Ana Sayfa » Kıbrıs » Ahmet Kaşif: "ubp Genel Başkanlığına Adayım... Benim İçin Verdiğim Sözden Dönmemek Esastır"

Ahmet Kaşif: "ubp Genel Başkanlığına Adayım... Benim İçin Verdiğim Sözden Dönmemek Esastır"

"sığ Politikalardan Uzaklaşarak Doğru Ekip Çalışması İle Ülkemizi Ve Partimizi Layık Olduğu Noktalara Getireceğiz".

 
 
Ahmet Kaşif:
"BAKAN OLARAK GÖREVİMİN BAŞINDAYIM...PARTİ İŞLERİ İLE DEVLET İŞLERİNİ BİRBİRİNDEN AYIRABİLECEK KADAR SİYASİ OLGUNLUĞA SAHİBİM. BU İKİ İŞİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMAK İSTEYENLER VARSA BENİ HEMEN GÖREVDEN ALABİLİRLER"


"TÜM PARTİLİ KARDEŞLERİME, MİLLETVEKİLLERİNE, BAKANLARIMIZA VE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA GÜVENİYOR, İNANIYORUM. HEP BİRLİKTE YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ"


Lefkoşa, 29 Temmuz 12 (T.A.K.): Ulusal Birlik Pastisi (UBP) Gazimağusa Milletvekili, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Ulusal Birlik Partisi'nin Genel Başkanlığı'na aday olduğunu belirterek, "Bu onurlu göreve seçilebilmek için asla geri adım atmadan, arkadaşlarımla birlikte sonuna kadar tüm gücümüzle çalışacağız. Benim için verdiğim sözden dönmemek esastır" dedi.


Adaylık nedenlerini ve hedeflerini içeren iki sayfalık yazılı açıklama yapan Ahmet Kaşif, www.ahmetkasif.org adresinden de açıklamasını yayınlayarak, "Sığ politikalardan uzaklaşarak doğru ekip çalışması ile ülkemizi ve partimizi layık olduğu noktalara getireceğiz" ifadelerini kullandı.


Kaşif, "Biz size şu anki yönetimin size asla veremeyeceği şeyi, yeni yönetim anlayışımızla, ülkesine ve halkına hizmet eden, büyüyen, geleceğe yürüyen ve bir sonraki seçimde yine güçlü bir şekilde iktidarda göreceğiniz bir Ulusal Birlik Partisi vaat ediyoruz" dedi.


"UBP'nin Kıbrıs Türk halkının özünden çıkmış halkın toplumsal varlığı ile gelişmesi açısından büyük öneme sahip bir parti" olduğunu belirten Ahmet Kaşif, " KKTC'nin kurucusu ve en büyük savunucusu olan UBP'nin varlığının devamı ve birliği hem ülkemiz hem de halkımız açısından yaşamsaldır" dedi.


"UBP TABABINDAN YÜKSELEN SESLER"


Kaşif açıklamasına şöyle devam etti:"Bu bilinçle hareket eden ve bu hassasiyeti yüreğinde hisseden UBP tabanından yükselen seslere kulak vererek UBP Genel Başkanlığı'na aday olduğumu kamuoyu ile paylaşmıştım. Ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu koşulların iyileştirilmesi, ülkemizin ve partimizin gelişimi için arkadaşlarımla birlikte bu yola çıkmak artık bir zorunluluk haline gelmişti.


Yaşamım boyunca cesaretli olmuş, elini taşın altına koymaktan çekinmemiş, insana sevgi ve saygıyı, halka ve ülkeye hizmeti temel değerlerin başında kabul etmiş bir kişi olarak yola çıktığım arkadaşlarımla birlikte sorumluluktan artık kaçmamamız konusunda birleştik.


Hatırlanacağı gibi iki yıl önce gerçekleştirilen kurultayımızda genel başkanlığa aday olmuş ve ülkemiz, partimiz, insanımız için yararlı olacağını düşündüğüm projelerimizi ortaya koymuştum. Geçen iki yıl içinde partimiz, insanımız, ülkemiz için yararlı olacak projelerimizi arkadaşlarımla birlikte daha da geliştirdik ve yeniden UBP Genel Başkanlığı gibi ağır sorumluluğu olan, birleştiricilik, kararlılık, ciddiyet, günümüz dünyasına, ülke koşullarına uygun vizyon gerektiren önemli bir göreve aday oldum."


"HİZMET YARIŞI"


Bu yarış bir hizmet yarışı olduğunu, kendisinin ve kendisi gibi düşünen partili arkadaşlarının tek gayesinin ülkeyi, halkı ve partiyi bugün bulunduğu noktadan daha ileri noktalara taşımak olduğuna dikkat çeken Kaşif, "Partimizin, ülkemizin ve insanımızın yararı için sadece düşüncelerin, projelerin yarıştırılacağı bir seçim süreci yaşanmasını temin etmek adına ben ve arkadaşlarım üzerimize düşeni yapacağız" dedi.


İçinde bulunulan sürecin bir demokratik yarış süreci olduğunu belirten Ahmet Kaşif, " Bu süreci dostça, kardeşçe, hoşgörülü bir şekilde geçireceğiz. Aksini planlayanlar, UBP'lilerin ve halkımızın demokratik iradesine ipotek koymaya ve koydurtmaya çalışanlar hayal kırıklığına uğrayacaklardır" ifadelerini kullandı.


"Herkes bilmelidir ki bizim hedefimiz bölmek değil tam tersine, yaşanan sıkıntıları aşmak, partimizi birleştirmek ve dirileştirmektir" diyen Kaşif,  kendilerini bu yoldan uzaklaştırmaya çalışanlar olabileceğini ancak kendisinin de arkadaşlarının da bu oyunlara asla gelmeyeceğini vurguladı.


"PARTİNİN KAN KAYBETMESİ VE ÜLKEDEKİ SIKINTILAR"


Ahmet Kaşif şöyle devam etti:"Partimizin her geçen gün kan kaybetmesine, emeğini, alın terini bu partiye adayanların her geçen gün partimizden kopmasına, partinin tepesindeki kötü yönetim anlayışından kaynaklanan ülkedeki sıkıntıların büyümesine daha ne kadar seyirci kalabilirdik ki? Kurultay sürecinde kimse bizden bol keseden yalan, bol keseden çıkar dağıtmamızı beklemesin. Biz size şu anki yönetimin size asla veremeyeceği şeyi, yeni yönetim anlayışımızla, ülkesine ve halkına hizmet eden, büyüyen, geleceğe yürüyen ve bir sonraki seçimde yine güçlü bir şekilde iktidarda göreceğiniz bir UBP vaat ediyoruz. UBP ve ülkemizin potansiyelini en etkin bir şekilde değerlendirerek çağdaş siyasal partilerin çalışmalarını örnek alarak, örgüt üyesinden tavana kadar partinin her kademesini, her ferdini önemseyerek, bir hiyerarşik yapı içinde görev dağılımı yaparak partimize, ülkemize ve insanımıza hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Sığ politikalardan uzaklaşarak doğru ekip çalışması ile ülkemizi ve partimizi layık olduğu noktalara getireceğiz. Biz kinle, öfkeyle ve nefretle değil, sevgiyle, şefkatle ve hoşgörü ile doluyuz."


"GÖREVİMİN BAŞINDAYIM"


Bakan olarak görevinin başında olduğunu, halka hizmet için var gücüyle, durmadan, dinlenmeden çalıştığını da kaydeden Ahmet Kaşif, "Parti işleri ile devlet işlerini birbirinden ayırabilecek kadar siyasi olgunluğa sahibim. Bu iki işi birbirine karıştırmak isteyenler varsa beni hemen görevden alabilirler" ifadelerini kullandı.


"DİNAMİK KADRO... VERDİĞİM SÖZDEN DÖNMEMEK ESAS"


Kaşif açıklamasının sonunda, tüm vatandaşlara saygı ve sevgiyle yaklaşarak, parti değerlerine sahip çıkarak, ülke sorunlarını geride bırakmak için tutarlı, ciddi, bilgili, diyalogdan yana dinamik bir kadroyla yola çıktığını ifade ederek şöyle dedi:


"UBP'nin Genel Başkanlığı'na adayım. Ve bu onurlu göreve seçilebilmek için asla geri adım atmadan, arkadaşlarımla birlikte sonuna kadar tüm gücümüzle çalışacağız. Benim için verdiğim sözden dönmemek esastır. Tüm partili kardeşlerime, milletvekillerine, bakanlarımıza ve belediye başkanlarımıza güveniyor, inanıyorum. Hep birlikte yeni bir sayfa açıyoruz. Ülkemiz için, insanımız için ve partimiz için başarmak zorundayız. Ve hep birlikte el birliği, gönül birliği ile başaracağız."


(ŞEB/GÜL)


 
29 Temmuz 2012 Pazar 13:30
Okunma: 538
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu