Ana Sayfa » Kıbrıs » Bu yeni yıl mesajını okumadan 2013'e girmeyin..

Bu yeni yıl mesajını okumadan 2013'e girmeyin..

Başbakan Küçük, yeni yıl mesajında, geçen yıl koymuş oldukları hedeflere ulaşmış olmanın gururuyla, yeni yılda ülkeyi daha ileriye, daha istikrarlı, kendi kendine yetebilen, gelişen ve büyüyen bir ülke konumuna taşımak üzere çalışmalarını tamamladıklarına işaret ederek şunları kaydetti:

 
 
Bu yeni yıl mesajını okumadan 2013'e girmeyin..


Başbakan İrsen Küçük, çeşitli alanlarda mevcut sıkıntıları aşma yönündeki iyi niyetli yaklaşımlarını sürdürerek çözümler bulmaya devam edeceklerine işaret ederek,  2013 yılının, ülke ekonomisini yükseltmek, demokrasiyi geliştirmek ve Kıbrıs Türk halkının dünya ile bütünleşmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını yoğun olarak sürdürdükleri, gelişen ve büyüyen güçlü KKTC için önemli bir yıl olacağını vurguladı.


Başbakan Küçük, yeni yıl mesajında, geçen yıl koymuş oldukları hedeflere ulaşmış olmanın gururuyla, yeni yılda ülkeyi daha ileriye, daha istikrarlı, kendi kendine yetebilen, gelişen ve büyüyen bir ülke konumuna taşımak üzere çalışmalarını tamamladıklarına işaret ederek şunları kaydetti:


"2012 yılını uğurladığımız bugünde, heyecanla, sevinçle ve büyük umutlarla yeni bir yılı karşılamaya hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz yıl koymuş olduğumuz hedeflere ulaşmış olmanın gururuyla, yeni yılda ülkemizi daha ileriye, daha istikrarlı, kendi kendine yetebilen, gelişen ve büyüyen bir ülke konumuna taşımak üzere çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. 2013 için ülkemiz adına oldukça umutluyuz. 2013'ü ülkemizin ekonomik, kültürel, eğitim, tarım, turizm gibi birçok alanda daha yüksek hedeflere taşımak üzere çalışmalar yapacağımız bir yıl olarak hedeflemekteyiz. Halkımızı daha refah düzeye ulaştıracağımız, istikrarlı ve kalıcı icraatlarla ülkemizin önünü açacak, ayakları üzerinde sağlam duran güçlü bir ekonomi yaratabilmek en birincil görevimiz olacaktır."


"ESAS OLAN İSTİKRAR VE GELİŞİM..."


Ülke ve hükümet için esas olanın istikrar ve gelişim olduğuna işaret eden Başbakan Küçük, "Ülke ekonomisinde son iki yılda görülen büyüme trendi bizleri umutlandırırken, ulaşılan nokta bunu sürekli kılmak ve arttırmak için de bizlere motivasyon kaynağı oluşturmaktadır" dedi.


Geçen günlerde imzalanan "Sürdürülebilir Ekonomiye Geçiş Programı" ile ekonominin daha sağlam temeller üzerinde geleceğe ilerlemesini sağlayacaklarını ifade eden Küçük, ülkenin içinde bulunduğu şartlar, koşullar ve gerçekler ışığında hareket etmelerinin kaçınılmaz olduğunu kaydetti. Başbakan Küçük şöyle devam etti:


"Halkımızın da güven ve desteğiyle bu programı başarıyla uygulayarak bugün için, gelecek nesiller için güzel günleri el birliği ile yaratacağız. Ülkemizde su ihtiyacını karşılayacak, anavatan ile var olan gönül bağımızı gerçeğe dönüştürecek Türkiye'den su getirilmesi ve elektrik getirilmesi projeleri ile her alanda çalışmalara devam ederek 2014 yılında hayalden gerçeğe dönüşecek olan ve dünyada bir ilk olması nedeniyle uluslararası öneme sahip bu tarihi adımı hep birlikte atacak ve projenin 2014'de tamamlanabilmesi için üzerimize düşen çalışmalara hız vereceğiz."


KIBRIS KONUSU...


Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs konusunda kapsamlı bir çözüm bulunması yönündeki beklentilerini koruduklarına işaret ettiği mesajında, ancak geçen yıl Kıbrıs konusunda yapılan görüşme ve çalışmalarda verimli bir yıl olmadığı ve 2012 yılında bu konuda durağan bir dönem geçirilerek önemli bir zaman kaybedildiğini anlatarak şunları kaydetti:


"Yeni yılda bu yönde de gelişmelerin hız kazanması yönünde gelişmelerin olması ve Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarının korunduğu bir anlaşmaya ulaşılması yönündeki umutlarımızı devam ettirmekteyiz. Kıbrıs Türk halkı, adil, kalıcı ve kapsamlı bir çözüme ulaşılması yönündeki çabalara her zaman destek vermiş ve bu yöndeki zemine bağlı kalmaktadır. Bizler bu zeminin devamlılığını sağlama yönündeki iyi niyetimizi ısrarla korurken, uluslararası camianın da artık Kıbrıs'ta gerçekleri doğru tahlil etmesi ve buna göre bir yol izlemesi ve ambargolar altındaki Kıbrıs Türk halkının mağduriyetlerini gidermenin zamanı artık gelmiştir."


Başbakan Küçük, ülkedeki sorunların aşılması yönünde bugüne kadar yürüttükleri akılcı, tutarlı ve yapıcı politikaları sağduyuyla üretmeye devam edeceklerini vurguladı.


Kamuda verimi artırmaya dönük düzenlemeler için hazırlanan Kamu Reformu ve AB Müktesebatı'na uyum paketleri ile daha çağdaş, daha verimli bir kamu yaratma yönündeki gayretlerinin yeni yılda da devam edeceğini belirten Küçük, turizm açısından yatak kapasitesini artırırken daha yüksek doluluk oranına ulaşama hedeflerinin de devam edeceğini kaydetti.


Başbakan İrsen Küçük, daha çağdaş bir havalananı için başlatılan çalışmaların hızla bitirileceği ve ülke ekonomisine katkısının olumlu olarak yansıyacağını da vurguladı.


"İYİ NİYETLE ÇÖZÜMLER BULMAYA DEVAM EDECEĞİZ"


Başbakan, mesajını şöyle tamamladı:


"Çeşitli alanlarda mevcut sıkıntıları aşma yönündeki iyi niyetli yaklaşımlarımızı sürdürerek çözümler bulmaya devam edeceğiz.  Halkımızla diyalog içinde, onlar için, onlarla birlikte, elbirliği ve destekleriyle bu sıkıntılar aşılacak, kendi ayakları üzerinde duran, çarkları sağlıklı dönen bir ekonomi ve geleceğe güvenle bakan bir ülke yaratma yönündeki hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız.


2013 yılı, ülkemiz ekonomisini yükseltmek, demokrasiyi geliştirmek ve Kıbrıs Türk halkının dünya ile bütünleşmesini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürdüğümüz, "Gelişen ve Büyüyen Güçlü KKTC" için önemli bir yıl olacağı yönündeki beklentimizi ifade ederken bu duygu ve düşüncelerle halkımızın yeni yılını kutlar, 2013 yılının herkese sağlıklı, mutlu, huzur dolu nice günler getirmesini dilerim."


(ÖK/SEL)


 
31 Aralık 2012 Pazartesi 14:29
Okunma: 1638
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu