Ana Sayfa » G. Kıbrıs » Kktc'den Rum Tarafına Götürülen Patateslerin Rum Üreticilerin Çıkarlarını Etkilediği İddia Edildi

Kktc'den Rum Tarafına Götürülen Patateslerin Rum Üreticilerin Çıkarlarını Etkilediği İddia Edildi

Lefkoşa, 22 Ağustos 12 (T.a.k): Rum Tarım, Doğal Kaynaklar Ve Çevre Bakanı Sofoklis Aletraris, Kktc'den Rum Tarafına Götürülen Patateslerden Ötürü Rum Patates Üreticilerinin Çıkarlarının Etkilendiğini İddia Ederken, Bir Kısım Üretici İstedi Diye Güney Kıbrıs'ın Tek Taraflı Olarak Ürünlerin Geçişini Durduramayacağını Da Belirtti..

 
 
Kktc'den Rum Tarafına Götürülen Patateslerin Rum Üreticilerin Çıkarlarını Etkilediği İddia Edildi

Haravgi gazetesi "Patatesler Fiyatları Deviriyor... Tarım Bakanı Tepki Gösteren Patates Üreticilerine, Kıbrıslı Rum Patates Üreticilerin Çıkarlarının Etkilendiği Yanıtını Verdi" başlıklarıyla verdiği haberinde, Aletraris'in, Yeşil Hat üzerinden patates ve genel olarak malların ithalatına son verilmesini isteyen Rum Patates Üreticileri Koordinasyon Komitesi'nin protestosuyla ilgili açıklama yaptığını yazdı.

Habere göre Yeşil Hat Tüzüğü ve ürünlerin sınır kapılarından geçişleriyle ilgili prosedürler hakkında ayrıntılı bilgiler veren Aletraris, Rum Yönetimin, tek taraflı olarak, çıkarları etkilenen bir üretici sınıfı istediği diye ürünlerin geçişini durduramayacağını belirtti.

KKTC'den Rum tarafına ürünlerin geçişiyle patateslerde olduğu gibi, belirli ürünlerin fiyatlarının düştüğünü söyleyen Aletraris, Kıbrıslı Rum patates üreticilerinin çıkarlarının etkilendiğinin bilindiğini ifade etti.

(HC/HA)