Ana Sayfa » Kıbrıs » Büyükkonuk Mezarlığı’nda çirkin saldırı

Büyükkonuk Mezarlığı’nda çirkin saldırı

Büyükkonuk köyünde geçtiğimiz gün herkesi üzen bir olay yaşandı. Kimliği henüz bilinmeyen kişi ya da kişiler Büyükkonuk Mezarlığı’na girdi ve iki yıl önce hayatını kaybeden Mehmet Ersoy isimli kişinin mezarına zarar verdi.

 
 
Büyükkonuk Mezarlığı’nda çirkin saldırı

Ayşe BULUT  KIBRIS

Mehmet Ersoy’un resminin bulunduğu mezar taşını, vazoları ve buhurluğu yerinden sökerek yere atan kişi ya da kişiler, mezarın yanlarını ve ayak ucunu da kırdı.
Başta Ersoy ailesi olmak üzere tüm köy halkını üzüntüye boğan olayla ilgili polis soruşturma başlattı.
“Bunu yapan veya yapanlar insan değil, onun için bunu yapanlar toplum içinde insanım diye gezmesin” diyen Mehmet Ersoy’un kız kardeşi Rahime Ersoy gözyaşları içinde duygularını dile getirdi.
Merhum kardeşinin sağlığında kimseyle husumetinin olmadığını ve herkes tarafından sevilen bir kişi olduğunu söyleyen Rahime Ersoy, “Mezar kutsaldır. Bunu yapanlar insan olamaz. Ailecek bizim de kimseyle bir sorunumuz, bir husumetimiz yok. Eğer bir sorunları varsaydı gelip bizimle konuşsalar, hesap sorsalardı. Ölen birisinden ne istediler?” diye sordu.
Merhum kardeşinin 17 yaşındaki kızının bir yandan okuduğunu, bir yandan da çalışarak para biriktirdiğini ve geçen yıl babasının mezarını yaptırdığını da sözlerine ekleyen Rahime Ersoy, “Bunu kim yaptıysa yazıklar olsun. Bunu yapan veya yapanlar insan mı diye çok merak ediyorum” dedi.
Rahime Ersoy, başlarına gelenleri duyan Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen’in mezarı tamir ettireceğini söylediğini de belirterek, üzüntülerine duyarlı davranan belediye başkanına teşekkür etti.

 
10 Haziran 2014 Salı 09:59
Okunma: 1322
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler