Ana Sayfa » Kıbrıs » Ctp/bg Kadın Örgütü 2014 Yılının İlk Eğitim Semineri Bugün Girne'de Gerçekleşti

Ctp/bg Kadın Örgütü 2014 Yılının İlk Eğitim Semineri Bugün Girne'de Gerçekleşti

Siber "şu An İktidarda Ve Sorumluluklarımız Var. Hep Eleştirdiğimiz, Olmasını İstediğimiz, Özlediğimiz Güzellikleri Yaratmak İçin İktidardayız".

 
 
Ctp/bg Kadın Örgütü 2014 Yılının İlk Eğitim Semineri Bugün Girne'de Gerçekleşti

BAŞBAKAN YORGANCIOĞLU,  "KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR HALK İLE EKONOMİ YARATMAK İÇİN HERKESİN BİRLİKTE HAREKET ETMESİ GEREKİR" DEDİ.

Girne, 1 Şubat 14 (T.A.K.): Başbakan Yorgancıoğlu,  "Kendi ayakları üzerinde duran bir halk ile ekonomi yaratmak için herkesin birlikte hareket etmesi gerekir. Aksi halde dış güçler Kıbrıs Türkü'ne bazı şeyler dayatabilir" dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG) Kadın Örgütü 2014 yılının ilk eğitim semineri bugün Girne'de gerçekleşti.

Seminer saat 10:00'da Dome Otel'de;"Eğit, İlet, Dönüştür" sloganı altında  Meclis Başkanı Sibel Siber, CTP/BG Genel Başkanı Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ve CTP/BG Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın'ın açılış konuşmalarıyla start aldı.

Konuşmaların ardından, CTP/BG Milletvekili Doğuş Derya; "Toplumsal Cinciyet Eşitliği", Girne Milletvekili Fazilet Özdenefe; "Siyasi Partiler Eşitlik Yasası", "Cinsiyet Kotası"; "CTP/BG Kadın Örgütü Çalışma Yönetmeliği"; Girne Kadın Örgütü Başkanı Özay Kalyoncu; "Duygu ve Davranışlarımızı Yönetme" ve Öğretim Görevlisi Musa Kocatepe de "Örgütsel İletişim" konularında sunum gerçekleştirdi.

Seminere, Meclis Başkanı Siber, CTP/BG Genel Başkanı Başbakan Yorgancıoğlu ve Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın'ın yanı sıra, CTP/BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, bazı parti yetkilileriyle ilçe kadın örgütlerinin yöneticileri katıldı.

Seminer, yarın da devam edecek.

SİBER

Meclis Başkanı Sibel Siber  yaptığı konuşmada, CTP7BG Kadın Örgütü'nün düzenlediği seminerin önemli olduğunu ifade ederek, "Eğit, İlet, Dönüştür" sloganı adı altında yapılan  semine derin anlamlar taşıdığını vurguladı.

"Önce eğitilelim sonra bilgiyi paylaşalım, sonra paylaştığımız bilgiyi daha büyük kitlelere ulaştıralım, güzellikler yaratalım" diyen Siber, yaşam kalitesinin temelinde ve sağlık, trafik, gıda gibi tartışılan her konuda  eğitimin bulunduğunu kaydetti.

Eğitimin; insan ve ülkeye kalite yanında topluma da huzur getirdiğini söyledi.

"Şu an iktidarda ve sorumluluklarımız var. Hep eleştirdiğimiz, olmasını istediğimiz, özlediğimiz güzellikleri yaratmak için iktidardayız" diyen Sibel Siber, mevcut sıkıntıların farkında olduklarını dile getirerek, seminer sloganında bulunan "ilet" konusunun büyük önem taşıdığı ve ülkede yapılanların tümünün halkla paylaşılması gerektiğini kaydetti..

Kadın Örgütünü düzenlediği seminer için kutlayan Melis Başkanı Siber, sorunların paylaşıldıkça daha kolay çözüm bulunabileceğini de işaret etti.

YORGANCIOĞLU

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ise insan yaratıcılığı ve kalitesini geliştirmesi yanında, insanların hayata daha çok şeyler katabilmesini sağlayan böylesine anlamlı seminere katılmanın mutluğunu ifade etti.

Kadın örgütünün düzenlediği seminerin, parti ve kadınların hayatın her alanında daha önemli yerlerde bulunmasını sağlama yönünde üstlendiği önemli bir görev olduğunu kaydetti.

"Dünya nüfusunun yaklaşık yarısını oluşturan kadınların hayatın her alanında temsil edilmesi gerçeğinden hareketle bu tür seminerlerin sürekli yapılması inancındayım. Bu Kapsamda Kadın Örgütü'ne teşekkür etmek istiyorum" diyen Yorgancıoğlu, CTP/BG'nin; Kıbrıs Türk halkının yaşam kalitesini artırma, onu uluslararası hukukun parçası yapma, Kıbrıs sorununda çözüme ulaşma ve kadınları hayatın her alanında daha etkin olmalarını sağlama amacı bulunduğunu vurguladı.

Kıbrıs sorununa büyük önem veren partisinin geçmişten bugüne ortaya koyduğu çabaları ve olumlu sonuçlarını herkesin izlediğini ifade eden Özkan Yorgancıoğlu, toplumlararası görüşmelerin esasına geçilmek adına yayınlanması beklenen ortak metin konusunda ilerleme sağlandıysa bunda en büyük katkıyı CTP/BG ile parti temsilcileri koyduğuna işaret ederek, bu konudaki gelişmenin Cumhurbaşkanı Eroğlu'na kalsa bunun mümkün olamayacağını iddia etti.

"Bizler bu ülkede insanlarımızın geleceğe daha güvenle bakması, Kıbrıs sorunun çözülmesi ve çocuklarımızın geleceği güvence altına alması, bölge ve dünyada barışı daha anlaşılabilir kılabilme adına mücadele yürütürken büyük bir sorumluluk taşıdığımızı biliyoruz" diyen Başbakan Yorgancıoğlu, mücadeleyi bu sorumluluk bilinciyle daha ileri taşıma görevleri bulunduğunu kaydetti.

CTP/BG'nin gerek muhalefet, gerekse iktidarda olsun Kıbrıs Türk halkının en çok beklenti içinde olduğu bir parti olduğuna işaret eden Yorgancıoğlu, diğer partilerin güçleri ne olursa olsun halkın CTP/BG'den beklentilerinin diğer partilere oranla her zaman daha fazla olduğunu da söyledi.

Dünya ve dış etkenlere bağlı olarak yaşanan olumsuz gelişmelerin ülke ekonomisinin seyrini istenilen yönde gelişmesini engelleyebileceğini belirten Başbakan Yorgancıoğlu,  kendi ayakları üzerinde duran bir halk ile ekonomi yaratmak için herkesin birlikte hareket etmesi; aksi halde dış güçlerin Kıbrıs Türkü'ne bazı şeyler dayatabileceğine işaret etti.

SORAKIN

CTP/BG Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın ise semineri; parti içi iletişimi güçlendirme ve çalışanlara sinerji yaratma amacıyla düzenledikleri belirterek, örgütsel iletişim konusunun önem taşıdığını vurguladı.

"Eğitim çalışmalarını önemsiyoruz. Çünkü siyasetin önündeki en büyük tehlike kendini geliştirememektir" diyen Sorakın, kendini geliştirebilmenin çalışmalara ivme kazandıracağını kaydetti.

CTP/BG için; "zor günlerin partisidir" diyen Sorakın, şu an iktidarda olan partilerinde halkın beklentileri bulunduğunu ifade etti.

Sibel Sorakın, bu yıl yerel yönetimler, gelecek yıl ise Cumhurbaşkanlığı seçimleri bulunduğunu bu nedenle  tüm örgütlerin birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

(UG/KAR)      FOTOĞRAFLI

 
1 Şubat 2014 Cumartesi 15:49
Okunma: 894
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu