Ana Sayfa » Kıbrıs » Kıbrıs Harekatına 'işgal' dedi

Kıbrıs Harekatına 'işgal' dedi

TC Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde "Kıbrıs'ta işgal", “vuvuzela” ve “sallama” tartışması yaşandı. Tartışmalar nedeniyle Meclis Başkanvekili Meral Akşener iki kez ara verdi.

 
 
Kıbrıs Harekatına 'işgal' dedi
AB Bakanı Egemen Bağış, bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin eleştirilerini yanıtladı. BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün Kıbrıs Barış Harekatı'nı “işgal” olarak nitelendirmesini “vahim” olarak değerlendiren Bakan Bağış, “Görevim gereği AB Parlamentosu ve AB üyesi ülkelerin farklı platformlarında Türkiye’nin 1974 yılında gerçekleştirdiği barış operasyonunu, adada bugüne kadar kimsenin burnunun bile kanamadan huzuru sağladığı noktasında ikna etmek için önemli mücadeleler verdim.

Ama kendi Meclisimde Türk askerine “işgalci” denilmesini abesle iştigal buluyorum. Onlara dersini milletimiz sandıkta verecektir.” Bakan Bağış, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın yaptığı konuşmayı da eleştirdi. Türkkan’ın yaptığı eleştirilerin dozunu kendisine yakıştıramadığını ifade eden Bakan Bağış, “Kendisine Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan bir vuvuzela almasını tavsiye ediyorum. Kendisi o konuda daha başarılı olacaktır” dedi.

 
13 Aralık 2011 Salı 07:37
Okunma: 906
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler