Ana Sayfa » Spor » “Planlı, programlı ve sistemli çalışıyoruz”

“Planlı, programlı ve sistemli çalışıyoruz”

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Başkan Adayı Ogün Genç Kaçmaz, 2 yıllık dönemdeki çalışmaları ve yeni dönem projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.Spor yazarlığının gelişimini ve toplum nazarındaki saygınlığını arttırmayı genel bir prensip olarak gördüklerini aktaran Genç Kaçmaz,bu konuda önemli mesafe kaydettiklerini belirtti.

 
 
“Planlı, programlı ve sistemli çalışıyoruz”
İki yıldan beridir Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Başkanlığı’nı sürdüren ve önümüzdeki 2 yıl için yeniden aday olduğunu açıklayan Ogün Genç Kaçmaz, geride kalan 2 yıllık çalışma süresi ve gelecek dönemdeki projeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Her şeyden önce spor yazarlığının gelişimini ve toplum nazarındaki saygınlığını arttırmayı genel bir prensip olarak gördüklerini aktaran Genç Kaçmaz, bu konuda önemli mesafe kaydettiklerini belirtti.

2 yıllık görev süresi içerisinde tüm üyelerinin sorunları ile birebir ilgilendiklerini ve daha iyi çalışma ortamı yaratılması konusunda hükümet yetkilileri ve diğer sorumlularla temaslarda bulunduklarını aktaran Genç Kaçmaz, kimseyi ayırmadan, kimseye ayrıcalık da tanımadan derneğin ağırlığına yakışır bir şekilde görev icra ettiklerini belirtti. Göreve geldikten hemen sonra tüzüklerini güncelleştirdiklerini ve daha çağdaş bir şekle getirdiklerini söyleyen Kaçmaz, ilgili tüzüğe hep bağlı kaldıklarını ve çalışmalarını da bu şekilde gerçekleştirdiklerini önemle vurguladı.

“Mali yönden çok iyi noktalara ulaştık”

KTSYD’nin kendi ayakları üzerinde duracak bir yapılanmayı uzun bir süreçle başardığını, bunun anahtarının da her başkan ve yönetim dönemindeki sürdürülebilir anlayış olduğunu ifade eden Genç Kaçmaz, 2 yıllık görev süreleri içerisinde derneğin gelirlerini arttırdıklarını ve hesaplı, şeffaf bir mali yapı ile genel kurulda üyelerin karşısına çıkacaklarını belirtti.

Kaçmaz, spor yazarlarının birlik beraberliği noktasında çeşitli sosyal faaliyetler yanında, bir çok kez de sportif müsabakalar düzenlediklerini, bu sayede de sosyal birliktelik anlamında yol kat ettiklerini anımsattı. Kaçmaz, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yüzme kursları sayesinde ülke sporunun altyapısına katkı koyduklarının da altını çizdi.

“Eğitim çalışmalarımız tavan yaptı”

Dernek yönetimi olarak üyelerin görevlerini daha donanımlı bir şekilde yapmasının eğitim ile olabileceği gerçeğinden hareket ettiklerini, bu amaçla çeşitli eğitim seminerleri düzenleyerek, kalitenin arttırılması konusunda üzerlerine düşeni yaptıklarını belirten Genç Kaçmaz, “Özellikle Malpas Hotel ve Cratos Hotel’de düzenlediğimiz “Sporun Vizyonu Eğitim Seminerleri” ile üyelerimizin gelişimine ve birlik beraberliğine çok önemli katkılar koyduğunu düşünüyoruz. Bu konuda aldığımız geri dönüşümler olumlu olmuştur. Ülkemizin 3 büyük üniversitesi DAÜ, YDÜ ve UKÜ ile yaptığımız protokoller ışığında mesleğimize yönelik eğitim seminerleri düzenleyerek üyelerimize sertifikalarını sunduk.” dedi.

Tüm bu çalışmalar yanında sağlığa da gerekli önemi verdiklerini ifade eden Genç Kaçmaz, bu bağlamda YDÜ Hastenesi ile Cyprus Life Hospital ile protokol imzalayarak üylere indirim olanağı yarattıklarını anımsattı.

“KTSYD’nin spordaki ağırlığı ve saygınlığını zirveye taşıdık”

Ülke sporunun eksiklikleri ve sorunları konusunu kendilerinin görev alanı dışında görmediklerini, bu açıdan sorunların tespiti ve çözüm önerileri konusunda performanslarını hiç düşürmediklerini belirten Ogün Genç Kaçmaz, KADEM ile birlikte yaptıkları “Sporun Yol Haritası Anketi”nin ülke sporunun sıkıntılarının ve vatandaşların spor konusundaki beklentilerinin somutlaştırılmasında son derece yararlı bir kaynak olarak durduğunu vurguladı.

Ogün Genç Kaçmaz, ülke spor gündemini yakından takip ederek, yanlışları çekinmeden söyleyebilme cesareti gösterebildiklerini, bu sayede de belli konularda gereken yerlere geri adım attırdıklarını ifade ederek, KTSYD’nin hemen her platformda ağırlığını ve saygınlığını zirveye taşıdıklarını belirtti.

“Çağdaş lokal binası hazırlık çalışmaları tamamlanmak üzere”

İlk görev döneminde projesini hazırladıkları yeni lokal binası projesi sayesinde, spor yazarlarının çok daha nezih ve çağdaş bir binaya sahip olacağının altını çizen Kaçmaz şu ifadelere yer verdi:

“Yeni lokal binası konusunda 1 yılı aşkın bir süredir ön çalışmalarımız vardı. 2 ay önce ise konuyu hayata geçirme noktasında ilk somut adımımızı attık ve yeni binamızın mimari çizimine başladık. Seçilmemiz halinde her türlü donanıma ve konfora sahip, biz spor yazarlarına yakışır bir binanın yapımı için gerekli kaynak çalışmasına zaman geçirmeden başlayacağız. Değişime açık olmak, gelişimin ilk kuralıdır. Bu açıdan şu anki binamızı yapanlara teşekkür sunarken, önümüzdeki günlerde çok daha detaylı bilgileri paylaşacağımızı da ifade etmek istiyorum”

“Dış temaslarda önemli yol kat ettik”

Görev süreleri içerisinde en çok önem verdikleri konunun dış ilişkiler olduğunu söyleyen Ogün Genç Kaçmaz, gerek Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), gerek dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) gerekse de Güney Kıbrıs Spor Yazarları Derneği (EAK) ile aktif görüşmeler içerisinde olduklarını söyledi. Kaçmaz, bu dış temasların meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başlayacaklarının da müjdesini verdi.

“Önemli olan saygınlığımızı zedelememek”

Kendi başkanlığı dönemi içerisinde planlı, programlı ve sistemli bir çalışma yürüttüğünü, her konuya hassas yaklaştığını belirten Kaçmaz, yeni dönem projelerinin ilerleyen günler içerisinde daha detaylı olarak gündeme getirileceğini, spor yazarlığının gelişimi için her türlü adımı atmaktan çekinmeyeceklerini belirtti. Ogün Genç Kaçmaz, seçim dönemlerinin hassas olduğunu, bu noktada önemli olanın spor yazarlığının kamuoyu üzerindeki saygınlığını zedelemeden hareket etmek olduğunu belirterek, kendisinin bu anlayıştan vazgeçmeden, yaptıkları ve yapacakları ile ilgili konuşacağını sözlerine ekledi.

AHA

 
29 Haziran 2011 Çarşamba 13:02
Okunma: 741
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu