Ana Sayfa » Dünya » Arjantin'de Güvenlik Güçlerinin Eylemi Devam Ediyor

Arjantin'de Güvenlik Güçlerinin Eylemi Devam Ediyor

Buenos Aires, 5 Ekim 12 (T.a.k): Arjantin'de Binlerce Sahil Güvenlik Ve Sınır Devriyesi Görevlisi Hükümetin Maaş Taleplerini Kabul Etmesine Rağmen Protesto Gösterilerine Devam Ediyor..

 
 
Arjantin'de Güvenlik Güçlerinin Eylemi Devam Ediyor

Görevliler, maaşlarıyla ilgili yazılı güvence almadan gösterilerini sona erdirmeyeceklerini açıkladı.

Daha önce askeri diktatörlükle yönetilmiş olan Arjantin halkında büyük endişeye neden olan eylem, her görüşten politikacının da büyük tepkisini çekti.

Eylem yapan güvenlik görevlileri ise tepkilere yanıt olarak istekleri karşılanır karşılanmaz işlerine geri döneceklerini ifade etti.

Gösteriler, şimdiye kadar izinli görevliler tarafından yürütülüyor ve devriyelerde herhangi bir aksama yaşanmıyordu. Ancak sahil güvenlik ve sınır devriyesi ekiplerinin başkanlarının görevden alınması, en kıdemli on komutanın da erken emekliye ayrılmasının ardından göstericiler, tüm meslektaşlarına görevlerini bırakıp kendilerine katılmaları çağrısında bulundular.

Sınır devriyeleri karargahı önünde eylem düzenleyen gruba öncülük eden Raul Maza, karargah önünde kamp kuracaklarını, tüm meslektaşlarının onlara katılmasını istediklerini söyledi.

Maza, durumu asıl zora sokanın kendileri değil, Güvenlik Bakanlığı olduğunu ileri sürdü.

Güvenlik görevlilerinin maaşlarındaki dengesizlik ile ilgili şikayetleri üzerine Anayasa Mahkemesi, aynı rütbedeki görevlilere eşit maaşın verilmesini gerektiğine hükmetmişti. Hükümet ise maaşlarda denge sağlamak yerine yüzde 40'a varan bir kesintiye gitmişti.

(AA/ÖZ/HÖ)

 
5 Ekim 2012 Cuma 11:30
Okunma: 629
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler