Ana Sayfa » Kıbrıs » İşte tüm belediye başkan adayları

İşte tüm belediye başkan adayları

“2014 Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi”nde belediye başkanlığına, meclis üyeliklerine, muhtarlıklara ve ihtiyat heyeti üyeliklerine aday olacaklar, başvurularını 23 Mayıs Cuma günü ilçe seçim kurullarına yapacak.

 
 
İşte tüm belediye başkan adayları



Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) duyurusuna göre, adaylık başvuruları, cuma günü, devlet daireleri için uygulanan çalışma saatinin sonuna kadar yani 08.00 ile 15.30 saatleri arasında yapılabilecek.
Adaylar, 24 Mayıs’ta Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) radyosunda 18.30 haber bülteninden hemen sonra geçici olarak ilân edilecek.

Propaganda dönemi 3 Haziran’da başlayacak
Kesinleşen adaylar YSK tarafından 2 Haziran’da ilan edilecek ve seçim propagandası 3 Haziran’da başlayacak.
Sandık seçmen listeleri de 9 Haziran’da tamamlanacak.
29 Haziran yerel seçimlerinde 5 ilçede 28 belediye başkanlığı ve toplam 272 meclis üyeliği için seçim yapılacak. Aynı gün, birden fazla aday çıkması halinde 237 muhtarlık ve her muhtarlıkta 4’ten fazla aday çıkması halinde 948 ihtiyar heyeti üyeliği için de oy kullanılacak.
Gereken sayıda aday olan yerlerde seçimsiz kazananlar, YSK tarafından ilan edilecek.
Siyasi partilerin belirlediği belediye başkan adayları

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP-BG)

Lefkoşa: Kadri Fellahoğlu
Girne: Sümer Aygın
Gazimağusa: Oktay Kayalp
Gönyeli: Ahmet Benli
Güzelyurt: Osman Bican
Paşaköy: Mahmut Erden
Çatalköy: Ceyhun Kırok
İskele: Çağan Coşkuner
Akdoğan: Ahmet Latif
Lefke: Aziz Kaya
Mehmetçik: Cemil Sarıçizmeli
Dipkarpaz: Suphi Coşkun
Yenierenköy: Mesut Yıkıcı
Esentepe: Cemal Erdoğan
Alsancak: Cezar Ekinci
Lapta: Harper Bahadi
Beyarmudu: Sadık Tuver
Geçitkale: Hasan Öztaş
Serdarlı: Salih Bayraktar
Dikmen: Yüksel Çelebi
Yeniboğaziçi: Cemal Biren
Akıncılar: Hasan Barbaros
Alayköy: Hulusi Manisoy
Değirmenlik: Osman Işısal
Büyükkonuk: Ahmet Sennaroğlu
Vadili: Hasan Kasap
Tatlısu: Bağımsız adayı Kadir Çelik desteklenecek.
İnönü: Bağımsız aday Ali Öncü desteklenecek.

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DPUG)

Tatlısu: Ahmet Hayri Orçan
Yenierenköy: Özay Öykün
Mehmetçik: Ahmet Beyazıt Adalıer
Serdarlı: Özel Pınardan
Akdoğan: Salih Mendeli
Paşaköy: Hasan Nihat Topaloğlu
Vadili: Şahin Sapsızoğlu
İskele: Hüseyin Avkıran Alanlı
Büyükkonuk: Salih Çalıkuşu
Dikmen: Feridun Kahramanoğlu
Girne: Başak Tekerek
Lefke: Hüseyin Öztoprak
Dipkarpaz: Hüseyin Hakkı Cebi
Lapta: Mustafa Keyfiala
Değirmenlik: Doğan Emiroğulları
Alayköy: Mustafa Ulaş
Esentepe: Hasan Birinci
Gazimağusa: Bağımsız aday İsmail Arter desteklenecek
İnönü: Bağımsız aday Beyhan Gürgöze desteklenecek
Yeniboğaziçi: Bağımsız aday Katip Demir desteklenecek
Beyarmudu: Bağımsız aday Ahmet Zort desteklenecek

Ulusal Birlik Partisi (UBP)

Lefkoşa: Kemal Deniz Dana
Girne: Bağımsız aday Nidai Güngör desteklenecek.
Gazimağusa: Cuma günü kesinleşecek.
Gönyeli: Olgun Amcaoğlu
Güzelyurt: Mahmut Özçınar
Paşaköy: Habil Tülücü
Çatalköy: Bağımsız aday Mehmet Hulusioğlu desteklenecek.
İskele: Halil Orun
Akdoğan: Adem Ademgil
Lefke: Mehmet Zafer
Mehmetçik: Cenk Harbay Seren
Dipkarpaz: Mehmet Demirci
Yenierenköy: Hasan Güngör
Esentepe: Muhammet Aygün
Alsancak: Yücel Atakara
Lapta: Fuat Namsoy
Beyarmudu: İlker Edip
Geçitkale: Olsan Oran
Serdarlı: Mehmet Savaş Horoz
Dikmen: Niyazi Öztürk
Yeniboğaziçi: Mustafa Zurnacılar
Alayköy: Ali Güler
Değirmenlik: Ali Yaman
Büyükkonuk: Sezai Sezen
Vadili: Mehmet Adahan
Akıncılar: Bahattin Tansel
Tatlısu: Halis Üresin
İnönü: Cuma günü kesinleşecek.

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)-Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP)-Baraka

Lefkoşa: Mehmet Harmancı
Girne: Av. Mustafa Şener
Mağusa: Mustafa Emiroğulları
Güzelyurt: Metin Ertop
Lefke: Hasan Kızılgök
Mehmetçik: Bağımsız aday Osman Şendil desteklenecek.
Serdarlı: Bağımsız aday Vijdan Karagözlü desteklenecek.
Beyarmudu: Bağımsız aday Özbir Akbaşak desteklenecek.

 

Bağımsız adaylar
Alayköy: Mustafa Ulaş
Serdarlı: Vijdan Karagözlü
Tatlısu: Kadir Çelik
Çatalköy: Mehmet Hulusioğlu ve Derviş Alpman
Lapta: Serdar Zorali ve Hasan Keleş
Alsancak: Fırat Ataser
Yeniboğaziçi: Katip Demir
İnönü: Çağın Zort
Paşaköy: Mehmet Aktaş
Beyarmudu: Ahmet Zort ve Özbir Akbaşak
Mehmetçik: Osman Şendil
Yenierenköy: Haşim Baykurt ve Cesim Nurçin
Dipkarpaz: Yasin Alkan ve Arif Özbayrak
Girne: Nidai Güngör

 
26 Haziran 2014 Perşembe 20:02
Okunma: 2349
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
Kıbrıs sorunu ile ilgili olarak 2016 sonuna kadar bir çözüme ulaşılabileceğine inanıyor musunuz?
Evet İnanıyorum
Hayır İanmıyorum
Kararsızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)