Ana Sayfa » Kıbrıs » Baba Erol Diker Cinayeti itiraf etti..

Baba Erol Diker Cinayeti itiraf etti..

Anne Şemse İri, “Yedi yıldır burnunu bile kanatmadım” dediği çocuğunu, ekonomik sıkıntılar nedeniyle babası olduğunu iddia ettiği Erol Diker’in evine bıraktı. Diker ise sürekli olarak çocuğu reddetti, “Benden değil” dedi. Yaşananlardan habersiz Mustafa’nın önce kayıp haberi geldi, dün de Taşkent Ovası’nda, bir ağacın altında öldürülmüş bulundu

 
 
Baba Erol Diker Cinayeti itiraf etti..
Cinayet Yeri
HAVADİS / Emine Uysal - Duygu Alan


OLAY YERİ FOTO GALERİ


KAN İÇİNDEYDİ…
Mustafa’nın cansız bedeni, Orman Dairesi personeli tarafından, Alibaba Tepesi olarak bilinen mevkide bulundu. Polis kısa sürede olay yerine ulaştı. Minik Mustafa’nın cesedi üzerine eski bir dolap atıldı. Cesette darp izlerine rastlanırken, baş kısmının da kanlar içinde olması dikkat çekti


GÜNDÜZ TEŞHİS ETTİ…
Minik Mustafa’nın cesedi, olay yerinden alınarak Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Morgu’na getirildi. Morg önünde anne Şemse İri sinir krizleri geçirdi, kendini yerden yere attı. Şemse İri’nin “Babası sensin” dediği Erol Diker, polis tarafından gün boyu sorgulandı. Aynı şekilde anne İri’nin de ifadesi alındı. Diker, morgda minik Mustafa’yı teşhis etti


DİKER İTİRAF ETTİ...
Minik Mustafa’nın gündüz saatlerinde “Mustafamı öldürdüler” diye gözyaşları döken babası Erol Diker, dün akşam geç saatlerde cinayeti kardeşiyle birlikte işlediğini itiraf etti. Erol Diker ve erkek kardeşi bugün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılacak

Haspolat’ta kaybolan 7 yaşındaki Mustafa Diker, Taşkent bölgesinde öldürüldü. Bir umutla günlerdir aranan minik Mustafa’nın öldürülmüş halde bulunması tüm adada infial yarattı. 

Taşkent Alibaba Tepesi mevkisinde dün saat 11.00 sularında, anayoldan 500 metre ileride öldürülen Mustafa, Orman Dairesi görevlisi tarafından bulundu. 

Erol Diker, minik Mustafa’yı teşhis etmesi için dün öğle saatlerinde polis nezaretinde Lefkoşa Devlet Hastanesi Morgu’na götürüldü. Minik Mustafa’nın babası olduğu iddia edilen Erol Diker ise, dün gece polise verdiği ifadede cinayeti kardeşiyle birlikte işlediğini itiraf etti.


Orman Dairesi personeli buldu


Mustafa’nın cansız bedeni, belirtilen mevkide, Orman Dairesi personeli tarafından bulundu. Bölgede devriye gezen daire personeli, çöplük olarak da kullanılan alanda, cesede rastladı.

Havadis ekibinin de görüntülediği daire çalışanının son derece üzgün ve gergin olduğu görüldü. 

Fotoğrafının çekilmesine de öfkelenen çalışan, muhabirimize, “Ben zaten gerginim, beni çekmeyin” diyerek tepki gösterdi. 

Çalışanının ihbarının ardından olay yerine ulaşan polis, cansız bedenin Mustafa’ya ait olduğunu anladı. Daha sonra, babası olarak lanse edilen kişinin de morga giderek, Mustafa’nın cansız bedenini teşhis ettiği öğrenildi.


Gün boyu sorgulandı, gece itiraf etti


Cinayetle ilgili Erol Diker, cinayetle bağlantısı olabileceği şüphesiyle dün gün boyu sorgulandı. 

Mustafa’nın babası olduğu iddia edilen Erol Diker ise, gündüz saatlerinde “Mustafamı öldürdüler” diye feryat ederken, dün gece ise polis sorgusunda cinayeti itiraf etti. Erol Diker, polisteki sorgusunda cinayeti kardeşiyle birlikte işlediğini söyledi. Erol Diker ve kardeşi, bugün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılacak.

Canice öldürülen küçük Mustafa’nın öldürülüşü ülkemizde ikinci çocuk cinayeti olarak kayda geçti.


“Oğlumu öldürdüler”


Polis, öncelikli şüpheli olarak Şemse İri’nin, “Babası” dediği Erol Diker’in ifadesine başvurdu. 

Morg önünde oğlunun cansız bedenin gelmesini bekleyen Şemse İri ise, “İlk günden beridir Erol’un oğlumu öldürmüş olabileceğini söylüyorum. Polis beni dinlemedi. Erol’u tutuklamadı” diyerek ısrarla babası dediği Erol Diker’i işaret etti. Acılı annenin tahmini ise doğru çıktı. Gece geç saatlerde Erol Diker, cinayeti kardeşiyle birlikte işlediğini itiraf etti.


Nerede öldürüldü?


Cinayeti Erol Diker ve kardeşinin işlediği ortaya çıkarken, öldürülüş şekli ile ilgili de çeşitli şüpheler var.

Kaybolduktan altı gün sonra bulunan Mustafa’nın dört gün önce öldüğü şüphesi ise kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Olay yerinde bulunan dolap ise akıllara, “Dolaba kapatıldı, ölünce de oraya atıldı” şüphesini getirdi.

Bu arada, cesedin baş kısmında ise kan görülmesi, bu nedenle de ölmeden önce minik Mustafa’nın şiddetli darp edildiği ihtimalini gündeme getirdi.

Kırmızı eşofman…

Bu arada, minik Mustafa’nın üzerinde kırmızı bir eşofman olduğu öğrenildi. Ova içerisinde öldürüldüğü tahmin edilen 7 yaşındaki Mustafa’nın cansız bedeni üzerine ahşap dolap konularak kapatılmaya çalışıldı. Kırmızı eşofman giyen 7 yaşındaki Mustafa’nın, başı ile vücudunun morluk ve kan içinde olduğu öğrenildi.


Ceset “4 günlük” şüphesi


Olay Yeri İnceleme uzmanlarının, cesedin 4 günlük olabileceği üzerinde durduğu bilgisine ulaşıldı.

Çocuğun cesedi üzerinde inceleme yapan ekipler, çocuğun şiddete maruz kaldığını tespit etti. 

Çocuğun nerede öldürüldüğüyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan emniyet, çocuğun başka bir yerde öldürüldüğü ihtimali üzerinde de duruyor. 

6 gündür hiçbir haber alınamayan Mustafa’nın üç gün boyunca nerede tutulduğu ve ne gibi bir şiddete maruz kaldığı araştırılacak.

Olay yerinde bulunan dolap, “Acaba dolap içerisinde mi saklandı?” sorusunu da gündeme getirdi. Bir başka iddiaya göre ise, çocuk birkaç gün dolap içinde saklandı, yaşamını yitirince de dolapla birlikte ovaya atıldı. Polis tüm ihtimalleri değerlendiriyor.

Olay Yeri, incelemeler yaptı

Olay Yeri İnceleme Ekipleri, çocuğun bulunduğu Alibaba mevkisinde, çocuğun cesedi üzerinde ve çevresinde incelemeler yaptı. 

Olay yerinde Lefkoşa Polis Müdürü Süleyman Manavoğlu, Adli Şube Müdürü Başmüfettiş Barış Sel ve çok sayıda polis memuru incelemelerde bulundu. 

7 yaşındaki Mustafa’nın cesedi polis ambulansı ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.Havadis muhabiri “kanlı telefon” buldu


Olay yerine giden Havadis Foto Muhabiri Erol Uysal, çalılıkların içinde üzerinde pili olmayan ancak kan içinde beyaz bir telefon buldu. 

Telefonun bulunduğu yer polis tarafından çevrilerek güvenlik altına alındı.


Şemse İri: “Babayı tutuklasınlar”


Acı haberi alan anne Şemse İri, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Morgu’na geldi. Saatlerce feryat edip gözyaşı döken Şemse İri, evladının cansız bedeninin morga getirildiği anki acıya dayanamadı. Dostlarının yardımıyla güçlükle ayakta duran İri, Mustafa’yı taşıyan polis ambulansını görünce baygınlık geçirdi. 

Mustafa’nın cesedi ortaya çıkmadan önce Havadis’e yaptığı açıklamada Erol Diker’e neredeyse toz kondurmayan anne Şemse İri, dün morg önünde feryat etti. 

İri, Mustafa’nın ölümünden Erol Diker ve eşini suçlayarak, “Katil Erol ve karısıdır, onları tutuklasınlar” dedi.

Şemse İri, “Evladımdan ne istediler. Nasıl kıydılar? Onların da bir evladı var. Allah aynı acıyı yaşatsın” şeklinde isyan etti. 

Şemse İri, ayrıca hükümet yetkililerine de sitem ederek, “Evladıma bir kimlik çıkarmadılar. Sonunda onlardan cenazesini aldım” şeklinde feryat etti.


“Katiller”


Şemse İri, Mustafa’nın kaybolmasıyla ilgili daha önce Havadis’e verdiği demeçte, bugüne kadar Mustafa’ya hem annelik hem de babalık yaptığını söyleyerek, “Benim yanımda olduğu sürece evladımın burnu bile kanamadı. İki ayda çocuğum kayıplara karıştı. Ancak oğlumun kaybolmasıyla ilgili ne babasını ne eşini suçlayamam. Erol, Mustafa’nın babası, onun da içi yanıyor” demişti.

Şemse İri, dün morg önündeki feryadında ise Erol Diker ve eşine yönelik suçlamalarda bulunarak, “Ellerim kırılsaydı da oğlumu o katillere vermeseydim ama artık iş işten geçti. Ne kocalarımdan yüzüm güldü ne evlatlarıma doyabildim. Katiller, ikisi bir oldular evladıma kıydılar” dedi.

Daha önce basına yaptığı açıklamada 600 TL karşılığında kirada oturduğunu kaydeden Şemse İri, acısından tüm gerçekleri bir bir ağıt yakarak itiraf etti. Şemse İri’nin Lefkoşa’da Surlariçi’nde bir pansiyonda kaldığı ve ilk eşinden de yüzünü yıllardır görmediği 16 yaşında bir kızının olduğu öğrenildi.

Otopsi yapıldı ve doku örneği alındı

Taşkent’te cesedi bulunan 7 yaşındaki Mustafa Diker’in ölüm nedeninin belirlenmesi için, cesede otopsi yapıldı ve doku örneği alındı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, otopsi, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Üvey anne, Mustafa’nın velayetini almak istedi

Edinilen bilgiye göre Mustafa Diker’in üvey annesi çocuğun kayboluşundan 2 gün önce avukatına başvurarak çocuğun velayetini almak için gerekli prosedürü öğrenmesini istedi. Üvey anne çocuk kaybolduktan sonra avukatını tekrar arayarak çocuğun kaybolduğu konusunda bilgi verdi.


Tutukluları Linç Etmek İstediler!

MUSTAFA'YA KIYANLARA LANET OKUYORUZ! TIKLA OKU


Cinayet Nasıl İşlendi? Polis Açıklaması
 
14 Nisan 2012 Cumartesi 12:15
Okunma: 5809
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Gazete Manşetleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Anket
Önümüzdeki hafta bir erken genel seçim olsa oyunuzu kime verirdiniz?
CTP
UBP
TDP
DPUG
BKP
Yeni kurulacak bir partiye
Oy kullanmayacağım
Kararsızım
 
Göbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleriTürkiye’den KKTC ’ne su temini ve elektrik nakli projeleri konusundaki gelişmeler
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
Lig Puan Durumları
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
YENİCAMİ AK
25
20
3
2
63
2
K. KAYMAKLI TSK
25
19
2
4
59
3
LEFKE TSK
25
15
6
4
51
4
ÇETİNKAYA TSK
25
12
5
8
41
5
DOĞAN TBSK
25
11
6
8
39
6
CİHANGİR GSK
25
10
6
9
36
7
SERDARLI GB
25
9
8
8
35
8
MAĞUSA TÜRK GÜCÜ
25
11
2
12
35
9
MORMENEKŞE GB
25
11
1
13
34
10
B. BAĞCIL SK
25
9
6
10
33
11
HAMİTKÖY ŞHSK
25
8
6
11
30
12
YENİ BOĞAZİÇİ DSK
25
5
3
17
18
13
YALOVA SK
25
4
5
16
17
14
GENÇLİK GÜCÜ SK
25
1
1
23
4
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
GÖNYELİ SK
25
17
3
5
54
2
LAPTA TBSK
25
15
3
7
48
3
L. GENÇLER BİRLİĞİ SK
25
13
2
10
41
4
TÜRK OCAĞI LİMASOL
25
11
7
7
40
5
ESENTEPE KKSK
25
11
6
8
39
6
DUMLUPINAR TSK
25
10
7
8
37
7
GÖÇMENKÖY İYSK
25
10
4
11
34
8
AKINCILAR GSK
25
8
9
8
33
9
DÜZKAYA KOSK
25
8
7
10
31
10
BİNATLI YSK
25
8
6
11
30
11
DEĞİRMENLİK SK
25
8
5
12
29
12
BAF ÜLKÜ YURDU
25
6
8
11
26
13
OZANKÖY SK
25
6
5
14
23
14
TÜRKMENKÖY ASK
25
5
6
14
21
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Fenerbahçe
29
21
3
5
66
2
Beşiktaş
29
15
9
5
54
3
Galatasaray
29
14
11
4
53
4
Trabzonspor
29
11
10
8
43
5
Sivasspor
29
13
4
12
43
6
K. Karabükspor
29
11
9
9
42
7
Kasımpaşa
29
10
11
8
41
8
Akhisar Belediye
29
11
7
11
40
9
Eskişehirspor
29
10
9
10
39
10
Gençlerbirliği
29
11
5
13
38
11
Bursaspor
29
10
8
11
38
12
Gaziantepspor
29
10
6
13
36
13
Torku Konyaspor
29
9
7
13
34
14
Ç.Rizespor
29
8
9
12
33
15
Elazığspor
29
9
4
16
31
16
K.Erciyesspor
29
8
6
15
30
17
MP Antalyaspor
29
5
13
11
28
18
Kayserispor
29
6
7
16
25
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Arşiv
 
Devlet Piyangosu
18 Temmuz 2016 tarihli Çekilişte 450.000 TL kazanan numara
70456
 
Süper Loto
10.04.2014 Tarihli Çekiliş Sonucu192434434552
 
On Numara
07.04.2014 Tarihli Çekiliş Sonucu01030607141921232429313436373843515860727779
 
Sayısal Loto
05.04.2014 Tarihli Çekiliş Sonucu010708214245
 
Şans Topu
09.04.2014 Tarihli Çekiliş Sonucu242530323313
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)