Ana Sayfa » Türkiye » Ak Parti 10 Yaşında...

Ak Parti 10 Yaşında...

Erdoğan: ''yavrularımızı Şehit Eden Bu Bölücü Terör Örgütüne Karşı, Bizler Şu Anda Bu Mübarek Ay Vesilesiyle Sabırla Devam Ediyoruz''.

 
 
Ak Parti 10 Yaşında...
''RAMAZANIN BİTİMİNDEN, BU ÜLKEDE BARIŞIN MİLADI, BU BARIŞA AYIYLA BERABER,BU DAYANIŞMA AYIYLA BİRLİKTE ÇOK DAHA FARKLI OLACAK''

AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, '''Şu mübarek ramazan ayında maalesef yavrularımız şehit ediliyor ve yavrularımızı şehit eden bu bölücü terör örgütüne karşı, bizler şu anda bu mübarek ay vesilesiyle sabırla devam ediyoruz. Ama unutmayın bizim medeniyetimizin geçmişinde, o cehalet döneminde bile kimse kimseye kurşun atmaz, kan dökmezdi. İşte bu bölücü terör örgütü ve onların siyasi uzantıları bakınız neler yapıyorlar. Daha dün 3 tane yavrumuzu şehit ettiler. Bakınız, unutmayın artık yine açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır diyorum ve bu ülkede bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar da bu suça iştirak ediyorlar, bunu da buradan açıklamak istiyorum ve onlar da bunun bedelini ödemeye mahkum olacaklardır'' dedi.


Başbakan Erdoğan, partisinin onuncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara İl Başkanlığınca Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda düzenlenen iftarın ardından yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:


''Ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız. Toplumun hakkı ve vicdanı olmaya devam edeceğiz. Demokrasinin hak ve adaletin özgürlüklerin çıtasını daha çok yükselteceğiz. Kimsenin hukukunu çiğnememeye azami özen göstereceğiz, kimseyi bizim gibi düşünmeye, bizim gibi inanmaya zorlamayacağız. Her vatandaşımızın hukukunu en az kendi hukukumuz kadar koruyacağız, savunacağız.


Yeni bir anayasa ile milletimizin, ülkemizin yolunu açmak durumundayız. Bunun için en geniş mutabakatı oluşturmaya öncelik edeceğiz ama sizlerden bir şey rica ediyorum, nereden nereye geldiğimizi unutmayalım ki geleceğe emniyet içinde gidelim.


Kardeşlerim şu mübarek ramazan ayında maalesef yavrularımız şehit ediliyor ve yavrularımızı şehit eden bu bölücü terör örgütüne karşı, bizler şu anda bu mübarek ay vesilesiyle sabırla devam ediyoruz. Ama unutmayın bizim medeniyetimizin geçmişinde, o cehalet döneminde bile kimse kimseye kurşun atmaz, kan dökmezdi. İşte bu bölücü terör örgütü ve onların siyasi uzantıları bakınız neler yapıyorlar.


Daha dün 3 tane yavrumuzu şehit ettiler. Bakınız, unutmayın artık yine açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır diyorum ve bu ülkede bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar da bu suça iştirak ediyorlar, bunu da buradan açıklamak istiyorum ve onlar da bunun bedelini ödemeye mahkum olacaklardır.


Zira bu ülkede barışa gölge düşürenler, kan dökerek özgürlükten bahsedenler kaymakamımızı, askerlerimizi, sağlık memurumuzu kaçıranlar, bunları kaçırmak suretiyle eğer bu ülkede bizlerin teslim olacağını, eyvallah edeceğimizi zannediyorlarsa bunu bizden beklemesinler. Ama açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır. Ne derlerse desinler, neyi söylerlerse söylesinler, bunun faturası ağır olacaktır.''


BARIŞIN MİLADI ÇOK FARKLI OLACAK


Başbakan Erdoğan, ''Ramazana hürmeten, biz şu anda sabrediyoruz ama Ramazanın bitiminden sonra bilesiniz ki bu ülkede barışın miladı, bu barış ayıyla beraber, bu dayanışma ayıyla birlikte çok daha farklı olacak'' diye konuştu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Eğer demokrasi diyorlarsa, eğer hukuk diyorlarsa bunun yeri parlamentodur. Kendi kendilerine bu ülkenin şehirlerinde, gayri meşru, illegal parlamentolar oluşturmak suretiyle kimse bu ülkenin herhangi bir vilayetinde, herhangi bir operasyon veya ameliyat yapamaz bunu böyle bilsinler'' dedi.


Erdoğan Türkiye'nin 2023 hedeflerine kavuşması için önceliklerinin yine millet olacağını belirterek, ''Şükürler olsun bugün partimizin kuruluşunun 10. yılında ecdadımızın huzurunda da alnımız ak, gönlümüz ferahtır. Bugün, 10 sene önceki iddialarımızın nasıl takipçisi olmaya devam ediyorsak, yarın da bugünkü iddialarımızın takipçisi olmaya devam edeceğiz. 10 yıl sonra o günleri Allah bize de görmeyi nasip ederse bugünkü sözlerimizin yine sahibi olduğumuz ortaya çıkacak'' diye konuştu.


''Ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız'' diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:


''Toplumun hakkı ve vicdanı olmaya devam edeceğiz, demokrasinin hak ve adaletin özgürlüklerin çıtasını daha çok yükselteceğiz. Kimsenin hukukunu çiğnememeye azami özen göstereceğiz, kimseyi bizim gibi düşünmeye, bizim gibi inanmaya zorlamayacağız. Her vatandaşımızın hukukunu en az kendi hukukumuz kadar koruyacak, savunacağız. Yeni bir anayasa ile milletimizin, ülkemizin yolunu açmak durumundayız. Bunun için en geniş mutabakatı oluşturmaya öncelik edeceğiz ama sizlerden bir şey rica ediyorum, nereden nereye geldiğimizi unutmayalım ki, geleceğe emniyet içinde gidelim.


Kardeşlerim şu mübarek ramazan ayında, maalesef yavrularımız şehit ediliyor ve yavrularımızı şehit eden bu bölücü terör örgütüne karşı, bizler şu anda bu mübarek ay vesilesiyle sabırla devam ediyoruz. Ama unutmayın, bizim medeniyetimizin geçmişinde, o cehalet döneminde bile kimse kimseye kurşun atmaz, kan dökmezdi. İşte bu bölücü terör örgütü ve onların siyasi uzantıları bakınız neler yapıyorlar. Daha dün 3 tane yavrumuzu şehit ettiler. Bakınız, unutmayın artık yine açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır diyorum ve bu ülkede bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar da bu suça iştirak ediyorlar, bunu da buradan açıklamak istiyorum ve onlar da bunun bedelini ödemeye mahkum olacaklardır.


Bu ülkede barışa gölge düşürenler, kan dökerek özgürlükten bahsedenler kaymakamımızı, askerlerimizi, sağlık memurumuzu kaçıranlar, bunları kaçırmak suretiyle eğer bu ülkede bizlerin teslim olacağını, eyvallah edeceğimizi zannediyorlarsa, bunu bizden beklemesinler. Açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır, ne derlerse desinler, neyi söylerlerse söylesinler, bunun faturası ağır olacaktır. Bu kadar açık konuşuyorum.


Eğer demokrasi diyorlarsa, eğer hukuk diyorlarsa bunun yeri parlamentodur. Kendi kendilerine bu ülkenin şehirlerinde, gayri meşru, illegal parlamentolar oluşturmak suretiyle kimse bu ülkenin herhangi bir vilayetinde, herhangi bir operasyon veya ameliyat yapamaz bunu böyle bilsinler.


Şunu da çok açık söylüyorum, yerel özerklik, bilmem ne özerklik, geçin onları geçin. Kime neyi anlatıyorsunuz siz? Bu ülkede, hiçbir vilayetimizde yerel yönetimlerin özerkliğinin dışında herhangi bir yerel özerklik diye bir şey konuşulamaz, bizim kitabımızda böyle bir şey yok. Şu anda bütün yerel yönetimlerimiz hepsi özerktir ve özerk çalışmaktadır. Kimse oralarda yaptıkları çeşitli toplantılarla kalkıp da bu millete, bizlere tehdit savurmasın.


Bu can bu bedende oldukça, AK Parti iktidarıyla bizler tüm güvenlik güçlerimizle el ele vermek suretiyle biz bu işin sadece güvenlik boyutunun olmadığını hep söyledik, yine söylüyoruz. Bunun diplomatik boyutunun olduğunu söyledik, psikolojik boyutunun olduğunu söyledik, sosyo ekonomik boyutunun olduğunu söyledik, halkla iç içe olmayı söyledik.''


''BU İŞLERİN HEPSİ YOLUNA GİRECEK, HİÇ ENDİŞE ETMEYİN''


AK Parti'nin kuruluşunun 10. yıldönümünün 81 ilde kutlandığını belirten Başbakan Erdoğan, ''Biz her yerde varız. İstediğiniz kadar teşkilatlarımızı bombalayın, cam çerçeve indirin. Bilesiniz ki, o cam çerçeve yerine takılır, o teşkilatlar kurulur ama siz AK Parti hareketini durduramazsınız'' dedi.


Başbakan Erdoğan, Türkiye'de barışa, kardeşliğe, birliğe gölge düşmesini hiçbir zaman istemediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:


''Gölge düşürenler var. Bu ülkede Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abazasıyla, Boşnakıyla, Romanıyla, Arnavutuyla kimse bizi birbirimize düşürmeye kalkmasın. Onlar kendilerini Kürt kardeşlerimin temsilcisi ilan ediyorlar. Hiç alakası yok. Sorun bakalım bunlara, siz benim Kürt kardeşlerime bugüne kadar ne verdiniz? Koskoca bir hiç. Zaten öyle bir dertleri de yok. Onlar bunun üzerinden nemalanıyorlar.


Bunların, biliyorsunuz, dinle de alakası yok. Zaten İmralı'daki Kürtlerin dininin Zerdüştlük olduğunu ilan etmişti. Acaba Kürtlerin dininin Zerdüştlük olduğunu kabul eden kaç tane bana Kürt kardeş gösterebilirsiniz? Ben inanıyorum ki, benim Kürt kardeşlerimin tamamına yakını 'İslam' diyecektir. Ayrımcılık, bölücülük... Yapmak istedikleri bu. Kendileri de zaten tribünden seyrediyor. Ama bunlara prim vermeyeceğiz. Bu işlerin hepsi yoluna girecek, hiç endişe etmeyin. Sabırla bu işi başaracağız.


Ramazan'a hürmeten, biz şu anda sabrediyoruz ama Ramazan'ın bitiminden sonra bilesiniz ki, bu ülkede barışın miladı, bu barışa ayıyla beraber, bu dayanışma ayıyla birlikte çok daha farklı olacak.''


''BUGÜN BORÇ VEREN BİR TÜRKİYE VAR''


Dünyanın en kudretli devletlerinin küresel ekonomik krize teslim olduğu bir dönemde, Türkiye'nin 2011'in ilk çeyreğinde büyümede yüzde 11'i yakaladığını anımsatan Başbakan Erdoğan, ''Şu anda da gayet iyi gidiyoruz. IMF'ye olan borç geldiğimizde 23.5 milyar dolardı şimdi 4 milyar dolara düştü. MHP, DSP, ANAP iktidarından 23.5 milyar dolar borçla devraldık, ama şimdi 4 milyar dolar borç var IMF'ye. Kardeşlerim, 27 milyar dolar Merkez Bankası'nın kasasında vardı, şu ada 97.5 milyar dolar Merkez Banka'mızın döviz rezervi var. Bütün olumsuzluklara rağmen tablo bu'' diye konuştu.


Türkiye ölçeğinde daima büyük düşündüklerini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:


''Hiçbir zaman küçük düşünmedik, çünkü bu millete küçük düşünmek yakışmaz. Dün 70 sente muhtaç olan bir Türkiye vardı ama bugün borç veren bir Türkiye var. Yardım elini dünyanın dört bir yanına ulaştıran Türkiye var. Yedi kıtaya ulaşan yedi kıtada bayrağını gururla dalgalandıran bir ülke haline geldik. Dün bırakınız başka ülkelerin vatandaşlarını, kendi vatandaşına bile hizmet götürmeyen acziyet içinde olan bir Türkiye, bugün Ak Parti iktidarıyla birlikte dünyanın dört bir yanına donör bir ülke konumunda ulaşıyor.


Neresinde ecdadımıza ait eser varsa onlara sahip çıkıyor, restore ediyor ve nerede çaresizliğe mahkum edilen halklar varsa onların sesine kulak veriyoruz. Nereden, nereye...


Dün 70 sente muhtaç Türkiye, bugün güçlü tarihi ve kültürel bağlarımızın da olduğu dünyanın diğer ülkelerine 8 yılda 5 milyar dolarlık kalkınma yardımı yapan bir Türkiye var. Sadece özel sektörümüzün en az gelişmiş ülkelere yaptığı yatırım bugün 2 milyar dolar seviyesinde inşallah bunu 2015'te 5 milyar, 2020'ye kadar ise 10 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz.''


(AA/ID/SEL)


 
16 Ağustos 2011 Salı 10:53
Okunma: 560
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu