Ana Sayfa » Kıbrıs » 63 kişi Devlette İstihdam Ediliyor

63 kişi Devlette İstihdam Ediliyor

Eski Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY)  Çalışanlarından 63 Kişi Devlette İstihdam Ediliyor.

 
 
63 kişi Devlette İstihdam Ediliyor
BRT'nin haberine göre, belirlenen 63 kişi yarın Personel Dairesi'ne başvurarak işlemlerini başlatabilecek.

Başbakan İrsen Küçük tarafından görevlendirilen Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın eski Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çavuşoğlu şirketin eski personelinin devlette istihdam edilmesi çalışmalarının detaylarını Bayrakhaber'e değerlendirdi.

Çavuşoğlu, sendika tarafından aciliyet belirtilerek verilen 60 kişilik liste ile yola çıktıklarını ve bu çerçevede kendi kriterlerini de katarak 63 kişilik bir belirleme yaptıklarını anlattı.

Fikret Çavuşoğlu geriye kalan personelin de Özelleştirme Yasası'yla birlikte en geç Şubat ayında istihdam edilmesini planladıklarını söyledi.

Bu kişilerin sosyal ve ekonomik açıdan en çok sıkıntı yaşayan kişiler olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, sendikanın verdiği 60 kişilik liste çerçevesinde hareket ettiklerini anlattı.

Çalışmaların Başbakan İrsen Küçük'ün onayıyla gerçekleştiğini de hatırlatan Çavuşoğlu, söz konusu 63 kişinin yarın sabahtan itibaren Personel Dairesi'ne işlemlerini yaptırmak için başvurabileceklerini açıkladı.

Çavuşoğlu, bu kişilerin hangi devlet dairelerinde hangi görevleri alacağının ise yaş ve eğitim gibi kriterler ışığında belli olacağını söyledi.

Sendikanın toplam 285 kişilik bir işsiz kalan çalışan listesi verdiğini kaydeden Çavuşoğlu, 63 kişinin ardından geriye kalan personelin de Özelleştirme Yasası'yla birlikte en geç Şubat ayında devlette istihdam edileceğini söyledi.

Fikret Çavuşoğlu, 63 kişinin de söz konusu yasa çerçevesinde işe alınacağını anımsatarak, gelişmelerden ve listede yapılan değişikliklerden ilgili sendikayı da haberdar ettiklerini sözlerine ekledi.
Çavuşoğlu, Söz Konusu 63 Kişinin Yarın Sabahtan İtibaren Personel Dairesi'ne İşlemlerini Yaptırmak İçin Başvurabileceklerini Açıkladı.sendikanın Toplam 285 Kişilik Bir İşsiz Kalan Çalışan Listesi Verdiğini Kaydeden Çavuşoğlu, 63 Kişinin Ardından Geriye Kalan Personelin De Özelleştirme Yasası'yla Birlikte En Geç Şubat Ayında Devlette İstihdam Edileceğini Söyledi.