Ana Sayfa » Kıbrıs » Beşir Atalay Ve 2 Bakan Geliyor

Beşir Atalay Ve 2 Bakan Geliyor

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu İle Dışişleri Bakanı Özdil Nami, bu Sabah Özel Bir Uçakla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne Dönecek.

 
 
Beşir Atalay Ve 2 Bakan Geliyor

Daha sonra Başbakan Yorgancıoğlu'nun Golden Tulip Otel'de onurlarına vereceği öğle yemeğine katılacak olan heyet, yemeğin ardından Başbakan Yorgancıoğlu'na makamında ziyarette bulunacak. Başbakan Yorgancıoğlu ile Türkiye Başbakan Yardımcısı Atalay ve konuk Bakanlar Eroğlu ile Yıldız'ın görüşmesinin adından sektörel toplantılara geçilecek.

Heyetin hükümet yetkilileriyle ayrı ayrı temasları da olacak.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel  Eroğlu, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı'yı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu'nu ziyaret edecek. Heyet onuruna akşam da Girne Anı Restoran'da bir akşam yemeği verilecek. Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu saat 21.00'de BRT 1'de yayınlanacak "Günün Özeti Özel" programına konuk olacak.Türkiye Başbakan Yardımcısı Atalay ile konuk bakanlar, 1 Şubat Cumartesi günü de KKTC Su Temin Projesi kapsamında İçme Suyu Arıtma Tesisi Geçitköy Terfi İstasyonu, Arıtma Tesisi- Lefkoşa İsale Hattı ve Girne bölgesi İçme Suyu İsale Hattının temel atma törenlerine katılacak.Temel atma törenlerinin ardından Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı, heyet onuruna Lefkoşa Niyazi Mirage Restoran'da öğle yemeği verecek. Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, daha sonra YDÜ'de sosyal güvenlik konusundaki bir toplantıya katılacak. Heyet, toplantının ardından Türkiye'ye dönecek.


 
30 Ocak 2014 Perşembe 17:43
Okunma: 1535
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler