Ana Sayfa » Kıbrıs » Benzinciler Birliği

Benzinciler Birliği

Benzinciler Birliği, Her Bin 700 Kişiye Bir Benzin İstasyonunun Düştüğü KKTC'de Benzin İstasyonu İzinlerinin Kanun Ve Yasalarla Düzenlenmesini İstedi. Yazılı Bir Açıklama Yapan Birlik, Kuzey Kıbrıs'ta Kpet Ve Alpet Bayileri Olarak Toplam 145 Adet Benzin İstasyonunun Faal Olarak Hizmet Verdiğine İşaret Ederek, Bu Konudaki Dünya Rekorunun Kktc'de Olduğunu Belirtti.

 
 
Benzinciler Birliği


KKTC Akaryakıt Tüketiminin 10 Katı Akaryakıtın Tüketildiği Güney Kıbrıs'ta Toplam 180 Adet Benzin İstasyonu Hizmet Verirken, 12 Bin İstasyonun Hizmet Verdiği Türkiye'de İse 7 Bin Kişiye Bir Benzin İstasyonu Düştüğü Kaydedildi.

KKTC Akaryakıt Sektörüyle İlgilenenlerin Ve Yetkililerin, Ülkedeki İstasyon Sayısının Fazlalığını Çok İyi Değerlendirmesini İsteyen Birlik, "Milli Varlığımızın Atıl Yatırımlara Gitmemesi İçin Gerekli Tedbirler Alınmalı. Mevcut Yasa Ve Tüzüklere Uyarak Yeni Benzin İstasyonu İzni Vermemeleri Gerekir" Dedi.
yeni Benzin İstasyonu İzinlerine, Yeni Yerleşim Birimleri Haricinde, Şiddetle Karşı Olduğunu Kaydeden Birliğin Açıklaması Şöyle Devam Etti:

"Benzin İstasyonlarının Ve Dağıtım Tesislerinin Standartlarının Yükseltilmesi, İthal Edilen Yakıtlar Ve Kalitelerinin Artırılması, Akaryakıt Pazarının Denetlenmesi, Çevreci Yakıt Ve Koşulların Sağlanması, Tanker Ve Tanker Taşımacılığı Standartlarının Yükseltilmesi, Konularında Yetkililer İle İşbirliği Yapmayı Arzu Ediyoruz Ve Göreve Çağırıyoruz".
 
18 Kasım 2011 Cuma 15:07
Okunma: 970
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
  • Kıbrıs Gazetesi Ana Sayfası
  • Havadis Gazetesi Ana Sayfası
  • Realist Gazetesi Ana Sayfası
  • Yenidüzen Gazetesi Ana Sayfası
  • Afrika Gazetesi Ana Sayfası