Ana Sayfa » Kıbrıs » Eroğlu Tc Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hürmüzlü'yü Kabul Etti

Eroğlu Tc Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hürmüzlü'yü Kabul Etti

Lefkoşa, 24 Mart 12 (T.a.k): Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Konferans Vermek Amacıyla Kktc'ye Gelen Tc Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Erşat Hürmüzlü'yü Kabul Etti..

 
 
Eroğlu Tc Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hürmüzlü'yü Kabul Etti

TC Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Erşat Hürmüzlü,  kabulde yaptığı konuşmada,  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün selam ve muhabbetlerini Eroğlu'na iletti.

Hürmüzlü, Kıbrıs davasının öz meseleleri olduğunu, tüm Türk halkının da konuya böyle baktığını kaydetti ve Kıbrıs davasının sadece Türklük değil insaniyet namına da önemli olduğunu dile getirdi.

Kıbrıslı Türk ve Rumlar'ın paylaşım kültürünü iyi öğrenmesi gerektiğini de söyleyen Hürmüzlü, Rum tarafında şu anda paylaşıma yaklaşım kültürü göremediklerini kaydetti.

Herkesin, gelecek nesillerin haklarının da korunacağı adaletli bir sisteme  yönelmiş olması halinde konuların çözülebileceğini belirten Hürmüzlü, Türk tarafının  hep çok olumlu adımlar attığını söyledi.

EROĞLU

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu da, Hürmüzlü'nün gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Hürmüzlü'nün eski bir dostu ve çok değerli bir şahsiyet olduğunu söyledi.  Eroğlu Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e selam ve sevgilerini de iletti.

Kıbrıs sorununun artık çok uzadığını, sadece Kıbrıslı Türkler'in davası olmaktan çıktığını belirten Eroğlu, Kıbrıs'ın Anavatan Türkiye'nin de ulusal bir davası olduğunu, değişlik devletlerin de KKTC'ye ilgisinin olduğunu kaydetti.

Kalıcı bir anlaşmaya varılabilmesi umutlarını hala taşıdıklarını söyleyen Eroğlu, Rumlar'ın uzlaşmazlığı ve zamana oynamasının bu düşüncelerini engellediğini kaydetti.

(ÖZ/HA) FOTOĞRAFLI

 
24 Mart 2012 Cumartesi 13:04
Okunma: 800
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?