Ana Sayfa » Kıbrıs » Bilgi Teknolojileri Ve Haberleşme Kurumu: "4g Testleri İçin Başvuru Kabul Etmeye Başlıyoruz"

Bilgi Teknolojileri Ve Haberleşme Kurumu: "4g Testleri İçin Başvuru Kabul Etmeye Başlıyoruz"

Lefkoşa, 28 Ağustos 13 (T.a.k): Bayındırlık Ve Ulaştırma Bakanlığı'na Bağlı  Bilgi Teknolojileri Ve Haberleşme Kurumu, 4 G Teknolojinin Ticari Olarak Sunulabilmesi İçin Gerekli Yatırımların Yapılmasından Önce Haberleşme Sağlayıcıların Çeşitli Teknik Çalışmalar Ve Testler Yapmasının Gerektiğini Vurguladı Ve  4g (Lte) Altyapıları İçin Yapılacak Deneme İzni Başvurularıyla İlgili Formun Hazırlanarak Yayınlanmasına, Başvuruların Değerlendirilmesine Karar Verildiğini Duyurdu. Kurum, Başvuru Kabul Etmeye Başlayacaklarını Belirtti..

 
 
Bilgi Teknolojileri Ve Haberleşme Kurumu:

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Kadri Bürüncük tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Deneme izinleri  mevcut GSM haberleşme sağlayıcıları için GSM-1800 bandı içerisinde yer alan uygun frekans bandları içerisinden, diğer haberleşme sağlayıcılar için ise 2600 MHz  (FDD:2500 -2570 MHz UL ve 2620-2690 MHz  DL, TDD:2570-2620 MHz) bandından verilmesi planlanmaktadır" denildi.

Bürüncük, kurumun KKTC'de yeni iletişim teknolojilerinin geliştirilmesi ve tüketicilere sunulması amacıyla haberleşme sağlayıcıların gerekli araştırma-geliştirme ve test faaliyetlerini sürdürebilmeleri için çeşitli çalışmalar yürüttüğünü de kaydetti.

4G teknolojisiyle ilgili bilgiler veren Bürüncük, Avrupa Birliği'nde birkaç üye ülke dışında tüm üye ülkeler 4G hizmetlerinin sunulması için gerekli teknik ve hukuki altyapı için hazırlıklarını tamamladığını kaydetti ve 4G sistemlerinin KKTC'de de sunulmaya başlanmasının büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

(ÖZ/HA)

 
28 Ağustos 2013 Çarşamba 17:23
Okunma: 1078
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi