Ana Sayfa » Kıbrıs » Bütçe Görüşmeleri

Bütçe Görüşmeleri

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, Türkiye'nin Yaptığı Açılımlar Ve Atılımlarla Dünyanın En Önemli Ülkelerinden Biri Haline Geldiğini Vurgulayarak, "KKTC'de De Yeni Açılım Ve Atılımların Yapılması Şarttır" Dedi.

 
 
Bütçe Görüşmeleri
2011 Mali Yılı Bütçe Görüşmeleri Sırasında Ctp - Bg Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu'ndan Sonra ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı Söz Aldı.

Vatandaşların Rakamlardan Çok Yaşamıyla İlgili Gelişmelere Önem Verdiğini, Bu Nedenle Bu Bütçenin Halka Ne Gibi Yararlar Getireceğinin Anlatılması Gerektiğini İfade Eden Avcı, "2012 Bütçesinde İşsiz Öğrencilerin, Çalışanların, Borçlu Olanların Sorunları İçin Hangi Çözümler Üretildiğini" Sordu.

Ekonomik Sıkıntılar İçin Ve Yok Olmak Üzere Olan Hayvancılık İçin Ne Gibi Tedbirler Alındığını Duymak İstediklerini İfade Eden Avcı, 2012'de Yerel Yatırımlara Çok Düşük Bir Pay Ayrıldığını Gözlemlediklerini Söyledi.
maaş Ödenmesinin Her Ay Gündem Yapılarak Ardından Maaşların Ödenmesini Hükümetin En Büyük Başarı Gibi Göstermesinin Yanlış Olduğunu Söyleyen Avcı, "Ümit Ederim Maaş Ödemeleri Önümüzdeki Dönemde Gündemden Kalkar" Dedi.

Kamu Reformu Yasası'nın 2 Kasım'da Bakanlar Kurulu'ndan Geçmesine Rağmen Meclis'e Gelmediğini, Yine Özelleştirme Yasası'nın Meclis'e Gelmemesini Eleştiren Avcı, Hükümetin Bu Konularda Çok Daha Hassas Ve Duyarlı Olması Gerektiğini Söyledi.
avcı, Hükümetin, Hayati Yasaların, Oldu - Bitti Yaratılmadan Uzlaşı İle Hazırlanmasına Dikkat Etmesi Gereğine İşaret Etti.

İktidar Koltuğunda Kalmak İçin Artık Eski Alışkanlıklardan Vazgeçilmesi Gerektiğini İfade Eden Avcı Popülizm Döneminin Kapandığını Kaydederek, Tüm Partilere, Siyasete Güvensizliğe Neden Olan Konularda Bir Araya Gelerek Konsensüs Sağlanması Çağrısında Bulundu.

Muhalefette İken Yanlış Olanın Hükümette Doğru Olmaması Gerektiğini Kaydeden Avcı, İçinde Bulunan Sürecin Sürdürülebilir Bir Süreç Olmadığı Görüşünü Dile Getirdi.

İşsizliğin Arttığını, Esnafın Borçlarının Yükseldiğini, Borçlardan Dolayı Hapse Girenler Olduğunu, Çiftçinin, Hayvancının Durumunun Kötüye Gittiğini, Çalışanın Alım Gücünün Azaldığını Kaydeden Avcı, "Böylesi Bir Ortamda Birilerinin Çocuğunu Torpille İşe Alma Tutumundan Vazgeçilmesi Gerekir. Buna Hep Beraber Dur Demeliyiz" Dedi.

Bu Tutumlarla Halkın Güveninin Kazanılmayacağını, Bu Nedenle Tüm Partilerin Oy Düşüncesi Kaygısını Değil, Ülkenin Geleceği Kaygısını Taşıması Gerektiğini Vurgulayan Avcı, Kktc'nin Üretken Ve Her Alanda Çağdaş Bir Konuma Getirilmesinin Şart Olduğunu Söyledi.

AB Ülkelerinin Bile Bir Bir Çökmeye Başladığını, Amerika, Asya, Ortadoğu'da Sıkıntıların Yaşanmakta Olduğunu Anlatan Avcı, Bunlar Yaşanırken Eski Siyasi Düşüncelerden Kurtulmanın Kaçınılmaz Olduğu Görüşünü Dile Getirdi.
Türkiye'nin Yaptığı Açılımlar Ve Atılımlarla Dünyanın En Önemli Ülkelerinden Biri Haline Geldiğini Vurgulayan Avcı, KKTC'de De Yeni Açılım Ve Atılımların Şart Olduğunu Belirtti.

"Çözüm Olmazsa Biteriz" Anlayışını Kabul Etmelerinin Mümkün Olmadığını Kaydeden Avcı, Çözüm Olmasa Da Kendi Ayakları Üzerinde Duran Bir Yapının Yaratılması Gerektiğini Söyledi.

Kayıt Dışı Ekonominin Önlenmesi İçin Atılacak Her Adıma Destek Vereceklerini Baştan Beri Söylemelerine Karşın, Bu Konuda Pek Bir Adım Atılmadığını, Maliye Bakanı'nın Da Bir Toplantıda "Bu Konuda Sınıfta Kaldık" Dediğini Kaydeden Avcı, Maliye Bakanı'nın Bunu Kabul Edip Açıklamasının Doğru Bir Yaklaşım Olduğunu İfade Etti.

Kamu Reformu Ve Yargı Reformu Konusunda Da Gerekli Adımların Atılmadığını İfade Ederek, Bu Durumu Eleştiren Avcı, Yargı Reformunun Bir An Önce Yapılmasını İstedi.

"Nereden Buldun Yasası"Nın, Bir Süre Önce Tüm Partilerin Ve Sivil Toplum Örgütlerinin Gündeminde Olmasına Karşın, Sonrada Ortadan Kaldırıldığını Savunan Avcı, Böyle Bir Yasanın Meclis'ten Oybirliğiyle Geçebileceğine Olan İnancını Dile Getirdi.

Bir An Önce Seçim Ve Halk Oylaması İle Siyasi Partiler Yasası'nın Değiştirilmesi Çağrısında Da Bulunan Avcı, "Bölgecilik, Adam Kayırmacılık Ve Ben Eksenli Bir Siyasi Anlayıştan Kurtulmalıyız" Şeklinde Konuştu.

Uyuşturucu Ve Alkol Konusunda Ciddi Sıkıntılar Olduğuna Da İşaret Eden Avcı, "Bu Çocuklar Bu Alkolü Nerde İçiyor, Nerde Alıyor?" Sorusunu Soranın Olmadığını Söyledi.

Bugüne Kadar Kimsenin Çocuklara Alkol Satmaktan Tutuklandığını Görüp Duymadığını Kaydeden Avcı, Bu Ana Sorunun Çözülmesi Gerektiğini Vurgulayarak, Bunun Da Temelinde Eğitimin Yattığını Vurguladı.

Kayıt Dışı Çalışanlar Kadar, Kayıt Yaptırmayan İşverenlerin De Suçlu Olduğunu Dile Getiren Avcı, Bu Konuya
yönelik Cezai Müeyyidelerin Getirilmesinin Şart Olduğuna Dikkati Çekti.

Para Toplanacaksa Vergi Kaçıranlardan Toplanılmasını İsteyen Avcı, "Sürüş Ehliyetlerinden Her Yıl Para Alınmasından Vazgeçilmesini" İstedi.

Avcı, 2012 Bütçesinin Hayırlı Olmasını Diledi.
 
9 Aralık 2011 Cuma 16:23
Okunma: 622
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu