Ana Sayfa » Spor » Aziz Yıldırım: Ahlaksızsınız Şerefsizsiniz

Aziz Yıldırım: Ahlaksızsınız Şerefsizsiniz

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım Divan Kurulu'nda konuşuyor.

 
 
Aziz Yıldırım: Ahlaksızsınız Şerefsizsiniz
Aziz Yıldırım Divan Kurulu'nda konuşuyor.

Bir çalışma yaptım yazılı olarak size süreci anlatıcam ayrıca kendi duygu ve düşüncelerimi de anlatmaya çalışacağım. Bugün burada sizlerle olduğum için duygularımı anlatmam imkansız. Bu konuşmayı cezaevindeki arkadaşlarım içinde anlatacağım"

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım konuşmasının başında cezaevi arkadaşlarını anarken gözyaşlarını tutamadı.

Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe camiası olarak yalanı zulmu iftirayı hep gördük. Ancak sizlerin sayesinde hiç yalnız kalmadık. Büyük Fenerbahçe camiası önünde saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyet yıkılmadan yıkılmayacağımızı hep ayakta duracağımızı anlamayanlara buradan selam olsun.

Kamuoyu şunu iyi bilmeledir. Bana ve Fenerbahçe'ye yapılan operasyonun tarihini 3 Temmuz olarak görmek büyük bir hatadır. TFF karidorlarında düzenlenen karanlık olayların son noktası 3 Temmuz günü olarak karşımıza çıkmıştır. Türk futbolunu ele geçirmek isteyenlerin hedefi olarak Aziz Yıldırım seçilmiştir.

Bu düşünceyi hayata getirmek isteyenlerin Kasım 2010'lardan başlayan ve bizleri Giresun'da faaliyet gösteren bir örgüte bağlamak isteyenlerin amaçları bellidir. Operasyonun düğmeye basıldığı Aziz Yıldırım'ın yaptığı 3 konuşmanın tape olarak gösterilmesi yapılan hukuksuzluğun en büyük göstergesidir"

BU İŞLERİ YAPANLAR AHLAKSIZDIR 3 Temmuz zihniyeti örgütlü bir zihniyettir. Bizim silahlı suç örgütü olmadığımızı bilen Galatasaraylı yetkili savcı da biliyordu. Bizim birlikte maç seyrettiğimiz insanların bizi dinlemeleri ve bizi ahlaksızlıkla suçlamaları bizleri çok üzmüştür. Ben onlara ahlaksız diyorum. Şike suçlamasına bizi dahil etmek istediler.

Yeni yasalar yaparak bizi toplum önünde değersizleştirmek istediler. 6222 yasa ile ilgili ne benim ne de Şekip Mosturoğlu'nun bir dahili yoktur."

Yasanın kimler tarafından yapıldığı ve gizli toplantılar ile yapıldığı açıkça bellidir. Fenerbahçe'nin şampiyon olmasının ardından süreç başlatılmış ve Savcı Berk'in şampiyon olmasaydınız bu davayı açmayacaktım açıklaması da bu durumun özetidir. Galatasaray'ın 1 Milyon Dolar açığı ve Beşiktaş'ın yönetici ve teknik direktörü hakkında hemen karar verilirken bizim için süreç daha uzun süre işledi."

"YANDAŞ VE İŞBİRLİKÇİ MEDYA..." Yandaş ve işbirlikçi medyadaki isimler tetikçilik yaparken televizyon ekranlarında polisten bilgi sağladıklarını açık açık söylerken hakkımızda olumlu bir yazı yazan Rıza Zelyurt için soruşturma açılmıştır."

ŞEREFSİZLER NEREYE KAÇACAK Savcının görevden alınmasının ardından "yapılan haberlerin %90'ının yalan olduğunu söylemesi timsah gözyaşlarıdır. Kıbrıs'a kaçacığımı yazan var
Benim mezarım belli bunu yazan şerefsiz nereye kaçacak ben de merak ediyorum.

BAŞBAKAN VE SİYASİLERE TEŞEKKÜR Türk polisi çok çalışıyor. 4 Fenerbahçeli yemek yiyor, Buca maçında şike var diyorlar. Ama sonra iddianameye girmiyor

Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu duruşa destek veren Kemal Kılıçdaroğu ve Devlet Bahçeli'ye şükranlarımı sunuyorum. Yasanın değişmesinin ardından bu yasadan Fenerbahçelilerin faydalanmamasını kamoyunun bilgilerine sunuyorum."

"Fenerbahçe düşmanlığına hayatlarını adayanların Türkiye'ye verdikleri zarar Fenerbahçe'ye verdikleri zarardan daha fazladır.

SABRIMIZ SINIRLI DEĞİLDİR Etik Kurulu ve TFF yetkilerinin kaldığı otellere eşlerini de alarak gidenlerin, şimdi de UEFA ve FIFA'ya bizi şikayet etmeleri bilinen bir gerçektir.
Hiç kimse unutmamalıdır ki sabrımız sınırlı değildir.

BİR HUKUK ADAMININ SÖZLERİNE BAK! Bu yapılanları asla unutmayacağız. Bu davanın şike davası olmadığını aktaran bizler bu davanın aktörleri tarafından da doğrulandı. Savcı Mehmet Berk yapılan haberlerin yalan olduğunu söyledi. Görevdeyken bunları söylemedi. Ertuğrul Özkek'ye yaptığı açıklamada; "Ben cemaatçi değilim, olsaydım Ali Koç'u da almazmıydım diyerek "adam alınmanın" hukuk ile ilgili olmadığını göstermiştir.

YASA ÇIKMASAYDI AZİZ YILDIRIM'IN İFADESİNİ ALIP BIRAKACAKTIK Yasa çıkmasaydı Aziz Yıldırım'ın ifadesini alıp bırakırdık. 3-4 ay içinde bitecek zannettik biz de süreci tahmin edemedik" diyerek başka bir kanıtı da ortaya koymuştur.

Adaletin geldiği nokta neyle suçlandığının değil kimin tarafından suçlandığı noktasına gelmiştir. Savcı Mehmet Berk'in itirafları tek olay değildir. Bizleri Ergenekon'un kasası olarak gösterenler neden ben cazevindeyken başka şimdi başka konuşuyorlar.

"BU BİR İHBARDIR" Dr. Ahmet Çakar; Aziz Yıldırım Türkiye'de olanları biliyor, Aziz Yıldırım bir abilik yapsın diyerek milli maçta şike yapıldığını bile söylemiştir. Bu ihbardır. Ancak bu tarihe kadar bir işlem dahi yapılmamıştır.

AHMET ÇAKAR İÇİN SUÇ DUYURUSU Ahmet Çakar'ın bu açıklamarı için suç duyurusunda bulunacağım. Savcı Mehmet Berk'in mahkemelere katılmasını istedik reddettiler. Mali yapımızı inceleyin dedik reddettiler.

Ahmet Çakar'ın bu açıklamarı için suç duyurusunda bulunacağım. Savcı Mehmet Berk'in mahkemelere katılmasını istedik reddettiler. Mali yapımızı inceleyin dedik reddettiler.

TÜM İSTEKLERİMİZİ REDDETTİLER Şike davaları asliye ve sulh mahkemelerinde yargılanır normalde ancak bu operasyonu özel yetkili mahkemede yapmaya çalıştılar. Polislerin tanık olarak dinlenmesini istedik reddettiler. Lütfi arıboğanın tanık olmasını istedik reddettiler. Ünal Karaman ve Selçuk İnan'ın dinlenmesini istedik reddettiler. Eskişehirsporlu 12 oyuncunun dinlenmesini istedik reddettiler. İbrahim Akın'ın avukatının dinlenmesini istedik reddettiler. Karabüksporlu oyuncuların dinlenmesini talep ettik reddettiler.

TEŞVİK TRABZON'DAN GELDİ Karabükspor ikinci kalecisi Bülent Ataman'ın Emenike'ye teşvik parasını vermeyeceği bir gazeteci tarafından savcılığa Trabzonspor'dan teşvik geldiği belirtilmiş. Dinlensin istedik reddettiler. Sivassporlu futbolcuların dinlenmesini istedik Rıza Çalımbay'da dahil dinlenmesini istedik reddedildi.

ŞİKEYİ TRABZONSPOR YAPTI Fenerbahçe Sivas maçında eski bir Trabzonlu oyuncu Sivas'a geliyor. Abdurrahman'a 1 milyon dolar getiriyor. Bunun üzerine bu olay Mehmet Yıldız'a gidiyor. Yıldız da başkan Mecnun Odyakmaz'a söylüyor. O da bunları kabul etmiyor. İmama 300 bin Lira vermişler. Trabzonspor 6 milyon'u ne yaptı? Düşünün imama para veriyorlar ki Trabzonspor şampiyon olsun diye. Biz bunu bedava yapıyoruz dedim.

 
28 Temmuz 2012 Cumartesi 16:00
Okunma: 1224
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
  • Kıbrıs Gazetesi Ana Sayfası
  • Havadis Gazetesi Ana Sayfası
  • Realist Gazetesi Ana Sayfası