Ana Sayfa » Kıbrıs » Asil Nadir'e aşk polemiği!

Asil Nadir'e aşk polemiği!

Nadir, "Sıdıka Hanım'a aşık mısınız?" sorusuna ne yanıt verdi?

 
 
Asil Nadir'e aşk polemiği!
AŞK POLEMİĞİ… İş adamı Asil Nadir, avukat Serhan Çınar’ın, Sıdıka Atalay’la ortak oldukları iddiasını defalarca reddetti. Çınar, Nadir’in sık sık, “Ortak değildik” demesi üzerine, “Sıdıka Hanım size aşık olduğu için mi bu kadar mal ve para verdi? Size mi vuruldu?” diye sordu, Nadir, “Konuları bu kadar ucuzlatmayın” cevabını verdi


“ORDU İLE GELİYORLAR”… Davayı, Asil Nadir’in eşi Nur Nadir’in de izlemesi ve korumalarla gelmesi, dikkat çekti. Nur Nadir, uzun süredir Asil Nadir ile birlikte İngiltere’de kalıyor. Sıdıka Atalay, Nadir’in eşi ve çalışanlarının davayı takip etmesine, “Ordu ile geliyorlar” yorumunu yaptı


İş adamı Asil Nadir, avukat Serhan Çınar’ın, Sıdıka Atalay’la ortak oldukları iddiasını defalarca reddetti. Çınar, Nadir’in sık sık, “Ortak değildik” demesi üzerine, “Sıdıka Hanım size aşık olduğu için mi bu kadar mal ve para verdi? Size mi vuruldu?” diye sordu, Nadir, “Konuları bu kadar ucuzlatmayın” cevabını verdi.
İş kadını Sıdıka Atalay’ın, 10 milyon Amerikan Doları alacağı olduğu talebiyle açtığı davaya, Asil Nadir telekonferans yöntemi ile katılarak, davacı avukatı Serhan Çınar tarafından sorgulanmaya devam edildi.
Lefkoşa Mahkemesi’nde Yargıç Düriye Elkıran, huzurunda dün görüşülen hukuk davasında, davacı Sıdıka Atalay ile avukatı Serhan Çınar ve Asil Nadir’in avukatı Mustafa Asena hazır bulundu.

“Ordu ile geliyorlar”
Davayı Asil Nadir’in eşi Nur Nadir’in de izlemesi ve korumalarla gelmesi dikkat çekti. Nur Nadir, uzun süredir Asil Nadir ile birlikte İngiltere’de kalıyor. Sıdıka Atalay, Nadir’in eşi ve çalışanlarının davayı takip etmesine, “Ordu ile geliyorlar” yorumunu yaptı.

Nadir: “Ne sözlü ne de yazılı ortaklığımız oldu”
Sıdıka Atalay’ın avukatı Serhan Çınar, davalı Asil Nadir’e, Cristal Cove’un satışının bile, Atalay’la ortak olduklarını gösterdiğini iddia etti.
Nadir, “Hiçbir zaman ne sözlü ne de yazılı ortak olmadık” yanıtını verdi. Avukat Çınar, davanın 2006 yılında açıldığını, evrak ve masraflarla ilgili evrakları mahkemeyi ciddiye alıp saklayabileceğini savundu. Nadir, “Hayali bir dava açıldı. Zaten sorduğunuz soruların cevaplarını veriyorum. Malların satışlarıyla ilgili belgeler devlette var. Devlet arşivinden alabilirsiniz. Davayı siz açtınız. Belgeleri sizin sunmanız gerekir” dedi.
Çınar: “Sıdıka Atalay’dan mali yardım aldınız mı?”
Avukatı Serhan Çınar, davalı Asil Nadir’e, 1994 yılında Sıdıka Atalay’dan mali açıdan yardım alıp almadığını sordu. Nadir, “Evet aldım. 150 bin dolarlık talebim oldu. Sağ olsun takdim etti. Sıdıka Hanım, para borçlandı ve Learned Ltd.’ye yardımcı oldu. Hiçbir zaman ortaklık olmadı” ifadesini kullandı. Çınar, Atalay’ın Şehmuz Tatlıcı isimli kişiden borçlanarak, teminat olarak yalısını, fabrikasını ve dairesini devrettiğini iddia etti. Nadir, Atalay’ın dört tapusunu bu kişiye devrettiğini doğruladı.

Çınar: “Sırf aşık olduğu için mi tüm malını devretti?”
Avukatı Serhan Çınar, Sıdıka Atalay’la Asil Nadir’in ortak olduğunu savunarak, “Hiçbir kadın tüm mal varlığını, sırf aşık oldu diye teslim etmez. Sıdıka Hanım, Türkiye’deki bankalardan istediğiniz parayı temin edemedi. Bankalar, Asil Nadir’in riskli bir kişi olduğu için kanallarını kapattı ve serbest piyasadan borç alındı. Bankalar için siz, riskli bir kişiydiniz” dedi.

Nadir: “Bu nasıl laf?”
Asil Nadir, bu soruya kızarak, “Bu nasıl laf? Bankalar için riskli olduğumu nasıl söylersiniz? Şimdi gittiği iki bankanın pozitif cevap vermediğini biliyorum. 1991 yılında İngiltere’de suni iflasım gerçekleştirildi. Dış dünyadan borçlanmam mümkün değildi. O yüzden Sıdıka Hanım’dan borçlandım çünkü Sıdıka Hanım yardımcı olmak istedi. Çınar bunun üzerine, “Sıdıka Hanım hiçbir karşılık beklemeden mi borçlandı?” sorusunu sordu. Asil Nadir, “Risk yoktu. Bir riske girmedi. Rahat olsun diye Learned Ltd.’nin yüzde 99’unu teminat olarak verdim. Bir riske girmediği ortada. Aksine bu ortaklık faydasına oldu” dedi.

Çınar: “Size vuruldu öyle mi?”
Avukat Serhan Çınar, “Bu kimse için yapılmaz? Size vuruldu öyle mi?” sorusuna, Asil Nadir, “Konuyu ucuzlatmayın” yanıtını verdi. Yargıç Düriye Elkıran, bu sorunun sorulmasına izin vermedi. Avukat Çınar’ın, “Learned Ltd.’de hissedardınız?” sorusu üzerine ise, “Ortaklık olmadı. Sıdıka Hanım bir fedakarlıkta bulundu doğrudur. Borçlandığı para ve mal varlığını alana kadar hissedar oldu. Ne sözlü ne de yazılı ortaklık oldu” dedi.
Çınar, “Sıdıka Atalay Learned Ltd.’ye 6 milyon 400 bin dolar verdi, siz ise 600 bin dolar. Tabii ki hisseler onun adına olacaktı” iddiasını koydu.
Nadir, son olarak, “Doğru değil. Borçlanma başka bir şeydir. Bu borçtu. Hisselerle ilgisi yok. Borçlandığı parayı alması dışında bir alacağı yok” cevabını verdi. Yargıç Düriye Elkıran, davayı mesai bitimi nedeniyle 13 Mayıs 2011 tarihine saat 09.30’a erteledi.
 
7 Mayıs 2011 Cumartesi 16:01
Okunma: 1159
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu