Ana Sayfa » Kıbrıs » Kerbela'da İntihar Saldırısında 3 Kişi Öldü

Kerbela'da İntihar Saldırısında 3 Kişi Öldü

 .

 
 
Kerbela'da İntihar Saldırısında 3 Kişi Öldü

Bağdat, 3 Mart 13 (T.A.K.): Irak'ın Kerbela şehrinde bugün düzenlenen intihar saldırısında saldıran da dahil 3 kişi öldü.

Kerbela Emniyet Müdürlüğünden bir yetkili, Kerbela şehrinde beline patlayıcı kuşak geçirmiş ve işçi elbisesi giymiş bir intihar eylemcisinin, Hz. Hüseyin ile Hz. Abbas türbelerinin arasında halkın içinde üzerindeki patlayıcıları patlattığı olayda, aralarında intihar eylemcisinin de bulunduğu toplam 3 kişinin öldüğünü ve 11 kişinin yaralandığı söyledi.

Bu arada, Kerbela'daki Hz. Hüseyin ve Hz. Abbas türbelerinden sorumlu "Atabetu'l- Hüseyniye el-Mukaddese" adlı kurumun basın sorumlusu Vala Saffar, yaptığı açıklamada, Hz. Hüseyin ve Hz. Abbas türbeleri arasındaki çevre düzenlemesini yapan bir şirkete bağlı bir çalışanın, halkın arasında kuşağında taşıdığı patlayıcıları patlattığını ve bu olaydan projeyi üstlenen şirketi sorumlu tuttuklarını belirtmişti

Öte yandan bu sabah Bağdat'ın kuzeydoğusundaki Hüseyniye bölgesinde meydana gelen patlamalarda 4 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

(AA/ID/KAR)

 
3 Mart 2013 Pazar 16:02
Okunma: 811
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler