Ana Sayfa » Kıbrıs » CTP-BG DP Ulusal Güçler gorusmesi tamamlandi

CTP-BG DP Ulusal Güçler gorusmesi tamamlandi

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP- UG) ile Kıbrıs Sorunu dışında temel prensiplerde anlaştıklarını; diğer partilerle de yeniden görüştükten sonra hükümeti kurma çalışmalarına başlayacakları partiye en geç pazartesi gününe kadar karar vereceklerini söyledi.

 
 
CTP-BG DP Ulusal Güçler gorusmesi tamamlandi
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP- UG) ile Kıbrıs Sorunu dışında temel prensiplerde anlaştıklarını, diğer partilerle de yeniden görüştükten sonra hükümeti kurma çalışmalarına başlayacakları partiye en geç Pazartesi gününe kadar karar vereceklerini söyledi.


DP- UG Genel Başkanı Serdar Denktaş da, Kıbrıs Sorunu konusundaki görüşlerinin farklı olduğunu ancak yeni başlayacak toplumlararası görüşme sürecini engelleme gibi bir tavırlarının olmayacağını söyledi.


CTP-BG Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile beraberindeki heyet, hükümet kurma çalışmaları kapsamında DP- UG'yi ziyaret ederek parti yetkilileriyle görüştü. 


Özkan Yorgancıoğlu başkanlığındaki CTP-BG heyetinde, Genel Sekreter Asım Akansoy ile milletvekilleri Özdil Nami ve Tufan Erhürman yer aldı.


Saat0 9.30'da başlayan ve yaklaşık iki saat süren görüşmede, DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş yanında Genel Sekreter Bengü Şonya ile milletvekilleri Mustafa Arabacıoğlu, Serhat Kotak ile Ahmet Kaşif de hazır bulundu.


YORGANCIOĞLU: "KIBRIS SORUNU DIŞINDA TEMEL PRENSİPLERDE ANLAŞTIK"


CTP-BG Genel  Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, DP- UG ile ikinci kez gerçekleştirdikleri görüşmede, kurul