Ana Sayfa » Türkiye » Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı Yapıldı

Erdoğan : "şunu Herkes Görüyor, Bu Bir Yolsuzluk Soruşturması Değildir. Bu Siyasete Ve Millete Karşı Açık Bir Komplodur, Açık Bir Tezgahtır".

 
 
Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı Yapıldı

"DEVLET KURUMLARININ HİÇBİRİNİ TOPYEKUN TÖHMET ALTINDA BIRAKMAYIZ, ÇÜRÜKLERİ TEMİZLERİZ YA DA TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKENİ YAPARIZ"

Ankara, 25 Aralık 13 (T.A.K): Türkiye AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, İstanbul Merkezli operasyona dikkat çekerek "Devlet kurumlarının hiçbirini topyekun töhmet altında bırakmayız, çürükleri temizleriz ya da temizlenmesi için gerekeni yaparız" dedi.

Gündemdeki olayların iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Çünkü şu olay, ulusal bir operasyon değildir. Bu olayın uluslararası boyutu vardır. Uluslararası boyutta bunun en tepe noktası vardır ve onun altında da bunun çeşitli yerlerdeki taşeronları vardır. Olay basit olarak ele alınmasın, bu AK Parti iktidarının, Türkiye'nin büyümesine olan öncülüğü sebebiyle yapılan bir operasyondur" ifadelerini kullandı.

Hadisenin bir başka acı tarafının daha bulunduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Türkiye içinde bir takım odaklar, bir takım örgütler, bir takım merkezler, bu kirli komploda maşa olarak kullanıldılar. Şu yaşadığımız 9 gün, Türkiye açısından tam anlamıyla bir turnusol kağıdı olmuştur. Bakın biz bu medyayı, bu sermaye çevrelerini, bu örgütleri 10 yıllardır çok iyi biliyoruz. Çok yakından tanıyoruz. Ama şu süreçte bunların ne oldukları, nereye hizmet ettikleri, kimin çıkarını düşündükleri, kimin değirmenine su taşıdıkları açık ve net şekilde ortaya çıkmıştır.

Burada açık açık söylüyorum, şu son olay göstermiştir ki Türkiye'de kendi ülkesinin değil başkalarının çıkarlarını düşünen, kendi milletinin değil başka çevrelerin rantını düşünen vatana ihanet içinde ajanlık yapan, casusluk yapan medya kuruluşları var, sermaye çevreleri var, örgütler ve çeteler var. Bu kadar açık konuşuyorum. Devlet içinde maalesef böyle maşalar, böyle taşeronlar var.

Hükümet olarak biz, yetkimiz dahilinde, tamamen yine hukuk içinde kalarak bunun üzerine gideceğiz ve gidiyoruz. Demek ki şu ana kadar çetelerle verdiğimiz mücadele yetmemiş. Demek ki bu zincirin daha çok farklı halkaları var ve çetelerle bu mücadeleyi vermiş bir hükümet olarak devlet içinde yeni çetelerin, devlet içinde devletin, devlet içinde paralel yapıların oluşmasına kesinlikle göz yummayacağız."

"BİR DAVANIN EN BAŞTA AHLAK SAHİBİ OLMASI GEREK"

Bir hareketin, bir davanın en başta ahlak sahibi olması gerektiğini belirten Erdoğan, "Ahlakı olmayan hiçbir hareket başarıya ulaşamaz. Her yolu meşru gören, her yolu mubah gören bir hareket asla başarıya ulaşamaz. Bir taraftan Kur'an diyeceksin, bir taraftan hadis diyeceksin, Allah, peygamber diyeceksin ama adın kasetlerle, adın komplolarla, adın ulusal ve uluslararası kirli işlerle anılacak. Hiç kimsenin bu aziz dine, bu haksızlığı yapma hakkı yoktur" dedi.

"Müslüman o kimsedir ki elinden ve dilinden tüm insanlar, tüm Müslümanlar sabittir. Bunu bir defa bir kenara koyamayız" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ordu'da da söyledim. Bu din azizdir. Bu mushaf, indiği andan itibaren korunmuştur. Kendi mensuplarının yaptıklarından bu din yara almaz, Kur'an yara almaz ama yanlış içinde olanlar yara alır. Onların maskeleri düşer. Kim olursa olsun. İster şahsım olsun, ister başkaları olsun, düşer. Kime ve neye hizmet ettikleri açıkça ortaya çıkar. Birliğimizin, kardeşliğimizin, milletimizin bekasını ilgilendiren bir durum ortaya çıkıyorsa biz de anayasa ve yasalar çerçevesinde gereken adımı hiç tereddüt etmeden atarız. Dini bir kisve altındaki örgütlerin birtakım ülke ve çevrelerin maşası olarak benim ülkemde operasyon yapmalarına, ameliyat yapmalarına kesinlikle müsaade etmeyiz.

Türkiye'ye, milletimize, milli iradeye yönelik bir tezgah kurdular ama biz dik durarak bu tezgahı anında deşifre ettik. Deşifre etmeye de devam edeceğiz. Bu kirli tezgahın içinde AK Parti iktidarıyla birlikte çıkarları zedelenen malum çevreler var. Türkiye'nin kazanıyor olmasından rahatsız olan, Türkiye büyüdükçe, Türkiye kazandıkça kaybeden çevreler var. Medyaya yapılan yayınlara bakın bu çevreleri göreceksiniz. Siyasete bakın bu çevreleri göreceksiniz. Maalesef devlet kurumlarında da işte bu anlayışın taşeronlarını, maşalarını göreceksiniz."

"BU OYUN MİLLETİMİZ TARAFINDAN 30 MART'TA SANDIKTA BOZULACAK"

Kendilerine milletin duasının yeteceğini, milletin duasıyla buralara geldiklerini, öyle yürüdüklerini belirten Erdoğan, bundan sonra da Allah'ın izniyle milletin duasıyla yürümeye devam edeceklerini bildirdi.

Yolsuzluk kılıfıyla Türkiye'ye, millete, Türkiye'nin geleceğine kasteden bir saldırıyla karşı karşıya bulunduklarını ifade eden Erdoğan, "Şunu herkes görüyor, bu bir yolsuzluk soruşturması değildir. Bu siyasete ve millete karşı açık bir komplodur, açık bir tezgahtır. Allah'ın izniyle bu tezgah, bu oyun milletimiz tarafından 30 Mart'ta sandıkta bozulacaktır" dedi.

Yeni Türkiye yürüyüşlerini hiç kimsenin durduramayacağını belirten Erdoğan, "Yeni Türkiye'de yeni vesayetlere yer olmayacak. Yeni Türkiye'de uluslararası operasyonlara, bu operasyonun maşalarına yer olamayacak. Yeni Türkiye'de devlet içinde devlet olmayacak, devlete paralel yapılanmalar asla olmayacak. Yeni Türkiye'de hukuk keyfilik içinde asla yer almayacak. Yeni Türkiye'de maşalar eliyle kardeşliğe, ekonomiye, dış politikaya, milli iradeye suikastler yapılmayacak" diye konuştu.

İki tabloyla karşı karşıya olduklarını belirten Erdoğan, "Ya millet, ya zillet. Ben inanıyorum ki millet kazanacak. Zillet içerisinde kalanlar zillete devam edecek. Temenni ederiz ki Rabbim onları da zilletten kurtarır" dedi.

"BU MUDUR HUKUK?"

Konuşmasını "Fotoğraflar, bilgiler, iddialar her gün manşetlerde, her gün ekranlarda" sürdüren Erdoğan, "Garip garip bakıyorsunuz ki montajlar. Bunlar bundan sonra da bunu yapabilecek karakter, kabiliyettedir. Bunun üzerine yetiştiler. Bu mudur hukuk? Yürütmenin içerisinde olanlara söylüyorum, bu mudur yürütme? Eğer kararı o operasyonun ikinci gününde anamuhalefetin, yavru muhalefetin temsilcileri verecekse hakime ne ihtiyaç var, mahkemeye ne ihtiyaç var? Eğer kararı medya verecekse, anında infaz yapılabilecekse böyle bir yetkisi varsa bütün bu uzun hukuk süreçlerine ne ihtiyaç var" şeklinde konuştu.

Günlerdir Halk Bankası genel müdürünün evinden çıkan kutuların konuşulduğuna işaret eden Erdoğan, "Ya siz bu kutuların ne olduğunu nereden biliyorsunuz? Kim yaptı bunların servisini? O paraların ne olduğunu nereden biliyorsunuz? Eğer evinde para çıktı diye bir insan anında suçlu oluyorsa buradan ben şimdi CHP'nin genel müdürüne soruyorum: Evinden 2,5 milyon avro çıkan şahsı siz neden milletvekili yaptınız? Hani çok temizdiniz? Bu iş bu kadar basit mi?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, halka açık şirketlerin değerinin 9 gün içinde yaklaşık 20 milyar dolar değer kaybettiğini, faizlerde artış, Türk lirasının değerinde ise bir miktar düşüş olduğunu aktardı. Erdoğan, "Türkiye'ye kaybettirdiler ama birileri tabii bu arada bu işten çok karlı çıktı" dedi.

Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ülke gündemindeki diğer konulara da değinerek, değerlendirmelerde bulundu.

(AA/RÇ/ÖK)  

 
25 Aralık 2013 Çarşamba 19:33
Okunma: 853
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu