Ana Sayfa » Kıbrıs » GİRNE DR. AKÇİÇEK HASTANESİ’NİN ACİL SERVİSİ YENİLENDİ

GİRNE DR. AKÇİÇEK HASTANESİ’NİN ACİL SERVİSİ YENİLENDİ

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin yenilenen acil servisi bugün törenle hizmete açıldı.

 
 
GİRNE DR. AKÇİÇEK HASTANESİ’NİN ACİL SERVİSİ YENİLENDİ

 

Servisin açılışın törenine Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Gülle,  hastaneye 40 bin Sterlin bağış yapan hayırsever Gülümser Manavoğlu ile merhum Başbakan Mustafa Çağatay’ın eşi Tuncay Çağatay katıldı.

Törende ayrıca Girne Kaymakamı Mehmet Envergil, Dr. Akçiçek Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Salih Beyoğlu, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Girne Bölge Müdürü İbrahim Çağlar, Temel Sağlık Hizmetler Dairesi Müdürü Dr. Emine Güllüelli, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Katalon Kobalt, bazı bakanlık ve hastane çalışanları yanı sıra acil servisin yenilenmesine katkı koyan hayırsever kişi, dernek, kurum kuruluşların  temsilcileri de hazır bulundu. Açılış konuşmalarının ardından acil servisinin yenilenmesine katkı koyan hayırsever  vatandaş, sivil toplum örgütü ve kuruluşların temsilcilerine plaket takdim edildi.

Sağlık Bakanlığı’nın katkılarının yanı sıra yapılan yardımlarla yenilenen acil serviste cerrahi, dahiliye ve çocuk müdahale odaları, 5 yataklı müşahede odası, öncelikli tedavi ve nakil edilmesi gerekenlerin tespit edileceği triaj bölümü, hemşire ve hekim odaları ile danışma,  polis ve  güvenlik odaları bulunuyor.

Yenileme çalışması kapsamında ayrıca bina girişinde dış mekan ve bahçe düzenlemesi yapıldı. Ambulanslar için yeni garaj alanları oluşturuldu.

Yenilenen acil servisin  donanımın, Gülümser Manavoğlu’nun, merhum Hacı Havva Reyhan adına yaptığı 40 bin İngiliz Sterlini bağışla gerçekleştirildi.

YORGANCIOĞLU

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, törende yaptığı konuşmada, devletlerin vatandaşlarına karşı sorumlulukları arasında en önde gelenlerinden birinin sağlık hizmetleri olduğunu vurguladı. Yorgancıoğlu, hükümet olarak vatandaşlara daha iyi sağlık hizmeti sunabilmek için çalıştıklarını kaydetti.

Sağlıkta sürat, hizmet kalitesinin yüksekliği ve yaygınlığının  büyük önem taşıdığını belirten Yorgancıoğlu, hastanelerde açılan her yeni birimin vatandaşların daha  hızlı  ve kaliteli  sağlık hizmeti almasına katkı yapacağını söyledi.

Acil servisin inşa ve donanımında emeği geçen herkesi kutlayarak, personelin bundan sonra daha kaliteli ve güvenli bir ortamda hizmet vereceğini ifade eden Yorgancıoğlu, acil servisin Girne’ye hayırlı olmasını diledi.

GÜLLE

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ise bir ülkenin gelişmişliğinin en önemli göstergesinin sağlığa verilen önem olduğunu ifade ederek, toplumlar için en önemli konu olan sağlığa  yapılan  yatırımların ülkeye yapılan en akıllı yatırımlar olduğunu kaydetti.

Ülkede sağlık hizmetlerini daha çağdaş seviyeye ulaştırma, bu konuda altyapıyı  geliştirme, güçlü bir altyapı oluşturma ve hizmetleri  iyi bir organizasyonla vermek gerektiğini belirten Gülle, göreve geldikten sonra sağlık sektöründe tüm paydaşların katımlıyla gerçekleştirdikleri çalıştayda, sağlığı daha çağdaş bir düzeye getirmek için hedef ve vizyon belirlediklerini söyledi.

Sağlık hizmetleri ve  genel sağlık sigortasını  geliştirme, sağlığı yeniden organize etme ve Sağlık Bakanlığı’nı yeniden yapılandırmak  için önemli adımlar attıklarını belirten Gülle, bu amaçla çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Turizm kenti Girne’nin daha nitelikli sağlık hizmeti hak ettiğini ifade eden Bakan Gülle, Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yenilenen acil servisi ile hizmetlere önemli katkı yapacağını vurguladı.

Bakanlığın acil servise gerekli personel takviyesinde bulunduğunu, çok yakın zamanda burada bir de diyaliz merkezinin hizmete gireceğini belirten Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, açılan yeni birimlerle hastanede çok daha güçlü bir şekilde hizmet verileceğini söyledi.

BEYOĞLU

Dr. Akçiçek Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Salih Beyoğlu yaptığı konuşmada hastanenin bugün yeni bir acil servise kavuştuğunu belirterek, inşası ve donanımına katkı koyanlara teşekkürlerini sundu.

Yenilenen acil servisin  donanımının, Gülümser Manavoğlu’nun, merhum Hacı Havva Reyhan adına yaptığı 40 bin İngiliz Sterlini bağışla gerçekleştirildiğini anımsatan Beyoğlu, Manavoğlu’nun büyük bir duyarlılık gösterdiğini kaydetti.

MANAVOĞLU

Dr. Akçiçek Hastanesi’ne yaptığı bağışla acil servisin donanımını karşılayan Gülümser Manavoğlu da konuşmasında 40 bin Sterlin tutarındaki bağışın, 2006 yılında yaşama veda eden Hacı Havva Reyhan’ın vasiyeti üzerine gerçekleştiğini belirterek, acil servisin yenilenmesine katkı yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Gülümser Manavoğlu, tüm vatandaşlara, kendisi gibi böyle güzel ve manevi bir huzura katılma çağrısında bulundu.

 
1 Temmuz 2014 Salı 14:13
Okunma: 1104
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)