Ana Sayfa » Kıbrıs » GaziMağusa Çocuk Festivali... Mektup Yazma Yarışması Sonuçlandı

GaziMağusa Çocuk Festivali... Mektup Yazma Yarışması Sonuçlandı

400 Mektuptan 34'ü Dereceye Girdi.

 
 
GaziMağusa Çocuk Festivali... Mektup Yazma Yarışması Sonuçlandı

Lefkoşa, 17 Nisan 12 (T.A.K.): Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamındaki "16. Mektup Yazma Yarışması"nın sonuçları açıklandı.

2 Nisan'da düzenlenen yarışma sonucunda, anneye, babaya, herhangi birine veya bir şeye yazılmış yaklaşık 400 mektuptan en çok beğenilen 34 mektup dereceye girmeye hak kazandı.

Dr. Mehmet Yağlı başkanlığındaki Sencer Genç, Emirali Evcimen, Kürşat Özdaloğlu, Çağın Zort, Ceren Soyer, Ulus Irkad, Esen Beyköylü, Mustafa Tuğcan, Derya  Özmillet ve Hasan Hastürer'den oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucu ödüle layık bulunan mektupları yazan çocuklara 23 Mayıs'ta dernek binasında düzenlenecek törenle ödülleri verilecek. Bu sırada mektuplar da sergilenecek.

16. Mektup Yazma Yarışması sonuçları şöyle:

3. sınıflar: Öykü Partalcı- Polatpaşa İlkokulu, Ata Atasoy-Polatpaşa İlkokulu, Doğa Çalıkuşu-Şht. Zeki Salih İlkokulu, Faruk Seçkin- Alasya İlkokulu.

4. Sınıflar: İrem Oben- Karakol İlkokulu, Ayten Yabaner-Şht. Zeki Salih İlkokulu, Sabiha Tunççağ-Mormenekşe İlkokulu, Sevgi Bakır- Mormenekşe İlkokulu.

5. Sınıflar: Kardelen Tüfekçi- Şht. Zeki Salih İlkokulu, Yasemin Türkmen- Karakol İlkokulu.

6. Sınıflar: Zehra Ö. Güder- Doğa Koleji, Simay Koçak- Doğa Koleji, Umut Atamert- GMTMK, Meryem Kaçar-Canbulat-Özgürlük Ortaokulu, Özlem Soybir- Canbulat-Özgürlük Ortaokulu, Öykü Öykener- GMTMK, Zehra Yıldırım- GMTMK

7. Sınıflar: Hazal Atlı- Çanakkale Ortaokulu, Setenay Pamuk- Çanakkale Ortaokulu, Gülçin Süngü- GMTMK, Gizem Uçar-Canbulat-Özgürlük Ortaokulu, Aybüke Özmen-Çanakkale Ortaokulu, Gamze Güney- Çanakkale Ortaokulu.

8. Sınıflar: Tuğşem Müezzin- Doğa Koleji, Deyna P. Aydıroğlu- Doğa Koleji, Ayşegül Gazioğlu- Doğa Koleji, Gamze Gül- Doğa Koleji, Kevser Araslı-GMTMK, Sıla Barbaros- GMTMK.

9. Sınıflar: Şengül Musaoğulları- GMTMK, Müzeyyen Aybacı- 20 Temmuz Fen Lisesi

10.11.12. Sınıflar: Pınar Özer Tural- NKL, Cenay Altunorak- NKL, Hatice Azizoğlu- GMTMK.

FESTİVAL PROGRAMI

10 Mart'ta başlayan ve1 Haziran'a dek sürecek Çocuk Festivali, eğlenceli ve çocukların yeteneklerini geliştiren etkinliklerle devam ediyor.

Festival çerçevesinde 21 Mayıs'ta Uçurtma Şöleni, 23-25 Mayıs'ta Resim ve Mektup Ödül Töreni ve Sergisi, 26 Mayıs'ta Dans Buluşması, 31 Mayıs'ta 20. Yıl Kutlaması, 1 Haziran'da ise Çocuk Festivali Yürüyüşü ve Gösteriler yer alacak. 1992 yılından beridir gerçekleştirilen Çocuk Festivali, 12 yıldır Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği (MKD)'nin ortak organizasyonuyla düzenleniyor.

(GÜL/HA) FOTOĞRAFLI

 
17 Nisan 2012 Salı 15:42
Okunma: 983
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)