntülere sahne olacak kortej yürüyüşü ile başlayacak. Kortejde ülkeye gelen konuk belediye ve heyetler, okullar, kültür ve sanat dernekleri, kurum, kuruluşlar, spor kulüpleri ve animatör ekipler yer alacak. Katılımcı gruplar renkli kostümleriyle Festival Kortejinde göz kamaştıracak.
Kortej yürüyüşü Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu önünde başlayıp, Festival Parkı girişinde sona erecek. Yürüyüş süresince beş yol, kapalı pazar, ve müze önü olmak üzere üç ayrı noktada çeşitli etkinlikler yer alacak. Durma noktalarında kültür sanat dernekleri, animatör, ilizyonistler ve palyaçolar gösteriler yapacak.
Festivalin simgesi Bay Portakal Maskotu yine Festivalin gözdesi olacak ve Festival süresince tüm etkinliklerde yer alacak.
Kortejde ayrıca 34. Güzelyurt Portakal Festivali anısına korteji izlemeye gelen vatandaşlara çeşitli hediyeler dağıtılacak.

AÇILIŞ TÖRENİ
Kortej Yürüyüşü Festival Parkı girişinde sona erdikten sonra açılış noktasında Palyaço Bandosu ve Jöngler gösterileri yer alacak. Üst düzey protokolün, yabancı ile yerel konukların ve halkın geniş katılımıyla gerçekleşecek 34. Güzelyurt Portakal Festivali açılışını Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu yapacak.
Festival programı kapsamında Festival Gösteri Merkezi’nde Halkdansları Gösterisi yer alacak. Ülkemizin birbirinden farklı halkdansları topluluklarının gösterilerinin yer alacağı gece saat 22.00’da başlayacak.


STARLAR FESTİVALE YAĞACAK
Güzelyurt Portakal Festivali bu yıl yine Türkiye’nin sevilen seslerine yer vererek, Ferhat Göçer, Demet Akalın, Yaşar ve Murat Dalkılıç’ı hayranlarıyla buluşturacak. Sevilen parçaları Güzelyurt’ta seslendirecek olan sanatçılar birbirinden güzel gecelere sahne olacak. Sanatçılar sırasıyla 27 Haziran’da Ferhat Göçer, 1 Temmuz’da Yaşar, 5 Temmuz’da Murat Dalkılıç ve 8 Temmuz’da Demet Akalın Festival Parkı-Gösteri Merkezi’nde saat 22.00’da konser verecek.  Tüm konserlere giriş ücretsiz olacak.


YEREL SANATÇILAR VE ORKESTRALAR ŞÖLENİ
Festival programında ayrıca ülkemizin sevilen müzik grupları ve solistleri de yer alacak. 28 Haziran 2011 Salı günü gerçekleşecek konserde ülkemizin sevilen pop ve rock grupları sahne alacak.


YAVUZ SEÇKİN ESPİRİLERİYLE GÜLDÜRECEK
Türkiye’de ünlülerin taklitlerini yaparak izleyenleri gülmekten kırıp geçiren Yavuz Seçkin 4 Temmuz 200 Pazartesi günü Festival Gösteri Merkezi’nde Stand-Up Gösterisi yapacak.


EL SANATLARI ÜRÜNLERİ VE YÖRESEL YİYECEK STANDI
Festival programı kapsamında 25 Haziran 2011 Cumartesi günü Yöresel ürünlerin yer alacağı stantlar kurulacak. Etkinlik kapsamında Kıbrıs’a özgü koza işi, lefkara, pano, kurdele işi gibi el sanatları ürünlerinin ve yöresel yiyeceklerin sunumu yapılacak.


ÇOCUK ŞENLİĞİ
Eğlencenin sınır tanımadığı Çocuk Şenliği bu yıl yine renkli organizasyonla Festival programında yer alacak. Eğlence, yarışma ve yiyecek stantlarının kurulacağı Çocuk Şenliği’nde çocuklar eğlenceye doyacak. 28 Haziran 2011 Salı günü halka açık ve tüm aktivitelerin ücretsiz gerçekleşeceği Şenlikte bölge ilköğretim kurumları, özel kreşler ve dernekler sahne alarak dans gösterisi yapacak. Sınırsız eğlencenin yer alacağı Şenlikte çocuklar unutulmaz bir gün yaşayacak.


SANAT MÜZİĞİ ŞÖLENİ
Ülkemizin en değerli müzik üstadı Özkan Pastırmacıoğlu’nun önderliğinde çalışmalarını sürdüren Güzelyurt Türk Sanat Müziği Korosunun sunacağı sanat müziği dinletisi festival parkı içersinde bulunan havuz başında yer alacak.


İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ
Bölge halkının büyük ilgisini gören “İndirim Günü” bu yıl Festival programı içerisinde 6 Temmuz 2010 Çarşamba günü düzenlenecek. Etkinlik süresince çarşı merkezi trafiğe kapatılarak vatandaşların güvenli ortamda alışveriş yapmaları sağlanacak. 10.00-24.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte vatandaşlar mağaza sahiplerinin yapacağı indirimden yararlanacak. Çarşı merkezinin belirli noktalarında müzik şöleni, dans gösterileri ve eğlenceli aktiviteler yer alacak.


KÜLTÜR DERNEKLERİ
Bölge kültür ve sanat dernekleri bu yıl yine hüner ve yeteneklerini 34. Güzelyurt Portakal Festivali’nde gösterecek. Festival programında sunacakları gösteriler için hazırlıklarını sürdüren Dernekler, kendilerine ayrılan gecelerde çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bölge dernekleri yanında diğer ilçelerde bulunan sanat dernekleri de farklı gecelerde Festival programı kapsamında sahne alacak.


SPOR AKTİVİTELERİ
Gelenekselleşen Masterler Futbol Turnuvası, Minikler Halı Saha Futbol Turnuvası ve Darts Turnuvası Festival programında yer alacak. Master Futbol Turnuvası 25 Haziran-27 Haziran, Minikler Halı Saha Futbol Turnuvası 2-3 Temmuz ve Darts Turnuvası 6-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.


GENÇLER YARIŞIYOR
Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında Temedya sponsorluğunda gerçekleşecek “Gençler Yarışıyor” yarışmasına müracaatlar devam ediyor. Yarışmada toplam 5.000 TL para ödülü verilecek.34. Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında gençlerin hem yarıştığı hemde eğlenerek para kazandığı “Gençler Yarışıyor” Yarışması bu yıl 3 ve 9 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak.
Temedya sponsorluğunda gerçekleşecek yarışmada toplam 5.000 TL nakit ödül verilecek.
Gençlerin doyasıya eğlendiği ve eğlendirdiği yarışma havuz içerisinde havlu ile su taşıma, balon şişirme, havuz içerisinden eşya çıkarma, canlı langırt ve torba içerisinde koşu gibi çeşitli etaplardan oluşacak. Yarışmaya 13-20 yaş grubundaki gençler 8 kişilik takımlar halinde katılabilecek. Gençlerin kıyasıya mücadele edeceği yarışmalara müracaatlar 2 Temmuz 2011 Cumartesi gününe kadar Güzelyurt Belediyesi’ne yapılabilecek.  Yarışmada her etapta birinci gelen takıma 1000 TL nakit para ödülü verilecek.
Mürcaatlar (0392) 714 20 18- (0392) 714 20 19-(0392) 714 61 15-0533 829 32 46 nolu telefonlardan yapılabilir.


TAVLA TURNUVASI
Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında Con Kahve sponsorluğunda bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek Tavla Turnuvası müracaatları devam ediyor. Turnuvada birinci gelene 1500 TL nakit ödül verilecek.
Yoğun ilgi gören Turnuva için 1 Temmuz 2011 mesai bitimine kadar müracaat kabul edilecek. Turnuva için katılımcıların katılım formunu doldurup kimlik kartlarının fotokopilerini Güzelyurt Belediyesi’ne ulaştırabilirler. 16-18 yaş arasında olan katılımcıların müracaat forumlarına ilave olarak ailelerinin izin verdiğini gösteren yazılı belgeyi de sunması gerekiyor. İki etap halinde gerçekleşecek Turnuvanın ilki 2 Temmuz 2011 Cumartesi ikinci etabı olan final karşılaşmaları ise 3 Temmuz 2011 Pazar günü yapılacak. Festival gösteri merkezinde gerçekleşecek Tavla Turnuvası karşılaşmaları saat 20:00’da başlayacak.
Tavla Turnuvası’nda birinci gelene 1500, ikinci gelene 1000 ve üçüncü gelene 500 TL nakit ödül verilecek.
Con Kahve sponsorluğunda bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek Tavla Turnuvasında katılımcılara ayrıca sürpriz hediyelerde verilecek.
Mürcaatlar (0392) 714 20 18- (0392) 714 20 19-(0392) 714 61 15-0533 829 32 46 nolu telefonlardan yapılabilir.


PORTAKAL DAĞITIM
Portakal tüketim alışkanlığını artırmak amacıyla gerçekleşen Güzelyurt Portakal Festivalinde bu yıl yine binlerce şişe portakal suyu ve binlerce torba portakal dağıtılacak. Ayrıca narenciye ürününden elde edilen ürünlerin sunumu gerçekleşecek.
Bu yıl yine 10 bin şişe portakal suyu ve 20 ton portakal dağıtılması hedefleniyor.
Festival programı kapsamında 25-26-29 Haziran ve 6 Temmuz tarihlerinde Belediye tarafından halka bu ürünlerin ücretsiz olarak sunumu gerçekleşecek ve dağıtılacak.


BELEDİYE PİYANGOSU
Başlatıldığı ilk yıldan beri yoğun ilgi gören ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek Festival Piyangosu Festival süresince halka ücretsiz dağıtılacak. 50.000 bilet dağıtılması planlanan piyangoda bu yıl Ford Marka araç sahibini arayacak. Festival Parkını ziyaret eden vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak olan piyangonun çekilişi Festivalin Final gecesi olan 10 Temmuz 2011 Pazar günü yapılacak.DANS GÖSTERİLERİ VE FİNAL
16 gece boyunca birçok etkinliğe ev sahibi yapacak olan 34. Güzelyurt Portakal Festivali Final akşamında da muhteşem bir programla kapanacak. Festival gösteri merkezi açık alan diskosuna dönüştürülecek. Birden fazla noktada sahnelerin kurulacağı final gecesinde her sahnede farklı bir dj ve sunucu bulunacak.
Dans gösterilerinin de yer alacağı gecede vatandaşlara hediyeler dağıtılacak.
34. Güzelyurt Portakal Festivali havai fişek gösterisiyle sona erecek.
 
20 Haziran 2011 Pazartesi 15:08
Okunma: 1769
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu