Ana Sayfa » Kıbrıs » Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer'in Hemşireler Günü Mesajı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer'in Hemşireler Günü Mesajı

Lefkoşa, 11 Mayıs 13 (T.a.k): Meclis Başkanı Hasan Bozer, Her Türlü Sağlık Hizmetinin Dengeli, Sürekli, Kaliteli Ve Ulaşılabilir Olmasındaki En Önemli Faktörün, Bütün Sağlık Hizmetlerinin, Hekim, Hemşire Ve Diğer Sağlık Çalışanlarıyla Ekip Hizmeti Olarak Sunulması Olduğunu Söyledi..

 
 
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer'in Hemşireler Günü Mesajı

Bozer, "Hemşirelik, bu ekip hizmetinin olmazsa olmazı ve en temel unsurlarından birisidir" dedi.

Bozer, Hemşireler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, hemşireliğin büyük bir özveri ve hoşgörü gerektiren, yüreği insan sevgisiyle dolu olarak, şefkatle, sabırla yapılan, kutsal, onurlu ve zor bir meslek olduğunu vurguladı.

İnsanlar arasında ayrım gözetmeksizin görevini özveriyle yapan hemşirelerin, bireyin, ailenin ve toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık halinde iyileştirilmesi hizmeti veren sağlık ekibinin en önemli öğelerinden birisi olduğunu ifade eden Bozer, hemşireliğin, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslek olduğu için temelinde sabır, sevgi ve saygı yattığını söyledi.

Bozer mesajına şu şekilde devam etti;

"Halk sağlığını korumayı hedefleyen planlama ve örgütlenme çalışmalarına katkı koymak, hastalık halinde tedaviye yönelik hizmetleri sunmak gibi önemli sorumlulukları bulunan hemşirelerimiz, her koşulda güler yüzlü olmak gibi bir meziyeti sergilemeyi de becerebilmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle insan sağlığı için önemli ve kutsal bir görev ifa eden hemşirelerimizin, 'Hemşireler Günü'nü' kutlar, hastalarımıza şifa veren uğraşlarındaki başarılarının devamını dilerim."

(AK/HÖ)

 
11 Mayıs 2013 Cumartesi 13:00
Okunma: 711
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharat