Ana Sayfa » Kıbrıs » İşte tahlil sonuçları

İşte tahlil sonuçları

Hangi bölgelerin suyu kirli, hangileri temiz?

 
 
İşte tahlil sonuçları


Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin, ülke genelinde 41 mahalleden alınan su örnekleriyle yaptırdığı tahlil sonuçlarının detayları açıklandı.

KIBRIS’ın talebi üzerine, tahlil sonuçları hakkında bilgi veren Tabipler Birliği Çevre Sekreteri Dr.Nurçin Arıkbuka, 41 örnekten 30 tanesinin kirli olduğunun saptandığını söyledi.

Yapılan analiz sonuçlarına göre; Lefkoşa’da Metropol Bölgesi’nin suları çok kirli. Taşkınköy bölgesinin kirli, Yenişehir polis yanı, surlar içi Atilla Sokak ve Köşklüçiftlik Server Somuncuoğlu Sokak suyunun ise temiz olduğu ortaya çıktı.

Gönyeli’de kuzey, doğu, batı, güney ve merkez olmak üzere 5 bölgeden alınan numunelerin hepsinin kirli olduğunun tespit edildiği belirtilirken, Dikmen Amasya Sokak, Tepebaşı ana su ve Girne Akçiçek Hastanesi bölgelerindeki suyun da kirli olduğu ortaya çıktı.
Girne’de Beylerbeyi, batı Çatalköy, Beşparmaklar Caddesi ve Yukarı Girne’den alınan dört örneğin yanı sıra, Çatalköy ve Karşıyaka sularının temiz olduğu belirtildi.

Yenierenköy, Yeşilköy, Güzelyurt Atatürk Caddesi ve Sanayi Bölgesi, Gaziveren ve Bostancı’dan alınan örneklerin kirli, Alayköy’den alınan dört örneğin çok kirli olduğunu belirten Dr.Arıkbuka, Gemikonağı, Lefke, İskele, Aydınköy ve Lapta’dan alınan örneklerin temiz çıktığını söyledi.

Mağusa’da Maraş Tumalı Hilmi Sok, Surlariçi, Karakol Beş Yiğitler Yolu olmak üzere toplam üç mahalleden alınan örneklerin de kirli çıktığı kaydedildi.


Ergül ERNUR
 
20 Ekim 2012 Cumartesi 11:57
Okunma: 3049
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
  • Kıbrıs Gazetesi Ana Sayfası