Ana Sayfa » Kıbrıs » Ertuğruloğlu Ubp'ye Dönüşüyle İlgili Eleştirilere Yanıt Verdi

Ertuğruloğlu Ubp'ye Dönüşüyle İlgili Eleştirilere Yanıt Verdi

"ubp'den Koparıldığım Süreç Ve Yeni Bir Parti Kurmamla İlgili Geçmişte Yaptığım Tüm Açıklamalarda UBP Ve Tabanı İle Hiçbir Sorunumun Olmadığını Dile Getirmişimdir" .

 
 
Ertuğruloğlu Ubp'ye Dönüşüyle İlgili Eleştirilere Yanıt Verdi
"ULUSAL BİRLİK PARTİSİ ÇATISI ALTINDA HALKA VE HAKKA HİZMET VERME KARARLILIĞIMIZ YENİ VE BÜYÜK UBP PROJESİ'NİN BAŞLANGIÇ NOKTASINI OLUŞTURMAKTADIR"


"YENİ DÖNEMDE HEDEFLERİMİZ DAHA ÇAĞDAŞ, DAHA KURUMSAL VE DİSİPLİNİN HAKİM OLDUĞU, DAHA BÜYÜK VE YENİ BİR UBP YARATMAK"


"BU ÜLKE HER PARTİNİN İKTİDAR DÖNEMİNİ YAŞAMIŞTIR. KİMSE KENDİ DÖNEMLERİNİ UNUTTURMAYA ÇALIŞMASIN, KENDİNİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DİYE LANSE ETMEYE KALKIŞMASIN... HERKES, BEĞENSE DE BEĞENMESE DE, HADDİNİ BİLECEKTİR"


Lefkoşa, 4 Ocak 12 (T.A.K.): Lefkoşa Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu, Ulusal Birlik Partisi'nden (UBP) koparıldığı süreç ve yeni bir parti kurmasıyla ilgili geçmişte yaptığım tüm açıklamalarında UBP ve tabanı ile hiçbir sorunumun olmadığını dile getirdiğini belirterek "Ben ve diğer yeni arkadaşlarımın, bir aranın ardından Ulusal Birlik Partisi çatısı altında halka ve hakka hizmet verme kararlılığımız Yeni ve Büyük UBP Projesi'nin başlangıç noktasını oluşturmaktadır" dedi.


UBP'ye dönüşüyle ilgili olarak eleştirilere yanıt veren  UBP Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu, yeni dönemde hedeflerinin daha çağdaş, daha kurumsal ve disiplinin hakim olduğu, daha büyük ve yeni bir UBP yaratmak olduğunu belirtti.


Ertuğruloğlu yaptığı yazılı açıklamada, UBP'den aldıkları davet kararının ardından partisinin yetkili organlarında konuyu değerlendirdiklerini belirterek, "Ömrünü, bu ülke ve ülke insanına hizmet etme ve ülkenin istikbalindeki tüm olumsuzluklarla mücadele etmeye adamış, ülkeyi siyaset, yargı, yasama ve yürütme alanlarında çağdaşlaştırmak adına kararlı olan bizler bu yolda daha güçlü mücadele vermek üzere, gönülden hiç kopmadığımız fakat bir süreliğine ara verme mecburiyetinde bırakıldığımız Ulusal Birlik Partisi'nin davet kararını oybirliğiyle kabul ettik" ifadesini kullandı.


HEDEF VE ÖNCELİKLER


UBP'den koparıldığı süreç ve yeni bir parti kurmasıyla ilgili geçmişte yaptığı tüm açıklamalarda UBP ve tabanı ile hiçbir sorununun olmadığını dile getirdiğine dikkat çeken Ertuğruloğlu şöyle devam etti:


"Ulusal Birlik Partisi'nin ruhunu misyonunu, vizyonunu iyi tanıyan birisi olarak, son zamanlarda parti içerisinde yaşanan, zaman zaman demokratik teamüllerin ve parti disiplininin haricine çıkan kesimlere karşı, kucaklayıcı ve birleştirici bir rol üstlenmek, partinin ve Kıbrıs Türk Halkı'nın bütünlüğünü korumak öncelikli hedeflerim arasında olacaktır.


