Ana Sayfa » Kıbrıs » DP İskele'de Halka Açık Toplantı Düzenledi

DP İskele'de Halka Açık Toplantı Düzenledi

Serdar Denktaş: "uğraşımız Kendi Ayakları Üzerinde Duran Bir Devlet Yaratmak".

 
 
DP İskele'de Halka Açık Toplantı Düzenledi
Lefkoşa, 20 Ocak 13 (T.A.K): Demokrat Parti (DP), "Adaletli Yönetimle Kalkınan, Güçlü İskele-Karpaz İçin Geliyoruz" sloganıyla İskele'de halka açık toplantı düzenledi.


DP'den verilen bilgiye göre, İskele Boğaz Hotel'de dün akşam düzenlenen toplantıda, "DP iktidarında Karpaz ve İskele için hayata geçirilecek projeler" İskele ilçesi halkıyla paylaşıldı.


Toplantıya, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu, Genel Sekreter Bengü Şonya, genel başkan yardımcıları, ilçe başkanları, belediye başkanları ve bazı üst düzey yetkililer, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Toplantıda, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ve İskele İlçe Başkanı Ahmet Cennetoğlu birer konuşma yaptı.


DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, konuşmasında, DP iktidarında nasıl bir İskele-Karpaz olacağını anlatarak, ülke gündemini değerlendirdi.


Serdar Denktaş, İskele-Karpaz halkının, yıllardan beridir terk edilmişlik hissini yaşadığını, iyi yönetilmeyen ülke olanaklarından adaletsiz bir yönetim anlayışı nedeniyle diğer bölgeler kadar faydalanamadığını savunarak, DP iktidarında bu durumu değiştireceklerini söyledi.


Ülkede A'dan Z'ye yapılandırmaya gideceklerini ifade eden Denktaş, ülkede geleceğin DP iktidarında, vatandaşların desteği ve güveniyle yaratılacağını kaydetti.


Toplantıya katılan herkese teşekkür eden Denktaş, katılımın kendilerine cesaret ve moral verdiğini vurguladı.


"SEN KİMSİN?" BROŞÜRÜ  VE "DP İKTİDARINDA İSKELE/KARPAZ" KİTAPÇIĞI


Toplantıda dağıtılan "Sen Kimsin" broşürü ile "DP İktidarında İskele/Karpaz" kitapçığı hakkında detaylı bilgi veren DP Genel Başkanı Denktaş, "Sen Kimsin" broşürünün CTP ve UBP hükümetinin ülkeyi getirdiği noktada Kıbrıs Türk halkının kendini nasıl hissettiğini düşünerek hazırlandığını anlattı.


Denktaş, "Demokrat Parti İktidarında İskele/Karpaz Geliyoruz" kitapçığının ise bölgesel olarak hazırlandığını ve kitabın herkes tarafından incelenmesi ve saklanması gerektiğini ifade ederek, "DP iktidarında", kitapçıkta yazanları gerçekleştiremedikleri takdirde kendilerini sadece Kıbrıs Türk halkının cezalandırmasını talep ettiklerini dile getirdi.


"HATAMIZI GÖREREK YOLUMUZA DEVAM ETTİK"


DP Genel Başkanı Denktaş, 2009 seçim dönemi çok çalıştıklarını, ancak halkın arasına girmediklerini, insanlarla irtibata geçmediklerini ifade ederek, bu hatayı görerek bir buçuk yılı aşkın bir süredir bütün ülkeyi dolaşarak, insanları dinlemeye çalıştıklarını, 2009'da ortaya koydukları programlarını yeniden elden geçirdiklerini anlattı.


"DP kapanır gider" düşüncesiyle milletvekillerini istifa ettirenlerin bu emeline ulaşamadığını ifade eden Denktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Allaha şükür adam gibi duran bir milletvekilim daha kaldı. Bu ülkeyi seven arkadaşlarım, genel sekreterimizin etrafında ilçe başkanları ile birlikte çalışmaya başladı. Halkımız bu kez 'DP haklıdır' diyerek, yaşananlardan onlar da ders çıkararak etrafımızda kenetlendi. Battı, kapanacak denen DP, bugün büyüyen tek parti konumuna geldi. Allah sizden razı olsun."


"UĞRAŞIMIZ KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR DEVLET YARATMAK"


Denktaş, DP olarak bütün uğraşlarının; Güney Kıbrıs ile eşit, ülke insanının dünyanın hiçbir ülkesi karşısında ezik olmayan, Anavatan Türkiye ile ilişkilerde Kıbrıs Türk halkının üstüne düşen görevi yaparak, ev ödevini tamamlayarak mali destek talep ettiğinde helal ederek alan, kendi ayakları üzerinde duran bir devlet yaratmak olduğunu vurguladı.


Denktaş, özlenilen devleti yaratmanın tek yolunun kendi ayakları üzerinde durabilen, geleceği planlayabilen, köyüne gelen siyasi karşısında ezilip bükülmeyen, başını dik tutabilen, rica etmeyip talimat verebilen bir halk yaratmaktan geçtiğini kaydetti.


Bunun için iktidara talip olduklarını ifade eden Denktaş, Yeşilırmak'tan Dipkarpaz'a kadar vatandaşın ayağına kamu hizmeti götüreceklerini de söyledi ve eğitim, sağlık ve tarım sektörüne yönelik hazırladıkları projeleri anlattı.


"İSKELE'YE PREFABRİK DEVLET DAİRELERİ KURULACAK"


Serdar Denktaş, DP İktidarında, Yenierenköy, İskele ve Mehmetçik'te kurulacak ve bölgeli memurların görevlendirileceği "prefabrik devlet daireleri" ile bölge halkının "bugün git yarın gel" uygulamasından ve küçük bir işi için Lefkoşa'ya gitmekten kurtulacağını kaydetti.


"EVİNDE HİÇ DEVLET MAAŞI OLMAYANA İSTİHDAMDA ÖNCELİK"


DP iktidarında da kamuya istihdamların yapılacağını, ancak önceliğin evine hiç devlet maaşı girmeyenlerin olacağını ifade eden Denktaş, "Bu sayede bu devletin eli, şefkati, maaşı hemen her eve girer duruma gelsin" dedi.


"ADİL BİR EĞİTİM SİSTEMİ"


Yeni eğitim politikası çerçevesinde çocukların köylerindeki okullarda en iyi eğitimi almaya başlayacağını anlatan Denktaş, müfredat değişikliği ile birlikte Kuran kursları karmaşasının da son bulacağını, din eğitiminin müfredatın parçası olacağını kaydetti.


Arapçanın ilkokul üçten itibaren seçmeli ders olarak eğitim müfredatının içinde yer alacağını da söyleyen Denktaş, ortaokul ve liselerin kampuslaşacağını ve bölgede tek bir ortaokul-lise kampusu olacağını ifade etti.


Orta üçten itibaren seçmeli ders olarak Arapçayı seçenlerin o eğitim kurumu içerisinde hem Kuran dersleri alabileceğini, hem de kampus içerisindeki bir mescide gidip pratik namazını kılabileceğini anlatan Denktaş, ülkede yaşayan ve kendi eğitimlerini talep eden Alevilerin de kendi eğitimlerini alacağını belirtti.


Böylece devletin laik bir devlet olduğunun anlaşılacağını savunan Denktaş, "Laik devlet, dinlere saygı gösteren, farklı düşüncede olan farklı yaklaşımları olan insanlara da saygı gösteren devlettir. Bunu sağlamak zorundayız" dedi.


"SAĞLIKTA ADALET"


Denktaş, vatandaşların tedavi olmak için Lefkoşa'ya gitmek zorunda kalmaması, aynı hizmeti yerinde de alabilmesi ve doktorunu, hastanesini seçebilmesi gerektiğini ifade ederek, bunu Türkiye'nin başardığını, KKTC'de başaramamanın büyük bir utanç olduğunu iddia etti.


Bunun başarılması için gereken tek şeyin; sosyal sigorta sistemini geçici bir süre, yeniden toparlayıncaya kadar, Türkiye ile yapılacak bir ikili anlaşmayla, o sigorta sistemi kapsamı içine almak olduğunu anlatan Serdar Denktaş, ancak bunu gidip talep edebilecek bir ekibin şu anda mevcut olmadığını savundu.


"TARIM YENİDEN CANLANACAK"


Denktaş, DP olarak ülke tarımının yeniden canlanması ve üreticinin ürettiğini satabilmesi için gerekli projeleri hazırladıklarını da kaydetti. 


"ADALETLİ BİR YAŞAM"


Denktaş, ülkede vatandaşlara "vatandaş" olduğunun hissettirilmediğini, geleceğin planlanmadığını savunarak, vatandaşların da "Benim kızı işe alırsan oy vereceyiz" deme noktasına geldiğini ve bunun sebebinin adaletli bir ortamda yaşanılmamasının olduğunu öne sürdü.


Ülkede 40 yılı aşkın süredir devam eden görüşmelerde CTP ve UBP'nin görünürde farklı görüşte gibi gözüktüğünü, ancak aynı görüşte olduğunu öne süren Serdar Denktaş, iki partiye eleştirilerde bulundu.  Denktaş, devletinden soğuduğunu savunduğu vatandaşları, yeniden devleti ile barıştırarak, Türkiye'den git gide uzaklaştığını iddia ettiği KKTC'yi yeniden Türkiye Cumhuriyeti ile yakınlaştırarak, bağları çok daha sağlamlaştıracaklarını söyledi.


Serdar Denktaş, "Bir Denktaş olarak, bu devleti kuran ve bu devletin kurulması için çaba harcayan bir abiye sahip, kuran kişinin oğlu ve Denktaş'a her dönem destek veren bir partinin elemanı, genel başkanı olarak diyorum ki, bu bizim boynumuzun borcudur" diye konuştu.


KTFF VE RUM FUTBOL FEDERASYONU ARASINDAKİ GÖRÜŞMELER...


Konuşması sırasında Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu arasında devam eden görüşmelere de değinen Denktaş, Kıbrıs Türk takımlarının FIFA'ya üye takımlarla maç yapmasının herkesin istediği bir şey olduğunu, bu imkanı sunmanın dünyanın Kıbrıslı Türklere olan bir borcu olduğunu ifade etti ve "Tüm bunlar hepimizin istediği şeyler... Ama eğer eşitliğimiz bozulmayacaksa, eğer Rum tarafı Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nun esas izin makamı olmayacaksa" dedi.


Denktaş, "Cumhurbaşkanımızın bilgisi dışında, 'siyasiler karışmasın' diyerek bir şeyler yürütülüyorsa burada büyük bir tehlike vardır" diye konuştu. (EMR/HA)  FOTOĞRAFLI    


 
20 Ocak 2013 Pazar 15:13
Okunma: 577
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu