Ana Sayfa » G. Kıbrıs » Gittiği Maçta Olay Çıkınca Bakan Çılgına Döndü

Gittiği Maçta Olay Çıkınca Bakan Çılgına Döndü

Lefkoşa, 29 Nisan 13 (T.a.k.): Apoel-aek Arasında Cumartesi Günü Oynanan Futbol Maçı Öncesinde Ve Sırasında Statta Şiddet Olaylarının Yaşanması, Maçı İzlemek Üzere Orada Bulunan Rum Adalet Ve Kamu Düzeni Bakanı'nı Kızdırdı. Bakan Yonas Nikolau Birinci Elden İzahat Almak İçin Polis Teşkilatı Ve Çevik Kuvvet Komutanlarını Makamına Çağırdı..

 
 
Gittiği Maçta Olay Çıkınca Bakan Çılgına Döndü
Simerini "Yonas Olaylar Nedeniyle Çılgına Döndü" başlığıyla manşete çektiği haberinde Rum polis yetkilileriyle bugün makamında yapacağı görüşmede, saldırganların neden tutuklanmadığı sorusuna cevap arayacak olan Yonas Nikolau'nun, "Maskelerin arkasına gizlenenler dokunulmaz olabileceklerini zannetmekten vazgeçsinler" dediğini yazdı.


Habere göre Nikolau ilk göz yaşartıcı düştüğünde polise, bunun devam etmemesi emri verdiğini belirterek, yayılan gazdan maçı izlemeye giden kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu binlerce taraftarı etkilendiğini vurguladı. "Benim için bu olan kabul edilemez bir şeydir. Büyük mesele derhal ceza verilmesidir" diyen Nikolau düzeni koruması gereken herkesten izahat isteyeceğinin altını çizdi.


Rum polisi tarafından yapılan açıklamada ise olayların APOEL taraftarlarının stat önündeki trafik çemberine vardıklarında işaret fişeği atmaları sonucu tarlalardaki kuru otların yanmaya başlamasıyla başladı belirtildi.


Gazete Polis açıklamasında GSP stadı içerisinde cereyan edenlere de yer verilmesine karşın, neden hiçbir tutuklama yapılmadığını veya holiganların uzun süre göz yaşartıcı ve yanıcı madde kullanmalarının nedenlerine yer verilmediğine dikkat çekti.


Habere göre maçın oynandığı GSP stadı müdürü ise Cumartesi günü yaşanan olayın, stat tarihinde yaşanan en büyük zararın yaşandığı olay olduğunu açıkladı.


(ŞA/KAR)


***********


 
29 Nisan 2013 Pazartesi 12:13
Okunma: 702
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
  • Kıbrıs Gazetesi Ana Sayfası
  • Havadis Gazetesi Ana Sayfası
  • Realist Gazetesi Ana Sayfası
  • Yenidüzen Gazetesi Ana Sayfası
  • Afrika Gazetesi Ana Sayfası
  • Kıbrıs Postası Gazetesi Ana Sayfası
  • Diyalog Gazetesi Ana Sayfası