Ana Sayfa » Kıbrıs » Avrupa Komisyonu Hibe Programları...

Avrupa Komisyonu Hibe Programları...

Kırsal Kalkınma Teklif Çağrılarının Üçüncüsü İçin Son Başvuru Tarihi 23 Nisan....

 
 
Avrupa Komisyonu Hibe Programları...

Lefkoşa, 9 Mart 12 (T.A.K): Avrupa Komisyonu'nun Kırsal Kalkınma Sektör Programı çerçevesindeki "Kırsal Kalkınma Teklif Çağrısı"nın "Rekabet Gücünü Çeşitlendirmeyi ve Sürdürülebilirliği Artırmak" adlı 3. ayağı için Kırsal Kalkınma Destek Ekibi merkezinde bir sunum gerçekleştirildi.

Sunumu Kırsal Kalkınma Programı Yönetici Birimi Proje İzleme Uzmanı M. Çağlar Aydın ve Kırsal Kalkınma Destek Ekibi Uzmanı Özlem Çilsal yaparken; Çağlar geçmiş hibe programları ve  Komisyon'un sağladığı desteklerle gerçekleştirilen projeleri ele aldı, Çilsal da "Kırsal Kalkınma Teklif Çağrısı" hakkında bilgiler verdi.

SON TARİH

Buna göre 23 Ocak'ta başlanan başvurular 23 Nisan öğleden sonra 16.00'ya kadar devam edecek. Teklife Çağrı adı altında her önlem için sadece bir başvuru kabul edilecek.

TOPLAM MALİYET 3.3. MİLYON EURO

Teklife çağrının öngörülen toplam maliyeti 3.3 Milyon Euro ve iki başlık altında toplanıyor. Bunlardan birincisi "Çiftlik Üretimi ve Hasat Sonrası Kapasitelerin İyileştirilmesi ve Tarımsal Üretim Sektörlerinin Güçlendirilmesi" (2.3 Milyon) diğeriyse "Kırsal Turizm ile İlgili Faaliyetlerin Güçlendirilmesi" (1 Milyon).

AMAÇLAR

Teklif Çağrısı'nın hedefleri, üreticiler ve diğer kırsal kesim Üreticiler ve diğer kırsal ekonomik aktörler arasında işbirliğini geliştirmek, sürdürülebilir çiftçilik ve küçük ölçekli işleme yatırımlarına destek sağlamak tarımsal üretim sektörlerini güçlendirmek  ve kırsal alanlardaki ekonomik aktiviteleri çeşitlendirmek olarak açıklandı.

HİBELER PROJE MALİYETİNİN %55'İNİ KARŞILAYACAK

Teklif için en düşük hibe miktarı, 25 Bin Euro en yüksek hibe miktarı 100 Bin Euro olacak ve AB tarafından sağlanacak hibe miktarı, faaliyetin uygun maliyetinin % 55'i kadar olacak. Aradaki farkın başvuru sahibi tarafından veya üçüncü bir tarafın mali katkısı ile finanse edilmesi gerekiyor. "Üretici Grupları" için bu katkı % 75, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar içinse %85 olacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Teklif çağrısına, Kuzey Kıbrıs'ta kurulmuş ve eylemin hazırlığı ve yönetiminden doğrudan sorumlu olan tüm başvuru sahipleri çiftçiler, işleyiciler (zeytin yağı veya limonata fabrikaları v.b), dernekler veya birlikler (zeytinciler, arıcılar birlikleri v.b) katılabilecek.

Bu arada Pazartesi sabah saat 10.00'da Lefkoşa'da Saray Otel karşısındaki AB Ofisinde üretici grupları ve kriterlerinin ne olduğu konusunda bir basın toplantısı da düzenlenecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular için www.tccruraldevelopment.eu adresi kullanılabiliyor. Başvuru sahipleri İngilizce veya Türkçe olarak başvuru yapabiliyor fakat Türkçe başvuru yapan başvuru sahipleri aynı zamanda İngilizceye çevrilmiş bir kopya da sunmak zorunda.

Rehberler başvuru formları ve diğer ekleri için İngilizce olanlar https://webgate.ec.europa.eu/europeaid/online-services/index.cfm?do=publi.welcome adresinden referansa göre 132345 yazılarak elde edilebiliyor.

Gönderilecek başvurular "ÖNLEM "A" ve "B" - Kırsal Kalkınma Hibe Programı EuropeAid/132345/C/ACT/CY AB Program Destek Ofisi 38-44 Girne Caddesi Lefkoşa" adresine özel kurye veya elden teslim edilmesi gerekiyor.

(RU/HA) FOTOĞRAFLI

 
9 Mart 2012 Cuma 14:03
Okunma: 1149
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu