Ana Sayfa » Kıbrıs » Art El Değiştirdi...

Art El Değiştirdi...

Avrasya Radyo Televizyon Kurumu (Art), İşadamı Hüseyin Macit Yusuf Tarafından Satın Alınarak Akdeniz Medya Grubu'na Dahil Edildi  Lefkoşa, 4 Kasım 12 (T.a.k.): Avrasya Radyo Ve Televizyonu (Art) El Değiştirdi. Ahmet-alpaslan Ve Haydar Özbek Kardeşler Tarafından 2003 Yılında; "hayatın Ekranı" Sloganıyla Yayın Hayatına Başlayan Art, Bundan Böyle Kıbrıslı Türk İşadamı Hüseyin Macit Yusuf'un Sahipliğinde Yayın Hayatını Sürdürecek..

 
 
Art El Değiştirdi...
Bir süreden beri Macit Yusuf'un sahibi olduğu Akdeniz Medya Grubu ile Avrasya Radyo Televizyon Ltd. Şti. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde 2 Kasım 2012 tarihinde varılan anlaşma sonucunda ART, Hüseyin Macit Yusuf tarafından satın alındı.


ART'den yapılan açıklamaya göre, kurumun satışıyla ilgili hukuki işlemler başlatıldı ve hisse devirleri  avukatlar  tarafından yürütülüyor.


ART'nin el değiştirmesi ile ilgili protokol, dün, ART Direktörlerinden Haydar Özbek ve İşadamı Hüseyin Macit Yusuf'un imza koyduğu bir törenle gerçekleşti.


ART'nin , yapılan yönetim değişikliğinin ardından bir müddet daha eski adres ve stüdyolarında yayın yapmaya devam edip daha sonra yeni bir binada, yeni isim ve imajıyla yayınını sürdüreceği açıklandı.


ART Genel Yayın Yönetmenliği'ne, kurumda bu görevi halen sürdüren  Burhan Canbaz'ın devam edeceği açıklandı.


Bünyesinde Akdeniz Tv, Akdeniz Fm, Kıbrıslı Travel Channel, Kıbrıslı Fm, Akdeniz Haber Ajansı ve AHA Yayınları bulunan Akdeniz Medya Grubu, bir süre önce Cyprus Promedya Basın Yayın Ltd'e ait Haberdar Gazetesi ile de "güç birliği anlaşması" imzalamıştı.


Türksat üzerindeki Kıbrıs Paketinde yer alan ART, KKTC karasal yayında yer aldığı gibi geçmiş dönemlerde de Digütürk Platformu ve Teledünya üzerinde yayın yapmıştı.


ART'yi satın alan İşadamı H