'Yeni UBP' ve 'Büyük UBP' hedefleriyle bu yola çıkışımız sadece slogan ve başlıklardan ibaret kalmayacak, bu hedeflere nasıl ilerleyeceğimizin yol haritasını kısa bir süre içerisinde tüm detaylarıyla halkımızla paylaşacağız. Bedel ödenerek ilerlenecek bu yolun bedelini ödeyen ilk kez HALK değil, bu ülkeyi yönetmeye talip siyasetçiler olacaktır. Halkın devlet için değil, devletin halk için var olduğu prensibiyle çıktığımız yolda , Kıbrıs Türk Halkı'nı doğru okuyan siyasiler ışığımızdır."


KKTC'yi artık çözüm ile çözümsüzlük arasında sıkışmışlığın yol açtığı karamsarlığın hakim olduğu bir ülke olmaktan çıkarıp, geleceğe umutla bakan bir toplum ve geleceğe sahip çıkacak yeni nesiller yaratmanın öncelikleri arasında olduğunu anlatan  Ertuğruloğlu, sürdürülebilir bir ekonomik yapının gereklerini yerine getirmek, ekonomik açıdan istikrar sağlamak, kurumsallaşmak, genç teknokrat ve siyasetçilerin önlerini açacak bir yönetim anlayışıyla ülkeyi yönetmenin hedefleri arasında olacağını vurguladı.


KKTC halkının 40 yılı aşkın süredir tabi tutulduğu belirsizliklerin son bulması, ülke insanının geleceğinden kaygı duymadan, yeni nesillere güven duyarak, sosyal ve ekonomik istikrarla yaşaması hedefine kısa vadede ulaşmak için tüm gayretleri ile çalışacaklarını da ifade eden Tahsin Ertuğruloğlu, "Bu gerçek değişim yolunda, sözde değişimcilerin doğal olarak yoğun eleştirilerine ve alışılagelmiş çıkarlarına çomak sokmamızdan dolayı rahatsız olacak kesimlerin saldırılarına maruz kalacağız. Bunu göze alarak yola çıkmış bulunuyoruz" dedi.


DEĞİŞİM SÜRECİ


Bunun ilk örneklerine daha şimdiden şahit olduklarını, "dünkü Meclis oturumunda söz konusu kesimlerin sözde tepki ve çıkışlarını, kendilerine acıyarak izlediğini" belirten Ertuğruloğlu  açıklamasını şöyle tamamladı:"İçerisinde bulunduğumuz kaçınılmaz değişim sürecini hala daha algılayamayan zavallıların sözde demokrasi havarisi kesilerek, kendi çıkarlarını besleyebilme adına fetvalar vermeye çalışmalarını, halk ve ülke adına üzülerek izledim. Halkla alay etmekten başka becerileri olmayanların, hadlerini aşarak, ülkeyi yönetmeye akıllarınca talip olmalarına ve Meclis oturumlarını da seviyesizlik ve ciddiyetsizlikle gerçekleşen oturumlar haline dönüştürüp aşağılama alışkanlıklarının devam etmekte olduğuna, içim sızlayarak şahit oldum. Kendilerinin insan içine çıkacak halleri yokken, herkese çamur atarak, pişkinlikle iş çevirmeye çalışmaya devam etmelerini yadırgayarak izledim.


Bu ülke her partinin iktidar dönemini yaşamıştır. Kimse kendi dönemlerini unutturmaya çalışmasın, kendini sütten çıkmış ak kaşık diye lanse etmeye kalkışmasın. Ülkemizde artık hiçbir şey alışıldığı gibi olmayacaktır, olmamalıdır.... Herkes, beğense de beğenmese de, haddini bilecektir...."


(ŞEB/KAR)


 
4 Ocak 2013 Cuma 13:45
Okunma: 805
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu