Ana Sayfa » Kıbrıs » CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU TOPLANDI

CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU TOPLANDI

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Meclis Başkanı Sibel Siber başkanlığında saat 10.55'de toplandı.

 
 
CUMHURİYET MECLİSİ GENEL KURULU TOPLANDI

 (T.A.K.): 

Genel Kurul'un gündeminde, "Kıbrıs Türk Hava Yolları Uçuşlarının Sonlandırılma Sebeplerinin Araştırılması İle İlgili Meclis Araştırma Komitesinin, İçtüzüğün 114'üncü Maddesinin (6)'ncı Fıkrasına İlişkin Raporu? bulunuyor.

Milletvekillerinin 9 güncel konuşma istemine de yer verilecek Genel Kurul toplantısında, sözlü sorusu olanlar da soruları kürsüden sorabilecek.

 

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak DP-UG’nin Meclis komite üyeliklerindeki değişimiyle ilgili tezkere okundu.

Buna göre, DP-UG Milletvekili Hasan Taçoy’un bakan olması ile  Cinsiyet Ayrımcılığını İzleme Komitesi’nde boşalan üyeliğe DP-UG milletvekili Esat Ergün Serdaroğlu; Faiz Borç Alacak İlişkileri Düzenleyen Tüm Mevzuata İlişkin Değişiklikleri Hazırlamak ve Görüşmek üzere oluşturulan geçici (Ad-Hoc) komitesindeki üyeliğe de Fikri Ataoğlu getirildi.

DP-UG Milletvekili Özdemir Berova’nın bakan olması ile boşalan, Digitech İletişim Ltd’e yapılan stopaj vergisi uygulaması  ile ilgili Meclis Araştırma Komitesi’ne, DP-UG Milletvekili Hamit Bakırcı; Geçmişten Günümüze kadar Devlet Kadrolarına yapılan Tüm istihdam şekillerinin yürürlükteki mevzuatlarca yasal olarak yapılıp yapılmadığının araştırılması hakkında meclis araştırma komitesine de Mustafa Arabacıoğlu getirildi.

ATUN

Genel Kurul’da ilk gündem dışı konuşmayı, UBP Genel Sekreteri Sunat Atun, ekonomik konularda yaptı.

Geçen gündem dışı konuşmasının ardından Başbakan’ın kendisine verdiği cevapta “Atun hükümetin başarısını kıskanıyor” dediğini belirten Atun, vatandaşların buna tepki göstererek kendisinden, başbakana “uzayda mı yaşıyor” diye sormasını istediğini söyledi.

Ülkede bütün sektörlerin sorunlarla boğuştuğunu savunan Atun, hükümetin icraatlarının bulunduğu kitapçığın milletvekillerine dağıtılmasını istedi.

Başbakanın, Maliye Bakanının ve Ekonomi Bakanının Genel Kurul’da bulunmamasını eleştiren Atun, Meclis Başkanı Sibel Siber’in, Başbakan’ın kabulleri bulunduğunu söylemesi üzerine, bunu da eleştirdi.

Hükümetin ülkede yatırımı teşvik edecek uygulamalar yapmadığını, UBP döneminde başlatılan uygulamaların ise ileriye götürülmediğini savunan Atun, hükümetin kaygısının idare edip iktidarını sürdürmek olduğunu, ekonomi ile ilgili kaygısı bulunmadığını iddia etti.

Hükümet programında yer alanların hiçbiri için birşey yapılmadığını ileri süren Atun, hükümetten çelişkili açıklamalar çıkmakta olduğunu da savundu.

Elektrik Kurumu ile ilgili verdikleri soruya aldıkları yanıtın, kurumun batırıldığını gösterdiğini savunan Atun, kurumun borcunun 345 milyon TL olduğunu, UBP’den sonra 100 milyon TL arttığının görüldüğünü söyledi.

Atun, kurumun alacaklarının ise 200 milyon TL artış gösterdiğini; bunu, hükümetten alınan cevaptan söylemekte olduğunu kaydetti.

Atun, “Bu hükümet morga gitti artık” dedi.

SANER

UBP Milletvekili Hamza Ersan Saner, özelleştirmeler ile ilgili söz aldı.

Saner, CTP-BG özelleştirmeye karşı görünse de iktidarlarında GSM operatörü ve CAS örneklerinde olduğu gibi “özelleştirmelerin dik alasını”  yaptığını savundu.

DP-UG’nin Ercan ihalesini iptal edeceğini söyleyerek iktidara geldiğini ancak hiçbirşey yapmadığını savunan Saner, “Şimdi aspir ekmekle uğraşıyorlar” dedi.

“Sokakta başka, burada başka konuşmanızın anlamı yok. Sözünüz neyse özünüz de o olsun” diyen Saner, Ercan konusunda askerle yapılan anlaşmanın gereklerinin yapılmadığını, askerin de hükümete karşı “güven erozyonu” yaşadığını savundu.

Uluslararası bir ihalenin iptalinin ne demek olduğunun iyi düşünülmesi gerektiğini kaydeden Saner, bir an önce ne yapılacağının tespit edilip harekete geçilmesi gerektiğini, ihalede yer tesliminin ardından sürenin başlayacağı koşulu bulunduğunu ifade etti.

Ercan’da mevcut pistin uzatılarak dünyanın en büyük pistlerinden biri olacağını, apronun uzatılacağını anlatan Saner, “Bu ihale bizim için çok önemli. Ercan ilk yapılan uluslararası ihalelerden biri ve tamamlanması  önemli” dedi.

Saner, konunun takipçisi olacaklarını, ya gerekenlerin yapılması ya da iptal edilecekse iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

TAÇOY

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Ercan Havaalanı’nın 24 aydır ihaleyi kazanan firmanın kullanımında olduğunu belirterek, yapılması gerekenlerin yapıldığını, 2014 çıkmadan Beyköy’de yapılacak tesisilerin de yapılmaya başlanacağını kaydetti.

Ortada iki proje olduğunu, birinin Ercan Projesi olduğunu, diğerinin de devletin verdiği söz olan askerden boşalacak yere tesis yapmak olduğunu anlatan Taçoy, devletin yükümlülüğü olanın yapılması konusunun hükümette konuşulduğunu söyledi.

Ercan ihalesini kazanan şirketin de yükümlülüğünü yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Taçoy, şirketle bağlantıya geçerek şartnameye uyması gerektiğini belirttiklerini kaydetti.

İhale şartnamesinde pürüzler olduğunu, bunların giderilmesi için de çalışmalar yapmakta olduklarını kaydeden Taçoy, bu ay sonu firmayla görüşeceklerini ifade ederek, “Biz, bize bırakılan sorumluluğun takipçisiyiz” dedi.

Pist konusunun da ayrı bir olay olduğunu belirten Taçoy, önümüzdeki günlerde bunların hepsinin konuşulacağını söyledi.

SANER

Tekrar söz alan Hamza Ersan Saner, ihalenin iptal edilmeyeceğini öğrenmekten mutlu olduklarını belirterek, “Anlaşılan Serdar Bey söylediklerinden caydı” ifadesini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU

UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu da, hükümetin genel durumu konusunda söz aldı.

Basında yer alan, hayvancıların iflasın eşiğinde olduğu şeklindeki habere dikkat çeken Çavuşoğlu, üreticilere alacağının verilmemesi halinde girdilerini nasıl karşılayacağını sordu.

Eski KTHY çalışanları ve ETİ çalışanlarının sorunlarına da değinen Çavuşoğlu, hükümetin durumunu görmek için bu sektörlerin feryatlarına bakmanın yeterli olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, aspir ekimi konusunda, çiftçilerin fikirbirliği içinde olmamasının yanı sıra hükümetten de, bu konuda çelişkili açıklamalar çıktığını savundu.

Çavuşoğlu,  kamuya yapılan bazı istihdamların, sözlü sınav yapılarak, münhal ilan edilmeden yapıldığını; partizanlık yapılmakta olduğunu da iddia etti.

Sağlık hizmetinin zayıf olduğunu ileri süren Çavuşoğlu, Dipkarpazda eczacı olmadığı için hemşirelerin ilaç verdiğini belirterek, hemşirelerin eczacılık yapma yetkisi olup olmadığını sordu.

Kaç ambulansda defipiratör olmadığını soran Çavuşoğlu, Karpaz’daki ambulansta bulunmadığını söyledi.

Recep Tayip Erdoğan Otaokulunda geçen yıl 18 olan öğretmen sayısının bu yıl 13 olduğunu, resim müzik gibi derslerde sorun olduğunu, sınıfların birleştirildiğini kaydeden Çavuşoğlu, asgari standartların sağlanması gerektiğini söyledi.

“CTP-BG ve DP-UG hükümeti geçici öğretmenleri torpille atıyor” diyen Çavuşoğlu, bu uygulama ile başarısızlığın belli bölgelere yığılmakta olduğunu savundu.

Dipkarpaz’a doktor ve öğretmen gitmediği gibi, gazete de gitmediğini ileri süren Çavuşoğlu, UBP döneminde bölgeye kurulan banka şubesinin de kapalı olduğunu iddia etti.

Çavuşoğlu, “Böyle bir zihniyetle KKTC ileriye gitmez” dedi.

BEROVA

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova da söz alarak, geçici öğretmenlik konusuna değinmek istediğini belirterek, geçici öğretmenliğin kamudaki geçilikle aynı olmadığını söyledi.

8-9 yıllık geçici memurlar olduğuna dikkat çeken Berova, geçici öğretmenliğin ise, görev yapamayan öğretmenlerin yerine süresi belli olarak, bir öğretim yılını aşmayacak şekilde olduğunu ifade etti.

Geçici öğretmenler konusunda çalışmaları olduğunu belirten Berova, yeni bütçe yılı ile, eksik olan öğretmenlerin kadrolu alımı yapılacağını kaydetti.

Berova, geçici öğretmenler için de, bölgeye yakın olanların seçilmesi yoluna gidileceğini söyledi.

GÜLLE

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle de, sağlık alanında özellikle Karpaz bölgesinin arzu edilen ilgiyi görmediğini söyledi.

Bölgede yeni bir sağlık merkezi yapılacağını, bu konuda ihaleye çıkılacağını ifade eden Gülle, yerinde sağlık hizmeti de başlattıklarını kaydetti.

Belediyelerle işbirliği halinde, sorunu olan kronik hasta bulunan evlere sağlık hizmeti verilmekte olduğunu ifade eden Gülle, bunun geliştirilerek devam ettirileceğini söyledi.

Büyükkonuk’a sağlık merkezi açılmakta olduğunu belirten Gülle, 10 tane yeni defipiratör alımı yapılmakta olduğunu, birinin de Karpaz’a gideceğini kaydetti.

Karpaz’da gece kalacak şekilde  hekim bulundurulacağını belirten Gülle, daha etkin bir sağlık politikası izleneceğini söyledi.

CTP-BG Milletvekili Armağan Candan’ın yerinden, Cengiz Topel Hastanesi ile ilgili sorusuna cevap veren Gülle, Karpaz ve İskele’den  özel ilgi alanı olarak bahsederken, Güzelyurt ilçesini de aynı gördüklerini söyledi.

O bölgedeki sağlık hizmetlerinin sağlık ihtiyacını karşılamaya yetmediğini kaydeden Gülle, Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılmasına veya etkinliğinin kısıtlanmasına yönelik bir düşünceleri olmadığını söyledi.

LAÜ ile sağlık çalıştayı planlamakta olduklarını kaydeden Gülle, Güzelyurt ve Lefke bölgesinin her ikisinin de kazançlı çıkacağı bir uygulama düşündüklerini belirtti.

Lefkelileri anladığını da söyleyen Gülle, ortada gezinen hastanenin kapanacağına yönelik söylemlerin doğru olmadığını söyledi.

Gülle, iskele gibi Güzelyurt’a da özel ilgi göstereceklerini ve buna da sağlıktan başlayacaklarını vurguladı.

Gülle, Cengiz Topel’in belli alanlarda öne çıkacağı şekilde uygulamaları olacağını söyledi.

Gülle, TDP Milletvekili Zeki Çeler’in bir sorusu üzerine, mesai saati dışında kamu görevlisi veya sigortalı olanlardan ücret alınmadığını söyledi.

ÇAVUŞOĞLU

Tekrar söz alan Nazım Çavuşoğlu, hükümetin geçici öğretmenleri sıralama sınavı ile almadığını savundu.

ANGOLEMLİ

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli de söz alarak, TDP olarak Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılmasına karşı olduklarını söyledi.

 

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu, kuraklık paralarının yarısının ödendiğini, geriye kalanın da haftaya ödeneceğini söyledi.

KIB-TEK’i hükümetin atadığı Yönetim Kurulu’nun  yönettiğini de vurgulayan Sennaroğlu, “Kurum fiili olarak özerktir” ifadesini kullandı.

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde milletvekilleri çeşitli konularda görüş belirtti, öneri ve eleştirilerde bulundu; ilgili bakanlar da yanıtladı.

SUCUOĞLU

UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, mali konularda söz alarak güncel konuşma yaptı.

MR çekimi için randevuların mart ayına verilmekte olduğunu, bu konuda bilgi istediklerini söyleyen Sucuoğlu, en yoğun acil servis Lefkoşa’da olmasına rağmen tek acil uzmanının Girne’de olmasının nedenini sordu.

CAS çalışanlarının eski KTHY çalışanı olduklarına dair Başsavcılık’tan  yazılı görüş verildiğini de kaydeden Sucuoğlu, Çakıcı’nın Özelleştirme Yasa önerisi sunmasının ardından Başbakanlığın meclise 28 Ekim’de  bir yazı göndererek “Maliye Bakanlığı’nın yasa önerisinin geçirilmesini uygun görmediğini” bildirdiğini kaydetti. 10 Kasım’da ise hükümetin oyları ile yasa önerisinin komitede ivedilikle görüşülmesinin  meclisten oybirliği ile geçtiğini kaydeden Sucuoğlu, “Sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

Özelleştirme konusunda hükümetin tutarsız hareket ettiğini belirten Sucuoğlu, bunun ciddiyetten uzak olduğunu söyledi.

Kıdem konusuna da değinen Sucuoğlu, görevlendirmelerin kıdemine göre yapılmadığını ileri sürdü.

Aspir konusuna değinirken de Sucuoğlu, “Türkiye’de şu an uygulanan sistemde maliyete % 75 oranında destek veriliyor” diyerek, aspir konusunda ülkede herhangi bir çalışma olup olmadığını sordu.

OĞUZ

UBP Milletvekili Dursun Oğuz da tarım konusunda söz aldı.

Devletin tıkanmış durumda olduğunu belirten Oğuz, Ersın Paşa Mahallesi’nin muhtarının mührü olmadığını, yetkisiz olduğunu söyledi.

Meclis Başkanı Sibel Siber’in mecliste hellim konusunda konuşmasına atıfta bulunan Oğuz, kendisinin de bu konuda konuştuğunu ancak dikkate alınmadığını söyledi ve bunu eleştirdi.

Oğuz, “Milletin sorunlarını dile getiriyoruz, duyarlılık hepimiz için geçerli. Biri konuşunca dikkate alınmıyor, öbürü dile getirince önemli oluyor…” dedi.

Elektrik Kurumu’na yapılan yeni istihdamları da eleştiren Oğuz, bakanın KIB-TEK konusunda dikkate alınmadığını savundu.

Oğuz, fuel-oil fiyatları düşerken elektrik ücretlerinde indirim yapılmayıp “zaten zararına satıyorduk” denildiğini, diğer yandan da kuruma istihdam yapılmakta olduğunu söyledi.

Kıb-Tek ile hükümet arasında kopukluk olduğunu, siyasiler karar alırken diğerinin “yapamazsın” dediğini ileri süren Oğuz, AKSA filtre takarsa Teknecik’in ne olacağını sordu.

Gazimağusa Limanı’na 14 Ekim’de gelen böcekli balaların karantinaya alındığını kaydeden Oğuz, ülkeye sağlık açısından girmesi sakıncalı bir ürünün neden 24 gün bekletildiğini, neden hemen geri çevrilmediğini sordu.

Bu konuları takip etmekte olduklarını belirten Oğuz, “Biz hergün o gemiyi kontrol ettik” dedi.

Oğuz, Tarım Bakanı’na da seslenerek, hayvancının eylem hazırlığında olduğunu, tarimcının doğrudan gelir desteğini beklediğini belirterek, bakanın neyi beklediğini bilmek istediğini belirtti.

TÖRE

UBP Milletvekili Zorlu Töre de, ulusal mücadele ve KKTC’nin kuruluşu konusunda söz aldı.

Töre, 20 Temmuz ve 15 Kasım’ın iki önemli milli bayram olduğunu, KKTC’nin yolunun açık olduğunu ve yoluna devam etmekte olduğunu söyledi.

Rumların tutumunun ortada olduğunu, Anastasiadis’in “Egemenliğimizi tanıyın” söyleminin sakat bir yaklaşım olduğunu ifade eden Töre, iki toplumlu devletin yıkıldığını hatırlattı.

Kıbrıs meselesinin yanlış zeminde olduğunu kaydeden Töre, tarihte yaşanan gerçekleri unutmadan geleceğe yön vermek gerektiğini söyledi.

KKTC’nin Kıbrıs Türkü için en büyük bayram olduğunu kaydeden Töre, milletvekillerine yeminlerini unutmama cağrısı yaptı.

Töre, Atatürk’ün sözlerinden alıntılar yaptı.

TATAR

UBP Milletvekili Ersin Tatar da, ekonomik sorunlarla ilgili güncel konuşma yaptı.

2015 bütçe görüşmelerinin başladığını hatırlatan Tatar, Maliye Bakanı ve komite başkanının sürdürülebilir bir ekonomik yapıdan bahsetmesine rağmen bütçe açığının artmakta olduğunu söyledi.

Ekonominin kontrol altına alınamadığını, e-devletin durduğunu  ifade eden Tatar, iyi giden birşey olmadığını iddia etti.

Fiyat istikrar fonu gelirini artırmak için akaryakıt fiyatlarının otomasyon olarak gerekli miktarda düşmediğini belirten Tatar, elektrik fiyatlarında niye düşüş olmadığını da sordu.

Kıb-Tek’e 100’e yakın kişi alınırken sendikanın sessiz kalmasını eleştiren Tatar, bunun faturasının ödeneceğini ileri sürdü.

GSM olayında Başbakan’ın ve eski bayındırlık bakanının haberi olmadığını söylediğini iddia eden Tatar, GSM operatörleriyle sözleşmenin CTP-BG döneminde yapıldığını kaydetti.

Ülkede hükümete güven olmadığı için projelerin ertelenmekte olduğunu, bu nedenle para da gelmediğini söyleyen Tatar, 2016-2019 programının şimdiden hazırlanması gerekirken “koltuk kavgasından” yapılamadığını iddia etti.

Hayvancının, çiftçinin, narenciyecinin şikayetçi olduğunu ifade eden Tatar, “Ülke iflas noktasına geldi” diye konuştu.

SENNAROĞLU

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Önder Sennaroğlu da yanıt konuşmasında, tarımda sıkıntının çok olduğunu, ancak bu sıkıntıların tümünü devletin gideremeyeceğini ifade etti.

Sennaroğlu, önemli olanın sıkıntıları  bir düzeyde giderip üreticiyi bir sonraki yıla taşımak olduğunu söyledi.

Hayvan üreticisinin süt bedellerini alamadığının doğru olmadığını belirten Sennaroğlu, partisinin daha önceki iktidarında bıraktığı süt sistemini anlattı.

İthalatçının süt ödeme süresini 15 gün uzatırken üreticinin de ödenme süresinin 15 gün aksadığını belirten Sennaroğlu, bunun 2009-2013 hükümetinin neden olduğu bir aksama olduğunu söyledi.

Ödeneklerin sıkıntıya girdiği ve bazı imalatçıların zorda olması nedeniyle ödeme yapamadığını anlatan Sennaroğlu, 5 kasım ödemesinin aksilik olmaması halinde en geç pazartesi yapılacağını, 20’sindeki ödemenin de gününde  olacağını söyledi.

Süt bedellerinin gününde düzenli olarak ödenmesi için çalışma yaptıklarını da söyleyen Sennaroğlu, küçükbaş hayvan üretiminin yüzde 50’lere gelmesi gerektiğini, bu nedenle büyükbaşa sınırlama getireceklerini ifade etti.

Kuraklık paralarının yüzde 50’sinin ödendiğini belirten Sennaroğlu, geriye kalanın da haftaya ödeneceğini kaydetti.

KIB-TEK’de hükümetin atadığı Yönetim Kurulu bulunduğunu söyleyen Sennaroğlu, “Fiili olarak kurum özerktir” ifadesini kullandı.

Sennaroğlu, “Jeneratörlerin ihalesiz alındığı, led ampül gibi konularda yasadışılık olduğu iddiası varsa Sayıştay, Başsavcılık denetlesin” dedi.

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, “Kıbrıs Türk Hava Yolları Uçuşlarının Sonlandırılma Sebeplerinin Araştırılması İle İlgili Meclis Araştırma Komitesinin, İçtüzüğün 114’üncü Maddesinin (6)’ncı Fıkrasına İlişkin Raporu” da görüşüldü.

Meclis Araştırma Komitesi Başkanı CTP-BG Milletvekili Asım Akansoy’un raporu okumasının ardından, UBP Milletvekili Dursun Oğuz komitenin toplanamama nedenlerini sordu.

Akansoy, komitenin yeter sayısına ulaşılamaması nedeniyle toplanmasında aksamalar yaşandığını, süreci tamamlama imkanı bulunamadığını söyledi.

Gelinen aşamada son raporun okunduğunu, sonrasına Genel Kurul’un karar vereceğini belirten Akansoy, “Bu çalışmanın sonuçlandırılması boynumuzun borcudur ancak teknik soruna takılmıştır” dedi.

SANER

UBP Milletvekili Ersan Saner ise, komitenin kurulmasının kendi önerisi olduğunu, KTHY’yi batıranların ortaya çıkmasını istediklerini belirtti. Saner, “Komite başkanı komitenin toplanamayacağını bildiği için toplantıya çağırmadı. Biz UBP olarak bu işin peşini bırakmayacağız. Başka bir araştırma önergesi daha vereceğiz. KTHY’yi batıranların yanına kalmayacak, kimler olduğu ortaya çıkacak” dedi.

Saner, KTHY’yi batıranların kim olduğunun mutlak surette ortaya çıkmasını istediklerini ifade etti.

Saner konuşmasında ayrıca, “KTHY’yi CAS gibi CTP batırdı” iddiasında bulundu.

AKANSOY

CTP-BG Milletvekili Asım Akansoy  da, CTP için KTHY’nin hassas bir konu olduğunu, araştırılması konusunda irade ve samimiyet gösterdiğini kaydetti.

Akansoy, toplantı yapılması için davetiye çıkarılıp komite üyelerine dağıtıldığını ancak yeter sayısına ulaşılamadığı için toplanılmadığını ifade etti.

“Bu konuyu araştıracaksak durum değerlendirmesi yapalım, yeniden nasıl daha verimli olabileceğimizi görüşelim” diye konuşan Akansoy, bundan sonraki zaman diliminin sonuca ulaşmada yeterli olduğunu söyledi.

ANGOLEMLİ

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli de, KTHY konusunun hem UBP hem de CTP-BG hükümetleri döneminde araştırıldığını ancak sonuç çıkmadığını söyledi.

Angolemli, “ Halk arasında ‘Demek ki KTHY’yi batıran UBP ve CTP’dir. Birbirlerini korumaktadırlar’ deniyor” ifadesini kullandı.

Angolemli, komiteye katılmayanların kimler olduğunun bilinmesi gerektiğini söyleyerek, KTHY’yi batıranların meydana çıkması gerektiğini  belirtti.

SANER

UBP milletvekili Ersan Saner, komitenin bir yılda dört toplantı yaptığını, bu toplantılarda dört kişinin dinlendiğini ifade etti. Saner, bu işin 5-6 ayda bitirilemeyeceğini, çok sayıda kişinin dinlenmesi gerektiğini kaydetti.

Toplantıya katılmayanların bilinmesi gerektiğini söyleyen Saner, “UBP bu konuda kendine güveniyor. Gerekeni yapacağız” dedi.

KALYONCU

CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu da, bütün komitelere hangi milletvekillerinin katılıp katılmadığının ortaya çıkması gerektiğini ifade etti.

Kalyoncu, CTP-BG milletvekillerinin görevli oldukları tüm komitelere katılım oranlarının yüksek olduğunu söyledi.

Rapor üzerinde görüşmelerin tamamlanmasının ardından, yazılı sorulara geçildi. Bu bölümün tamamlanmasının ardından meclis oturumu sona erdi.

Cumhuriyet Meclisi bir sonraki toplantısını pazartesi yapacak.

 
13 Kasım 2014 Perşembe 11:18
Okunma: 1153
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu