Ana Sayfa » Kıbrıs » İşte CTP-BG adaylarının özgeçmişleri

İşte CTP-BG adaylarının özgeçmişleri

CTP'nin 5 genel başkanı olmaya hazırlanan adaylaından yaşı en büyük olan Ömer Kalyoncu 61 yaşında. En küçük ise 52 yaşında olan Mehmet Çağlar. Özkan Yorgancıoğlu 57, Kutlay Erk 59 yaşında...

 
 
İşte CTP-BG adaylarının özgeçmişleri
CTP Kurultay
İşte CTP-BG'nin 5. Genel Başkanı olacak adayların özgeçmişleri
ÖZKAN YORGANCIOĞLU


1954 yılında Lemba-Baf’ta doğdu. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye ve Siyaset Bilimi bölümündenn mezun oldu. Üniversite öğrenimi yıllarında aktif olarak öğrenci dernek ve federasyonlarında görev aldı.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra, Seracılar Kooperatifi ve Kıbrıs Türk Petrollerinde çalıştı, Yeni Düzen Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Daha sonra kendi işini kurarak Süt Ürünleri üreticiliği yapmıştır.,

1974 yılından itibaren CTP’nin her kademesinde görev almıştır.2004 Ocak – 2006 Eylül tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yürütmüştür. 25 Haziran 2006’da yapılan Milletvekilliği Ara Seçimlerinde ve 19 Nisan 2009 Erken Genel Seçimlerinde CTP-BG’den Lefkoşa Milletvekili seçilmiştir.Halen  CTP-BG Milletvekilliği görevini yürütmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
ÖMER SOYER KALYONCU

1950 yılında Girne’de doğdu.Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği bölümünde yaptı. Üniversite yıllarında öğrenci derneklerinde görev yaptı. Kıbrıs’a gelince Devrimci Gençlik Derneği’nde  yöneticilik ve Başkanlık yaptı.

1973 yılında üye olduğu Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde MYK üyeliği ve çeşitli kademelerde görev yaptı. 1993-1998 yılları arasında yapılan Genel Seçimlerde  Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden Girne Milletvekili olarak seçildi.11.12.1995-16.8.1996 yılları arasında  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı.14 Aralık 2003 Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Partisi- Birleşik Güçler’den Girne Milletvekili seçildi. Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler, Demokrat Parti Koalisyon Hükümetinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev aldı.

20 Şubat 2005 Erken Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Partisi –Birleşik Güçler’den Girne Milletvekili seçildi.  6 Haziran 2005 tarihinde CTP-BG Parti Genel Sekreterliği’ne seçildi.

19 Nisan 2009 Erken Genel Seçimlerinde yeniden Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden Girne Milletvekili Seçildi.

İngilizce bilir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Prof.Dr.MEHMET ÇAĞLAR
1 Mayıs 1959’da Piskobu’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik-Fizik bölümlerinden  lisans, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümünden de yüksek lisans ve  doktora derecelerini  aldı. Mayıs 2000’de ODTÜ’deki öğretim üyeliği ve ODTÜ Kolejleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinden ayrılıp DAÜ’de Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim Bilimleri kurucu başkanlığını yaptı ve bu bölümde iki master bir de doktora programı açılmasını sağlayıp, İlköğretim Bölümü’nün de kuruculuğunu yaptı. Kuzey Kıbrıs ÇEKOVA ve Eğitim Bilimleri dernekleri kurucu üyesi olan Çağlar, Atatürk Öğretmen Akademisinin ilk yönetim kurulu üyeliği, DAÜ Üniversite Öncesi Eğitim Koordinatörlüğü ve DAÜ-SEN başkanlığı görevlerinde bulundu.
Türkiye’deki ilk ve ortaöğretim okullarında okutulan 57 matematik kitabı, uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanan ve uluslararası konferanslarda sunduğu 27 makalesi bulunan Çağlar, 2’si DAÜ’de uluslararası konferans olmak üzere, 4 konferans organize etti. Çağlar halen Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde öğretim üyeliği yapmaktadır. Türkiye ve Uluslararası kuruluşlardan aldığı 30’a yakın ödül ve sertifikası vardır. Ekim 2004’te  Matematik Eğitimi üzerine  Doçentlik ünvanını almıştır.
14 Aralık 2003 Genel Seçimlerinde ve 20 Şubat Erken Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’den Güzelyurt Milletvekili seçildi.19 Nisan 2009  Erken Genel Seçimlerinde yeniden Cumhuriyetci Türk Partisi’nden Güzelyurt Milletvekili seçildi. Avrupa Konseyi Parlamenterler Assamblesinde (AKPA) Meclisimizi temsil eden iki milletvekilimizden biri olan Sn.Çağlar, AKPA Siyasi İşler, Hukuk, Ekonomi, Göç ve Eğitim, Bilim, Kültür komiteleri üyesi olarak da görev yapmaktadır.
İngilizce bilir. Evli ve iki çocuk babasıdır.KUTLAY ERK
1952 yılında dünyaya geldi.Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden 1976 senesinde Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra Sanayi Holding'te 1986 senesine kadar çalıştı. Daha sonra ise kendi şirketini kurdu. 1976 senesinden beri üye olduğu Cumhuriyetçi Türk Partisi'nde 1997-2007 tarihleri arasında Merkez Yönetim Kurulu üyeliği ve Dış İlişkiler Sekreterliği görevlerinde bulundu.
2006 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleşen yerel seçimlerde Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden aday oldu. Seçimleri kazanan Cemal Metin Bulutoğluları'na görevi devretti ve dört sene Lefkoşa Türk Belediyesi başkanı olarak görevde bulundu.
2007 senesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat tarafından "KKTC Cumhurbaşkanı’nın dış temaslarla ilgili Özel Temsilci" olarak atandı.2 Temmuz 2009 tarihinde Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin yeni genel sekreteri oldu.
 
5 Haziran 2011 Pazar 21:33
Okunma: 1104
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu