Ana Sayfa » Kıbrıs » Ekonomik Örgütler Platformu Temsilcileri atar'ı Ziyaret Etti

Ekonomik Örgütler Platformu Temsilcileri atar'ı Ziyaret Etti

Ekonomik Örgütler Platformu'ndan Bir Heyet, Ekonomik Konularla İlgili Görüşlerini Paylaşmak Ve 2012 Yılında İzlenecek "Yol Haritasını" Birlikte Çizmek İsteklerini İfade Etmek  Amacıyla Maliye Bakanı Ersin Tatar'ı Ziyaret Etti.

 
 
Ekonomik Örgütler Platformu Temsilcileri atar'ı Ziyaret Etti
PLATFORM “2012 YOL HARİTASINI” BİRLİKTE ÇİZMEK İSTEĞİNİ TATAR’A İLETTİ
ÇERKEZ: “ELEKTRİK ZAMMINI BU EKONOMİ KALDIRAMAZ”
TATAR: “MALİYETLER YÜKSELDİ BUNU HEP BİRLİKTE GÖĞÜSLEMEK GEREKİR”
Platform, elektrik fiyatlarına yapılan zammı, KKTC ekonomisinin kaldırabilmesinin hiçbir şekilde mümkün olmadığını da ileri sürdü. Platform, bu konuda bir şey yapılmadığı takdirde rekabet edebilirliğe sahip iki sektör olan eğitim ve turizm sektörünün de rekabet edebilirliğini kaybedeceğini savundu.
Maliye Bakanı Ersin Tatar ise, petrol fiyatlarındaki artışla birlikte elektrik üretim maliyetinde yükselme olduğunu ve bunu hep birlikte göğüslemek gerektiğini düşündüğünü söyledi.
ÇERKEZ
Ziyarette konuşan Ekonomik Örgütler Platformu Dönem Başkanı Günay Çerkez, hükümetin bir  takım istihdamlar yaptığını gördüklerini ve duyduklarını ifade ederek bu konuyu da Tatar’la görüşmek istediklerini  söyledi.
2010-2012 programının uygulanması,  özelleştirme programının ne aşamada olduğu, kayıt dışı ekonomi konularını da konuşarak müşterek bir yol haritası çizmek istediklerini kaydeden Çerkez, kendilerinin çalışmalarının hükümetin daha başarılı olması yönünde olduğunu ancak bun