Ana Sayfa » Kıbrıs » İSTEMEYENLERDEN KESİNTİ YAPILMAYACAK

İSTEMEYENLERDEN KESİNTİ YAPILMAYACAK

Bakanlar Kurulu'nun önceki günkü kararı uyarınca, Soma'da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine maddi destek sağlamak için kamu çalışanlarının ve kamu emeklilerinin Haziran ayı brüt maaşlarından yüzde 1'lik kesinti yapılacak.

 
 
İSTEMEYENLERDEN KESİNTİ YAPILMAYACAK

 

Maliye Bakanlığı bugün konuyla ilgili bir genelge yayınladı.

Maliye Bakanı Zeren Mungan'ın imzasıyla yayınlanan ve ilgili mercilere dağıtılan genelgede, Haziran 2014 maaşlarından yüzde 1 oranında kesinti yapılacağı ifade edildi.

Mungan, Soma mağdurlarına yardım konusunda Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi temsilcilerinin tam destek verirken, sendikaların önemli kısmının da prensip olarak benimsediğini belirttiğini; öte yandan bu prensibi benimsemeyen sendikaların durumlarını Maliye Bakanlığı'na ileterek basınla da paylaştığını kaydetti.

Maliye Bakanı Mungan, söz konusu kesinti için temsilcileri uygunluk veren emekli ve çalışanlar arasından, kesinti yapılmasını istemeyenlerden kesinti yapılmayacağını; kesintiyi benimsemeyen sendikalara üye çalışanlar arasında ise kesinti yapılmasını isteyenlerden bu kesintinin yapılacağını bildirdi.

Mungan imzalı genelgede, "Kesinti yapılmasını istemeyen kişilerden kesinti yapılmayacak veya iade edilecek? denildi.

(RÇ/HA)

 
20 Haziran 2014 Cuma 18:27
Okunma: 1249
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erk