Ana Sayfa » Kıbrıs » CUMHURBAŞKANI EROĞLU BABALAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

CUMHURBAŞKANI EROĞLU BABALAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bugüne kadarki tarihsel gelişim sürecinde, başarılarda, babaların canı, emeği, alın teri bulunduğunu bildirdi.

 
 
CUMHURBAŞKANI EROĞLU BABALAR GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

 

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu, "Hiç şüphesiz ki bugünümüze, yarınlarımıza da babalarımızın bilgisi, ailesine, vatanına, halkına, Devleti'ne sevgisi, çalışkanlığı ivme kazandıracak, damgasını vuracaktır? dedi.

Eroğlu, "Bir baba, Cumhurbaşkanı olarak tüm babaları sevgi ve saygıyla selamlıyor, herkese ailesi ile birlikte sağlıklı mutlu günler diliyorum? ifadesini kullandı.

"BABALAR ANNELERLE BİRLİKTE AİLENİN KURUCUSU?

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Babalar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şöyle dedi:

"Babalar, annelerle birlikte ailenin kurucusudur. Ailenin mutlu, huzurlu, güven içinde bulunmasında, çocukların yetiştirilmesinde, onlara sahip çıkılmasında babalarla annelerin ortak katkı ve sorumlulukları vardır.

Anneler Günü kadar Babalar Günü de değerlidir ve kutlanmasında, babaların öneminin, sorumluluğunun anımsanmasında, anımsatılmasında toplumsal olarak büyük yarar vardır. Babalar ailelerine, yurtlarına karşı sorumluluklarını yerine getirirken onlara katkı sağlamak, destek çıkmak, yardımcı olmak devletin, hükümetlerin başlıca görevlerindendir.

Ailelerimizin refah ve mutluluğunu zengin ülkelerdeki ailelerin seviyesine yükseltmek, yarınların güvence altına alınması için elzemdir. Bunun için bireyin hak ve özgürlüklerini gözeten, aileyi koruyan, yücelten, çağdaş devlet yönetimi anlayışını süratle yaşama geçirmeliyiz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bugüne kadarki tarihsel gelişim sürecinde, başarılarda babaların canı, emeği, alın teri vardır. Hiç şüphesiz ki bugünümüze, yarınlarımıza da babalarımızın bilgisi, ailesine, vatanına, halkına, Devleti'ne sevgisi, çalışkanlığı ivme kazandıracak, damgasını vuracaktır.?

"HEDEF ANLAŞMA?

Doğru bir antlaşma ile uluslararası alanda yerini almak ve yaşam kalitesi yüksek, çağdaş demokratik değerlere bağlı bir ortamda yaşamanın Kıbrıs Türk Halkı'nın hakkı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Eroğlu, "Bir antlaşma hedefimizdir, bir antlaşmanın elbette büyük önemi vardır ama kimse, sorunlarımızın çözümünün sadece bir antlaşma ile mümkün olabileceğini ileri sürmemelidir. Böylesi bir düşünce bizi çözüme bağımlı, edilgen, kolaycılığı seçen bir noktaya iter ve bundan zarar görürüz? ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI SEÇİLME NEDENİ

"Halkımın ne istediğini, beni niçin Cumhurbaşkanı seçtiğini, bana neden güven duyduğunu bilerek görevimi yapmaya çalışıyorum? diyen Eroğlu mesajına şöyle devam etti:

" Ben ve çalışma arkadaşlarım, Rum komşularımızla Kıbrıs'ta var olan gerçeklere dayalı, yaşayabilir, kalıcı olacak bir antlaşma için samimi bir gayret içinde bulunuyoruz. Ancak şurası da bir gerçek ki sadece bizim samimiyetimiz ve gayretimizle bir sonuca ulaşmak mümkün değildir.Rum tarafı; gerçekleri görmeli, uzlaşmaz tavrından vazgeçmeli, Kıbrıs'la ilgili taraflar Rum tarafının antlaşma yoluna girmesine katkı sağlamalıdır.

"ÖNEMLİ OLAN NİYET?

Kıbrıs konusunda görüşülmemiş, tartışılmamış konu kalmamıştır. Önemli olan niyettir. Eğer niyet iyiyse sonuç alınması ve kısa süre içinde referanduma gidilmesi mümkündür. Ne var ki masadaki durum konusunda iyimser konuşmak şu an için çok zor. Rum tarafı; Sayın Talat ve Hristofyas, ben ve Sayın Hristofyas arasında 2008-2012 yılları arasında sağlanan anlaşmalardan, yakınlaşmalardan beğendiklerini almaya, beğenmediklerinden caymaya çalışıyor.

RUM TARAFININ İSTEKLERİ

Rum tarafı masada resmin bütününü, haritayı görmek istiyor. Biz buna karşı değiliz ve kendilerine geliniz referanduma kadar gidecek büyük resmi, yol haritasını ortaya koyalım, ondan sonra resmi de, haritayı da müzakere edelim diyoruz. Rum tarafı bizim bu isteğimizin Sayın Anastasiadis ve benim 11 Şubat'ta yaptığımız ortak açıklamaya uymadığını iddia ediyor ama gerçek öyle değildir. O açıklamada, yapılandırılmış, sonuç odaklı bir süreçten söz edildiğini kimse göz ardı etmemelidir.

Bu anlamlı, dünyaca kutlanmakta olan günde bir kez daha Kıbrıs'ın gerçek bir barış adası, bölgeye örnek oluşturacak bir işbirliği odağı olması için çaba göstermekte olduğumuzun altını çizmek istiyorum.

BABA OLARAK

Bir baba, Cumhurbaşkanı olarak tüm babaları sevgi ve saygıyla selamlıyor, herkese ailesi ile birlikte sağlıklı mutlu günler diliyorum.?

(ŞEB/SEL)

 
14 Haziran 2014 Cumartesi 13:44
Okunma: 1334
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu