Ana Sayfa » Kıbrıs » Kaşif: Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım

Kaşif: Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, yaşamı boyunca kimsenin adamı olmadığını, olmayacağını ama KKTC’nin sıfır noktasından bu günlere gelmesine katkı koyanlarla, UBP’nin değerlerine saygı göstermeyi, Devlet görevinde iseler onlarla uyum içinde çalışmayı da görev bildiğini” belirtti.

 
 
Kaşif: Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, yaşamı boyunca kimsenin adamı olmadığını, olmayacağını ama KKTC’nin sıfır noktasından bu günlere gelmesine katkı koyanlarla, UBP’nin değerlerine saygı göstermeyi, Devlet görevinde iseler onlarla uyum içinde çalışmayı da görev bildiğini” belirtti.

Kaşif, “Başbakan Küçük’ü eğer Cumhurbaşkanı’na saldırmak istiyorsa bunu gizlenmeden saklanmadan yapmaya” davet etti.

Ahmet Kaşif, UBP Genel Başkanı seçilip Başbakanlık noktasına gelince öncelikli olarak yapacaklarını da açıkladı.

Kaşif açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Başbakan Küçük çelişkili, karşısındakileri düşman gören açıklamalar yapmaya devam ediyor. Madem ki öyle istiyor biz de bir süre daha bu polemiği sürdüreceğiz.

İrsen bey bizi başkalarının sözcüsü olmak ve kendi irademizi yönetememekle suçluyor. Bu iddiaya her halde kargalar bile güler. Ben yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım, olmayacağım.

Ama, KKTC’nin sıfır noktasından bu günlere gelmesine katkı koyanlarla, UBP’nin değerlerine saygı göstermeyi, Devlet görevinde iseler onlarla uyum içinde çalışmayı  da bir görev bilirim. 2010’da Genel Başkanlığa aday olduğumda karşımda olan Sayın İrsen Küçük’e Sayın Cumhurbaşkanımız ve hepimizin uymak durumunda olduğumuz Parti Tüzüğümüze göre Partimizin Lideri, Parti Meclisimiz ve Genel Yönetim Kurulumuzun Doğal Üyesi olan Sayın Derviş Eroğlu açıkça, fiilen Sayın İrsen Küçük’e destek vermiş ne ben ne de diğer aday arkadaşımız Sayın Hasan Taçoy buna şu anda Sayın Küçük’ün yaptığı gibi bir tepki göstermemiştik. Herkes biliyor ki eğer Sayın Eroğlu’nun büyük desteği olmasaydı Sayın Küçük Genel Başkan seçilemeyecekti.Daha önce de ifade ettiğim üzere yılların tecrübesi ile Sayın  Derviş Eroğlu eğer bu kez bana destek veriyorsa ben bundan ancak ve ancak onur duyarım. Devlet işleri yürütülürken makamlar arasında uyum sağlanması son derece önemlidir. Başbakan Küçük’ü imalı demeçler vermek yerine eğer Cumhurbaşkanı’na saldırmak istiyorsa bunu gizlenmeden saklanmadan yapmaya, eğer bir uyumsuzluk söz konusu ise bunu halkla paylaşmaya davet ediyorum.

Hal böyleyken Sayın Küçük’ün çıkıp bizi başkasının sözcüsü, iradesiz biri olarak göstermeye çalışması çok yanlıştır. İnsan birine bir suçlamayı yaparken önce aynaya bakar.

Kim bu ülkede kimin adına ne yapıyor, kim UBP’nin içişlerine kimleri karıştırıyor bu halk iyi biliyor.

Sayın Küçük’ün diğer çirkin yakıştırmalarını ise kendisine iade ediyor, UBP’ye ve ülkeye büyük zarar verdiğini, halkın ve UBP’lilerin kendisini UBP Genel Başkanı ve Başbakan olarak görmek istemediklerini, ziyaret ettiğimiz her yerde insanların bizlere bunu söylemekte olduğunu yinelemek istiyorum.

8 ayda Meclis’ten üç yasa geçirebilen, partinin yarısını ötekileştirerek birlik, beraberlik, sevgi-saygıyı sarsan, Lefkoşa Belediyesi’ndeki sorunların üstesinden gelmeyi başaramayan, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın açıklamalarına göre son bir yılda kapanan işyeri sayısının yüzde 50 artmasına neden olan bir Başbakan hala başarısız değil de nedir?

Öte  yandan Ahmet Kaşif dün gece ve bu sabah katıldığı televizyon programlarında UBP Genel Başkanlığı’na seçilmesi ve ülkeyi yönetme durumunun ortaya çıkması halinde öncelikli olarak yapacaklarını sıraladı.

Ahmet Kaşif, tebrik, kutlama yerine hemen işe başlayarak 24 saat çalışacaklarını, Bakanlar Kurulu’nun haftada 2-3 defa toplanacağını, gerekirse yerinde Bakanlar Kurulu toplantıları düzenlenerek sorunların ivedilikle çözümlenmesini sağlayacaklarını, Meclis’i daha etkin bir şekilde devreye sokacaklarını söyledi.

Kaşif diğer önceliklerini ise şu şekilde özetledi:

- Anavatan Türkiye ile imzalanan Ekonomik İşbirliği  Protokolü programlanan şekilde sadece lafla değil halkın menfaatleri doğrultusunda uygulanıp hayata geçirilecek.

-Hemen bir Ekonomik Kurul meydana getirilecek. Esnaf, tüccar,sanayici,çalışanın görüşleri de alınarak hükümet için tavsiye niteliğinde görüşler üretilecek.

-Dairelerde vatandaşa verilen hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesi için  düzen ve disipline önem verilecek. Kamuda top yekün yeni bir yapılanma içerisine girip ilk etapda kamuda verimi artırmak adına gerekli tüm adımlar atılacak.

-Sağlıkta mevcut personel açığı derhal kapatılacak.

-Anavatan Türkiye’den gelecek su ve elektrik enerjisi konusunda derhal projelendirme yapılarak suyun gelişi ve etkin kullanılmasına hazır olmak için gerekli tüm çalışmalar tamamlanacak.

-Kamu yönetimine giriş için Anavatan Türkiye’deki KPSS benzeri yeni bir modelin uygulanması için ilgili sendikalar, kurum ve kuruluşlarla da görüşülerek gereken çalışmalar yapılacak.

- Anayasa, Siyasal Partiler Yasası, Seçim ve Halk Oylaması Yasası değişiklikleri diğer partilerle işbirliği yapılarak tamamlanacak ve Meclis’ten geçirilmesi için tüm gayret gösterilecek.

-Ülkede asayiş ve güvenliğin sağlanması için özel bir çaba gösterilecek. Konu üzerinde hassasiyetle durulacaktır. 
12 Şubat 2013 Salı 17:29
Okunma: 905
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Gazete Manşetleri
 
Anket
2017 yılı içerisinde bir erken seçim olmalı mı?
Evet
Hayır
Krarasızım
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
Kuzey’de ‘Rum mülkü’ satın alanların durumuGöbek eriten 10 baharatZayıflamak isteyenlere 5 uzman 5 süper öneriGünde iki fincan kahve içen erkeklerin...Kıbrıs'ta gezilecek yerlerSu geldi Rumlar çıldırdı İşte muhtemel yeni Kıbrıs haritasıTürkiye güzeli bakın kim çıktı!Doğu Akdeniz’de Enerji Stratejileri ve Bölgesel Güvenliğin GeleceğiDoğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları: Yeni bir jeopolitik mücadele sahası mı?
 
TÜRKİYE'DEN GELEN SUYUN DAĞITIMI VE PROJELENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI'NIN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDIDoğu Akdeniz’de zengin gaz ve petrol rezervleri
 
 
Nöbetçi Eczaneler
LEFKOŞA KADER ECZANESİ  (Tel : (392)223-5499)
SEROL ECZANESI  (Tel : (392)227-2064)
GAZİ MAĞUSA SAKARYA ECZANESI  (Tel : (392)365-2989)
GİRNE SERTAÇ ECZANESI  (Tel : (392)815-9067)
GÜZELYURT İNCİ ECZANESI  (Tel : (392)714-3252)
 
Devlet Piyangosu