Ana Sayfa » Kıbrıs » Cumhuriyet Resim Sergisi Ve Konseri 2012 Gerçekleştirildi

Cumhuriyet Resim Sergisi Ve Konseri 2012 Gerçekleştirildi

Lefkoşa, 13 Kasım 12 (T.a.k): Cumhuriyetin 29. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Çerçevesinde Turizm Çevre Ve Kültür Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürlüğü Organizasyonuyla Gerçekleştirilen "cumhuriyet Resim Sergisi 2012" Açıldı..

 
 
Cumhuriyet Resim Sergisi Ve Konseri 2012 Gerçekleştirildi

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) açılışını Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel'in yaptığı sergide 20 yerli resim sanatçının eserleri yer aldı.

Serginin gezilmesinin ardından 12 sanatçının katılımıyla "Cumhuriyet Konseri 2012" gerçekleştirildi.

NAMSOY

Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy açılış öncesi yaptığı konuşmada, KKTC'nin Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesinin en önemli eseri olduğuna işaret ederek, "Kıbrıs Cumhuriyeti"nden dışlanan Kıbrıslı Türklerin çeşitli isimlerle kendilerini yönettikten sonra 1974 yılındaki Mutlu Barış Harekatıyla özgürlüklerine kavuştuğunu söyledi.

Namsoy, Rauf R. Denktaş'ın önderliğinde halkın da desteğinin alınarak ilan edilen KKTC'nin kültür ve sanatla yoğruldukça daha da sağlamlaşacağını ve dünyadaki yerini alacağını da ifade ederek, katkı koyan sanatçılara teşekkür etti.

ÜSTEL

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de KKTC'nin 29. Kuruluş yıldönümünde 3. Cumhuriyet sergisi ve konserinin gerçekleştirildiğinin altını çizerek, Cumhuriyetin kolay olmayan, uzun mücadeleler sonucu elde edildiğini söyledi.

Üstel sergide yar alan sanatçıların tamamının Kıbrıslı Türk sanatçılar olduğunu kaydederek, Bakanlık olarak sanatçılara sahip çıkıp gurur duyduklarını bildirdi.

Sergiyi v