Ana Sayfa » Kıbrıs » Bıçak 4 Yılını Değerlendirdi

Bıçak 4 Yılını Değerlendirdi

Görev Süresi 19 Eylül'de Dolan Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon Ve Koordinasyon Kurulu (Yödak) eski Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, Düzenlediği Basın Toplantısında 4 Yıllık İcraatları Hakkında Bilgi Verdi..

 
 
Bıçak 4 Yılını DeğerlendirdiBıçak, görev süresi içinde en büyük kazanımın, YÖDAK'a saygınlık kazandırılması olduğunu söyledi.


Bıçak, dört yıllık süre içerisinde mali ve nitelikli insan gücü kaynaklarının daha ileriye götürülememesine rağmen YÖDAK'ın, KKTC üniversiteleri, Türkiye Yükseköğretim Kurulu, siyasi erk ve uluslararası camia tarafından kabul edildiğini ve saygınlığının arttığını söyledi.


Profesör Hasan Ali Bıçak, yüksek öğretim kurumlarının sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması yanında, akreditasyon ve kalite güvence ile ilgili de önemli adımlar atıldığını anlattı.


Prof. Bıçak, KKTC'nin siyasi nedenler nedeniyle Bologna süreci dışında bulunmasına ve resmi toplantılara katılamamasına rağmen, YÖDAK bünyesinde oluşturulan Bologna Takımı ve üniversite bünyelerinde kurulan eşgüdüm komiteleri aracılığıyla çalışmaların üniversitelerle paylaşıldığını da kaydetti.


Bıçak, Yüksek Öğretim için bir devlet politikasının ve buna dayalı bir hükümet programının oluşturulması gerektiğini da sözlerine ekledi.