Ana Sayfa » Kıbrıs » Aydın Denktaş'a başsağlığı dilediler

Aydın Denktaş'a başsağlığı dilediler

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın Cenaze Töreni İçin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'ye Gelen Türkiye Devlet Ve Hükümet Yetkilileri İle Yabancı Konuklar, CumhurBaşkanlığı Sarayı'nda Denktaş'ın Naşı Önünde Saygı Duruşunda Bulundu; Denktaş'ın Eşi Aydın Denktaş Ve Ailesine Başsağlığı Diledi; Taziye Defterini İmzaladı.

 
 
Aydın Denktaş'a başsağlığı dilediler
Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kıbrıs Türklerinin Yarım Asırdır Devam Eden Özgürlük Ve Eşitlik Mücadelesinin Timsali, Milletimizin Yetiştirdiği Gerçek Kahramanlardan,  Kktc'nin Kurucusu, Kıbrıs Davasının Yılmaz Savunucusu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Ebediyete İntikali Tüm Türk Dünyası İçin Büyük Bir Kayıptır" Dedi.
gül'ün Yanı Sıra, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türkiye Anamuhalefet Partisi Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1974 Barış Harekatı Sırasında Türkiye Başkanı Olan Merhum Bülent Ecevit'in Eşi Rahşan Ecevit Ve Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Da Taziye Defterine Denktaş'ın Ölümünden Duydukları Üzüntüyü Aktardılar.

Gül

Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Taziye Defterine Duygularını Şu İfadelerle Aktardı:
"Kıbrıs Türklerinin Yarım Asırdır Devam Eden Özgürlük Ve Eşitlik Mücadelesinin Timsali, Milletimizin Yetiştirdiği Gerçek Kahramanlardan,  Kktc'nin Kurucusu, Kıbrıs Davasının Yılmaz Savunucusu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Ebediyete İntikali Tüm Türk Dünyası İçin Büyük Bir Kayıptır.

Anavatan Türkiye Kıbrıslı Türk Kardeşlerinin Acısını İçtenlikle Paylaşmakta, Yüreğinde Hissetmektedir. Kıbrıs Adasından Türklüğün Sökülüp Atılmasına Yönelik Hain Planları Akamete Uğratan Mücahit Denktaş, Başta Merhum Dr. Fazıl Küçük Olmak Üzere Bu Yola Baş Koymuş, Bu Uğurda Canlarını Vermiş Dava Arkadaşlarıyla Birlikte Yüce Milletimizin Gönlündeki Müstesna Yerini Almıştır.

Örnek Bir Kişiliğe Sahip Olan Merhum Denktaş, Kıbrıs Türkü'nün Davasına Hamilik Ederken, Yitirdiği Üç Evladının Acısını Bağrına Gömen Kederli Bir Baba, Yaman Bir Avukat, Gözüpek Bir Direnişçi, Çetin Bir Müzakereci, Dirayetli Bir Toplum Lideri Ve Nihayet Kurucu Cumhurbaşkanı Kimliğiyle Kıbrıs Türkü'nün Varolma Mücadelesinin Her Aşamasında Tarihi Misyonunu Üstün Bir Fedakarlık Ve Başarıyla Yerine Getirmiş Seçkin Bir Devlet Adamıdır,bıraktığı En Büyük Miras Kktc halkının Haklı Davasına Adanmış Bir Ömrün Geriye Bıraktığı En Büyük Miras, Şüphesiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'dir. Kıbrıs Türk Halkı Bu Paha Biçilmez Mirasa Sahip Çıkarak Adada Adil Ve Kalıcı Barışın Tesisine Yönelik Mücadelesini Başarıya Ulaştıracak, Onun Aziz Hatırasını Daima Yaşatacaktır.

KKTC Bu Onurlu Mücadelesinde Anavatan Türkiye'yi Her Zaman Yanında Bulacaktır. Merhuma Allah'tan Bir Kez Daha Rahmet Diliyorum. Ruhu Şad, Mekanı Cennet Olsun. Kıbrıslı Türk Kardeşlerimizin Ve Tüm Türk Milletinin Başı Sağ Olsun"

Çiçek
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek İse, Duygularını Taziye  Defterine Şöyle Yazdı:
"Türk Milletinin Yetiştirdiği En Değerli Devlet Adamlarından Olan Kıbrıs Türkünün  Varoluş Mücadelesinin Önderi Ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Ebediyete İntikaliyle Büyük Üzüntü  Duymaktayım.

Bütün Hayatını Adadığı Bir Hak, Hukuk Ve Eşitlik Mücadelesi Olan Kıbrıs Davamızı Benzeri Görülmemiş Bir Dirayet Ve Özveriyle Savunan Büyük Lider Denktaş, Kıbrıs Türk Halkına Bölgenin Örnek Demokrasilerinden Birini Teşhir Eden  Çağdaş Değerlere Ve Hukukun Üstünlüğüne  Dayalı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni Armağan Etmiş, Kıbrıs Türkünü, Kendi Milli İradesini Yansıtan Bir Yönetme Kavuşturmuştur.

Milli Dava İçin Verilen Kararlı Mücadeleyi  Dün Olduğu Gibi Bugün De Kıbrıslı Türk Kardeşlerimizle Fikir Ve Elbirliği İçinde Yürüteceğiz. Merhum Cumhurbaşkanına Allah'tan Rahmet Diler Kıbrıs Türk Halkının Ve Büyük Türk Milletinin Üzüntüsünü Yürekten Paylaşıyor, Milli Bir Kahraman Olan Rauf Denktaş'ın Aziz Hatırası  Önünde Minnet Ve Tazimle Eğiliyorum."

Orgeneral Özel
Türkiye Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel De, Taziye Defterine Şunları Yazdı:
"Ömrünü Kıbrıs Türkü'nün Varoluş Mücadelesine Adamış, Kktc'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Mücahit Rauf Raif Denktaş, Kıbrıslı Türklerin, Baskı Politikalarına Karşı Yürütülen, Tarihte  Benzerine Zor Rastlanan Onurlu Mücadelesine Önderlik Ettiniz. Kıbrıs Türkü'nün Bugün Barış, Huzur Ve Güven Ortamında Yaşamasına Çok Önemli Katkılarda Bulundunuz.

Kaybınız Sadece Kıbrıs Türklerinin Değil Tüm Türk Milletinin Kaybıdır. Yaşamınız Boyunca İnançla Ve Yorulmadan Kıbrıslı Soydaşlarımızı Ve KKTC İçin Verdiğiniz Hizmetler Her Zaman Şükran Ve Minnetle Anılacaktır. Tsk Sizin Aziz Hatıranızı Sonsuza Dek Yaşatacaktır. Ruhunuz Şad, Mekanınız Cennet Olsun."

Kılıçdaroğlu
Türkiye Anamuhalefet Partisi Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Da Duygularını Şöyle İfade Etti:
"Rauf Denktaş, Ulusal Davaya Hizmeti, Devlet Adamlığı, Önderliği Ve İnsanlığıyla Türk Tarihine Mal Olmuş Mümtaz Bir Şahsiyettir. Önünde Saygıyla Eğiliyoruz."

Rahşan Ecevit
1974 Barış Harekatı Sırasında Türkiye Başkanı Olan Merhum Bülent Ecevit'in Eşi Rahşan Ecevit De, Denktaş İçin Taziye Defterine Şunları Yazdı:
"O, Mücahit Mücadelelerinden Gelen Bir Liderdi. Mükemmel Bir Diplomat, Başarılı Bir Müzakereciydi. Gönlümüze Hep Yaşayacaktır."

Azerbaycan Milletvekili Paşayeva
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva İse Taziye Deftere Duygularını Şöyle Aktardı:

"Türk Milletinin Kahraman Oğlu. Bütün Türk Milleti Sizi Hiçbir Zaman Unutmayacak Hep Sevecek Ve Saygıyla Anacak. Azerbaycan Türkleri Sizi Hep Çok Sevdi Ve Bugün Derin Bir Üzüntü İçerisinde. Azerbaycan Türkleri  Sizin Kıbrıs Türklerinin Haklı Davası İçin Yaptığınız Mücadeleyi Ve Kktc'yi Kurmanızı Hep Büyük Minnettarlıkla  Anacak. Sizin Arzularınız Ve Davanız Bu Topraklarda Hep Var Olacak. Rahat Uyu Türk Dünyasının Kahraman Oğlu. Sevgimiz Ve Dualarımız Hep Seninle."
 
17 Ocak 2012 Salı 13:47
Okunma: 722
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu