Ana Sayfa » Kıbrıs » DP Lefkoşa İlçe Kadın Ve Gençlik Örgütü Olağan Kongreleri Yapıldı

DP Lefkoşa İlçe Kadın Ve Gençlik Örgütü Olağan Kongreleri Yapıldı

Denktaş: "parti Büyür Ama Küçülmez... Hedef Tek Başına İktidar".

 
 
DP Lefkoşa İlçe Kadın Ve Gençlik Örgütü Olağan Kongreleri Yapıldı

"HER DEVRİN ADAMI DEĞİL, HER DEVİRDE ADAM OLDUM"

Lefkoşa, 21 Ocak 14 (T.A.K.): Demokrat Parti/Ulusal Güçler (DP/UG) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, "Parti büyür ama küçülmez; hedef tek başına iktidar" dedi.

Parti kongrelerinde konuşan  Denktaş, baba Denktaş'ın sözüne atıf yaparak, "Her devrin adamı değil, her devirde adam oldum" ifadesini de kullandı.

Büyük kurultayını 2 Şubat'ta yapmaya hazırlanan Demokrat Parti/Ulusal Güçler (DP/UG)'nin Lefkoşa ilçe kadın ve gençlik örgütü olağan kongreleri yapıldı.

DP/UG'den yapılan açıklamaya gore, kongredelerde Lefkoşa İlçe Kadın Örgütü Başkanlığı'na tek aday Aysel Recai Ergün oybirliği ile yeniden seçilirken, Lefkoşa İlçe Gençlik Örgütü Başkanlığı'na da tek aday Mahmut Hüdaverdi oybirliği ile getirildi.

Kırıkkale TMT Mücahitler Evi'nde dün gerçekleşen kongrelere Genel Başkan, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ve eşi yanında Genel Sekreter Bengü Şonya, bazı milletvekillerileri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve  partililer katıldı.

Derviş Refiker başkanlığında yapılan kongrelerde, sağlık sorunları nedeniyle yurt dışında bulunan Kadın Örgütü Genel Başkanı Esen Yalın Aktoprak'ın mesajı  da okundu.

Aktoprak, Lefkoşa ilçe kadın örgütüne mesajında, kadın örgütünün yapmış olduğu çalışmaları takdir ederken, yeni dönemde de başarılar dileyerek seçilenleri tebrik etti.

Aktoprak, "İki yılı aşkın bir süredir birlikte çalıştığım siz değerli arkadaşlarım, büyük zorluklar karşı karşıya kalmanıza rağmen, zoru başardınız. Öncelikle zor günlerde partimize sahip çıktınız. İki büyük seçim yarışında özveri ile çalışarak partimizin seçimlerden başarı ile çıkmasına büyük katkı koydunuz. Yaptığınız tüm özverili çalışmalar için İlçe Kadın Örgütü'nün bütün mensuplarını kutluyorum" dedi.

DENKTAŞ  "TEK BAŞINA İKTİDAR" İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI

Kongrelerde kadınlar ve gençlere seslenen Genel Başkan, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ise, partinin kuruluşundan itibaren en zor şartlarda dahi ödün vermeden mücadele ettiklerini anlattı.

Denktaş, yeni bir döneme, yeni bir ufka doğru yola çıktıklarını söyleyerek, tek başına iktidar olabilmek için birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Partiyi bölmeye çalışanların olduğunu da söyleyen Denktaş, "Bu parti büyür ama küçülmez" dedi.

"HER DEVRİN ADAMI DEĞİL, HER DEVİRDE ADAM..."

Kendisine yönelik eleştirilere de yanıt veren Denktaş, "Çok şikâyetler aldık, 'iktidara geldi, unutulduk, makam aldı, değişti' diyenler oldu. Ben 1992'den beri ne isem, bugün de oyum; makam aldım diye ne karakterim değişti, ne de duruşum değişti. Kurucu Cumhurbaşkanı, Babam Denktaş'ın da söylediği gibi 'her devrin adamı değil, her devirde adam oldum" dedi.

Ülkenin var olan sorunlarının aşılması ve Kıbrıs Türk halkının refahı için büyük bir sorumluluk aldıklarını da kaydeden Denktaş, "Elbette eksikliklerimiz, yanlışlarımız, vakit sıkıntılarımız olacak. Günün sonunda insanız. Sırasında çocuğumuzdan, torunumuzdan ayrı, köylerde, ilçelerde, kahvehanelerde olabildiğince sizlerle olmaya çalışıyorum. Ancak sırf ülkemin geleceği için çalıştığımdan dolayı eleştiriliyorsam, bunu da hoşgörü ile karşılarım. Çünkü eleştirileri hoşgörü ile karşılamak bana babam Denktaş'ın en büyük nasihatlerinden biridir" dedi.

"Bir tek kişi bütün ülke sorunları ile baş edemez" diyen Denktaş, ekip ruhunun önemine vurgu yaptı.

"Parti insanına değil, başka partililere önem veriyor" yönündeki iddialara da yanıt veren Denktaş, şunları kaydetti:

"Ben ülkenin her ferdine teker teker önem veririm. Her vatandaşımı siyasi rozetle değil, ülke kimliği, insanlığı ile değerlendiririm. Bugün hükümet isek sadece DP Ulusal Güçler'in hükümeti değil, ülkenin hükümetiyiz. Yeşilırmak'tan, Dipkarpaz'a kadar her ferdin sorunundan sorumluyuz. Bu ülkede yaşanan ekonomik krizden de, hayvancının, çiftçinin, turizmcinin, çalışanın, işçinin, işsizin sorunundan da sorumluyuz".

"YANLIŞ YAPMAKTANSA, YAVAŞ HAREKET ETMEYİ YEĞLERİM"

Hoşgörülü olduğunu, hoşgörünün partinin de karakteri olduğunu kaydeden Denktaş, "Üstlendiğimiz sorumluluğu da hoşgörü ile ama kararlılıkla yürütmeye çalışırım. Bu nedenle zaman zaman hükümet içerisinde, zaman zaman ise çalışma arkadaşlarımdan 'yavaş hareket ediyorsun' diye şikâyetler alırım. Ancak yanlış yapmaktansa, yavaş hareket etmeyi yeğlerim. Bunun için suçlanacaksam, bunun için suçluysam, suçumu kabul ederim" ifadelerini kullandı.

Kendisini "dictator" diye suçlayanlara da yanıt veren Denktaş, özetle şunları söyledi:

"Beni diktatör olarak görenler olabilir. Ama bu partinin içerisinde en uzak köydeki sempatizandan, en yakınımdaki arkadaşlara kadar bazen haklı, bazen haksız yapılan tüm eleştirilere hoşgörü ile yaklaşan bir insan nasıl diktatör olabilir? Bu yaklaşımlarım diktatörya ise, evet ben diktatörüm. Kimin önünü kesmişim, partide kimin ayağına basmışım, kimi şu seçimde veya bu kongrede yanımda durmadı diye cezalandırmışım, kiminle kavga etmişim, kızmışım ama daha toplantıdan çıkmadan kucaklaşmamışım, kiminle tartıştım diye yan bakmışım, hangi sivrilen partiliyi, partiden dışlamışım..."

"HİÇ KİMSEYE 'SİZİ İŞE ALACAĞIM' DİYE SÖZ VERMEDİM"

Önlerinde bir kurultay olduğunu da hatırlatan Denktaş, kurultay maksatlı hiç kimseye 'sizi işe alacağım' diye söz vermeyeceklerini, bu ülkede artık bir düzen oluşturmak zorunda olduklarını vurguladı.

"Kendi partilimizi koruyup kollamak için, insanımızın devlete olan inancını yok etmeyeceğiz" diyen Denktaş, DP/Ulusal Güçler'in bu noktada UBP ve CTP'den farklı olduğunu dile getirdi.

"Bir tek hedefim var. O da bize miras kalan KKTC'yi ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşturmak" diyen Denktaş, "Sırtımızda bu kadar yük varken kendi içimizde yapılan suçlamalara cevap bile verecek değilim. Hoşgörü ile karşılayacağım, sırasında yutkunacağım ama kol kırılır, yen içinde kalır diyerek televizyon, televizyon gezip yapılan hiçbir suçlamaya da asla cevap verecek değilim. Benim yerime cevabı kurultay günü partililerim verecek. Ben bunu bilirim ve sizden bunu talep ederim" ifadelerini kullandı.

"KİMSEYE KIRILMAM, KÜSMEM..."

Kimseye aday oldu diye kırılıp gücenmesinin veya ötekileştirmesinin söz konusu olamayacağını da söyleyen Denktaş, "Aksine kucaklamak benim görevim. Ama insafsızca bir saldırı olduğunda, benim söylemediğim, yapmadığım, yapmak istemediğim bir takım unsurları kurultay maksatlı kongrelerde değil, kamuoyunun önünde konuşmak da doğru değildir" dedi.

Yara kaşıyarak bir yere varmanın mümkün olamayacağını belirten Denktaş, "Önemli olan yaraları sarabilmektir. Yaraları sarabilmek için partinin her örgütünün müthiş bir birliktelik içerisinde çalışması gerekmedir. Her insanın hatası, yanlışı, eksiği olabilir. Gayet doğaldır. Hatayı, yanlışı, eksiği işaret etmek başka bir şey; hatayı, yanlışı, eksiği kaşıyarak farklı bir yara açmak ve o yarayı kangren haline getirmek başka bir şeydir"  diye konuştu.

"HER BAŞARININ ARKASINDA BAŞARILI BİR KADIN VE GENÇLİK ÖRGÜTÜ VARDIR"

Lefkoşa İlçe Başkanı  Ozan Beysan da, 32 olan örgüt sayısını 52'ye çıkardıklarını söyleyerek, örgütlerin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kadın örgütlerinin siyasetin temel taşı olduğunu belirten Beysan, "Güçlü demokrasiler ancak güçlü kadın katılımı ile ayakta durur" dedi.

Gençlerin önemine de dikkat çeken Beysan, "Her başarılı partinin arkasında başarılı bir kadın ve gençlik örgütü vardır" dedi.

Beysan, partinin  yüzde 10 oranlarında olan oy oranını yüzde yüzden fazla bir oranda artırdıklarını da söyleyerek , yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gençlik ve kadın örgütlerinden katkı beklediklerini kaydetti.

Lefkoşa Kadın Örgütü Başkanı Aysel Ergün de, DP/ Ulusal Güçler tek başına iktidar oluncaya kadar çalışacaklarını belirtti.

Örgütlenmeyi ön planda tuttuklarını söyleyen Ergün, "Seçim zamanlarında her kapıyı çalıp partimizin politikalarını anlatan biz kadınlar, partimizi büyütüp tek başına iktidar oluncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bizler aynı zamanda birer anneyiz" dedi.

Lefkoşa İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Mahmut Hüdaverdi de, partinin misyonuna bakıldığında gençlere çok büyük bir önem veren yapının göze çarptığını belirterek,  "Bunun devam etmesi için de biz genç gardaşlar olarak birlikte el ele verip mücadelemize devam etmeliyiz" dedi.

"DP Ulusal Güçler Lefkoşa Gençlik Örgütü'nü yeni dönemde gözdeniz haline getireceğim. Bizlerle gurur duyacaksınız. Bunun sözünü veriyorum" diyen  Hüdaverdi, yeni dönemde de çalışmalarının aralıksız süreceğini söyledi.

DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Kadın Örgütü Aysel Recai Ergün başkanlığında Samiye Yıldırım, Bukey Tanı, Meryem Rıfkı, Ülcaz Arıhan, Hepşen Mertoğlu ve Fatoş Akbilek; Mahmut Hüdaverdi başkanlığındaki Lefkoşa İlçe Gençlik Örgütü de Hasan Ersözlü, Arda Pastırmacıoğlu, Çağrı Ergüden, Hakan Sançar, Hüseyin Buba, Ömer Beyoğlu, Ömer Dölen, Uğurcan Taşyürek, Hasan Ayalılar ve Serdar Özkalp'den oluştu.

(GUR) FOTOĞRAFLI

 
21 Ocak 2014 Salı 18:10
Okunma: 1227
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu