Ana Sayfa » Kıbrıs » DENKTAŞ KOP'A ÜYELİK BAŞVURUSU İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞTI

DENKTAŞ KOP'A ÜYELİK BAŞVURUSU İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞTI

Başbakan Yardımcısı,Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Genel Kurul üyesi kulüplere bir yazı göndererek, Rum Futbol Federasyonu'na (KOP) üyelik başvurusu ile ilgili görüşlerini paylaştı.

 
 
DENKTAŞ KOP'A ÜYELİK BAŞVURUSU İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞTI

 

(T.A.K): 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, gönderdiği yazıda, KOP'a üyelik başvurusu ile ilgili karar alınmadan önce her kulübün konuyu ayrı ayrı kendi genel kurullarına sunarak yetki alınması gereğinin altını çizen Başbakan Yardımcısı Denktaş, kulüplerin vereceği karara kendisi dâhil herkesin saygı duyması gerektiği gibi, alınacak kararın doğuracağı sonuçlara da yine her kesimin saygı duyması gerektiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, kulüplere gönderdiği yazının dağıtımını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,Cumhuriyet  Meclisi Başkanı  Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ve KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu'na da yaptı.

Başbakan Yardımcısı,Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş'ın gönderdiği yazı şöyle:

"Sayın Başkan, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu'nun bugün basınımıza da yansıyan açıklaması yaklaşık on gün önce ortaya koyduğumuz tespiti maalesef doğrular nitelikte bir açıklamadır.

Basına yapılan açıklamada;  "Bu iş bitti. Daha önce hükümete taleplerimizi gerçekleştirmesi için verdiğimiz 45 günlük süre 27 Mart Cuma günü doluyor. Ancak bu süre içerisinde bizim sorunlarımızla bir tek kişi bile ilgilenmedi. Bu nedenle biz de önümüzdeki hafta, daha önce de belirttiğimiz gibi, uluslararası standartlara erişebilmek ve haklarımızı koruyabilmek için Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu'na katılım başvurusu yapacağız" şeklinde kullanılan ifade maalesef Kıbrıs Türk Futbolunun  sonunu getirecek bir girişimin habercisidir. Değerli Başkan, KKTC sporcusunun ve kulüplerinin  "hakkını koruyabilmeyi?  KOP'ta gören Sertoğlu'nun  bu  girişiminin arkasında daha başka neler yattığı, eminim önümüzdeki süreçte ortaya çıkacaktır. Ancak bu aşamada ülke sporundan sorumlu Bakan olarak kamuoyunu ve kulüplerimizi doğru bilgilendirmek görevimdir.

Sayın Sertoğlu'nun  "45 günlük süre 27 Mart Cuma günü doluyor. Ancak bu süre içerisinde bizim sorunlarımızla bir tek kişi bile ilgilenmedi? savı tamamıyla gerçek dışı, kulüplerimizi ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik  manipülatif bir açıklamadır. Bu süreç içerisinde gerek Bakanlığım, gerekse Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri en üst düzeyde sorunla ilgilenmişler ve ilgilenmeye de devam etmektedirler, etmekteyiz.  Ankara'da TC Gençlik ve Spor Bakanı ile yapmış olduğumuz görüşmeler, bizzat kendisinin de katıldığı TFF Başkanı ile yapılan görüşmeler ve ayni zamanda KTFF Yönetim Kurulu üyesi de olan Bakanlığımda görevli üst düzey bir yöneticimin sorunların  çözümüne çare bulmak için Ankara'da birçok kez toplantıya katılmış olması Sayın Sertoğlu'nun bilgisinde olan gelişmelerdir. Kendisinin de birebir katıldığı görüşmeler de ortadayken, "bu süre içerisinde bizim sorunlarımızla bir tek kişi bile ilgilenmedi? şeklinde bir açıklama yapmasının ardında yatan nedenleri açıklamak Sayın Sertoğlu'na düşmektedir. BAL ligine transfer sorununun muhatabı Türkiye, üstüne düşen girişimleri yapmış ancak kendilerinden talep edilen bu girişimler bizzat Sertoğlu tarafından reddedilmiş, yapılan girişimi "değerlendirme" fırsatı dahi KTFF Genel Kuruluna verilmemiştir. Tek kişinin kazdığı kuyuya tüm kulüplerimiz sürüklenmektedir ve ülkede futbolun sonu hazırlanmaktadır. Biz bu filmi daha önce de görmüştük. KKTC halkı verilen sözlerin unutulmasından tutun da, yanlış yönlendirilmeye kadar her manipülasyonu yaşamış ve sonunda kendi gerçekliğini inşa etmiştir. Sporcularımızın  en az yarısının futbol dahi oynayamayacağı;  vatandaşlarımız ve kulüplerimiz arasında doğrudan ayırımcılığın yaşanacağı; KKTC coğrafyasının "illegal ve işgal bölgesi olarak? tanımlanacağı; futbola mali desteğin tümden kesileceği; BAL ligi sorununun içinden çıkılamayacak boyutlara taşınacağı; liglerimizin ve kulüplerimizin kapanma riskine girecekleri; ülkemizde futbol oynayan gençlerimizin sayılarında büyük azalma olacağı, bu absürt ve siyasi nitelikli girişimi Sayın Sertoğlu hangi düşünceyle  "uluslararası standartlara erişebilmek ve haklarımızı koruyabilmek? şeklinde yansıtabildiğinin yanıtını kulüplerimize ve KKTC halkına vermek durumundadır.

Kulüplerimiz elbette bağımsız kuruluşlardır. Her bir kulübümüz kendi üyelerine sorarak kendi  kararlarını verebilirler. Ancak kararlarını verirken eminim yukarıdaki hususları  da dikkate alacaklardır Futbolumuzun dışa açılması için birçok çare vardır ve olması gereken hükümet ve federasyonun bu çareleri birlikte zorlamasıdır. Ne var ki tüm iyi niyetli yaklaşımlarımıza rağmen tek alternatif üzerinde ve anlaşıldığı kadarı ile kapalı kapılar ardında verilmiş olan söz nedeniyle KOP'a müracaat tek alternatif haline getirilerek camiaya sunulmuştur. Kıbrıs Türk Futbolunun  "kurtuluşunu? KOP'ta görmek siyasetin iflası KKTC futbolunun ise intiharıdır. Spordan sorumlu Bakan olarak; gerek ülke siyaseti açısından gerekse ülke sporu açısından genel olarak KKTC kamuoyunu özelde ise değerli kulüplerimizi bilgilendirmek benim görevimdir.  Bu gerçeklerden hareket ederek camianızın aydınlatılarak bir karara ulaşmanızı ümit eder, Genel Kurulunuzda alınacak karara saygılı olacağımızı bilginize sunarım.?

 

 
30 Mart 2015 Pazartesi 08:58
Okunma: 965
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu